Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Bon Opiekuńczy cieszy się popularnością. Urząd przypomina o zasadach

15:13, 15.02.2020 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay
REKLAMA

W gminie Żukowo od kilku lat działa Bon Opiekuńczy. - w 2019 r. przeznaczono na to świadczenie 288 tys. zł z budżetu gminy. Urząd przypomina o zasadach, które należy spełnić, składając wniosek o przyznanie bonu.

Świadczenie zostało wprowadzone w 2017 r., a jego przyznawanie ma zapewnić wsparcie finansowe rodzinom z małymi dziećmi. Jest też odpowiedzią na potrzeby rodziców chcących wrócić na rynek pracy i aktywnie wykonywać prace zarobkowe. O Bon Opiekuńczy mogą ubiegać się rodzice dzieci do lat 3, którzy czynnie pracują i posyłają swoje pociechy do żłobków lub klubów dziecięcych. Warunkiem jest m.in. rozliczanie w kartuskim Urzędzie Skarbowym podatku dochodowego, ze wskazaniem miejsca zamieszkania na terenie gminy Żukowo. 

Urząd Gminy w Żukowie przypomina mieszkańcom, o czym należy pamiętać, składając wniosek o świadczenie.

Prosimy o dołączanie do wniosku dokumentu potwierdzającego faktyczne rozliczenie obojga rodziców/opiekunów prawnych podatku dochodowego  od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach. Zgodnie z definicją PIT-11 to jeden z PIT-ów, na podstawie którego trzeba się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Inaczej mówiąc formularze PIT-11 to informacje o uzyskanych przez podatnika dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych, a także wysokość potrąconych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Otrzymane przez Państwa druki PIT 11 są podstawą do rozliczenia rocznego w Urzędzie Skarbowym. Proszę o dostarczenie dokumentu informującego o faktycznym rozliczeniu podatku od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach ( np.: PIT-36, PIT-37, EPO, UPO) - podkreśla Urząd Gminy w Żukowie.

Świadczenie wynosi 220 zł miesięcznie na dziecko, które jest w żłobku i 120 zł, na dziecko, które uczęszcza do klubu dziecięcego (nie tylko na terenie gminy). W 2017 r. przeznaczono na ten cel prawie 150 tys. zł., w 2018 r. niemal 200 tys. zł, a w 2019 r. już ok. 288 tys. zł. Środki te pochodzą z budżetu gminy.

(aktual. 15.02, godz. 15:14)

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

LepiejLepiej

6 5

niech się wezmą za otwieranie publicznych żłobków i przedszkoli, a nie dotują prywatne, za które i tak trzeba płacić wysokie czesne.
Gmina Żukowo - tak wielkim budżetem się chwali - ale co za tym idzie dla mieszkańców...? 15:12, 13.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do wyżejDo wyżej

4 0

Lepiej dać bon i mówić o swojej wspaniałości. 07:40, 16.02.2020


REKLAMA