Zamknij
REKLAMA

Szefowa kartuskiego PiS potępia agresję na Rynku: nie mieliśmy gwizdków i banerów

10:20, 02.07.2020 | W.D.
Skomentuj fot.M.Dzienisz
REKLAMA

Sylwia Leyk, radna województwa pomorskiego, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kartuskim przesłała nam oświadczenie, w którym pisze, że incydent, do którego doszło na Rynku w Kartuzach podczas wizyty Rafała Trzaskowskiego nie powinien mieć miejsca. Winę za zachowanie zwolenników Andrzeja Dudy zrzuca jednak na posła Sławomira Nitrasa, mimo iż to jego nietykalność cielesną naruszono. 

Nie milkną dyskusje na temat tego, co działo się na kartuskim Rynku podczas wtorkowej wizyty Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta RP. Podczas wiecu bardzo aktywni byli zwolennicy obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Zakłócali wystąpienie Rafała Trzaskowskiego, używali gwizdków, trąbek, a gdy ich zachowanie zaczęli nagrywać posłowie Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras i Barbara Nowacka, skierowali swoją agresję wobec nich.

Nagrania

Na nagraniach widać, jak zwolennicy PiS i Andrzeja Dudy próbują wyrwać posłowi Nitrasowi telefon z ręki, pokazują wulgarne gesty, biją go po rękach, uderzają w głowę. W pewnym momencie ktoś wytrącił posłowi telefon z ręki. Potem jeden z mężczyzn próbował uderzyć go pięścią w twarz. Na jednym z nagrań widać też, że poseł Sławomir Nitras wyrwał jednemu z kartuskich działaczy PiS planszę z napisem "Duda 2020", którą tamten próbował zasłaniać mu telefon i uniemożliwić rejestrowanie zajścia. 

Dzięki obecności pracowników firmy ochroniarskiej nie doszło do eskalacji i rękoczynów, chociaż policja zatrzymała jedną osobę w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej posła Stanisława Nitrasa. Trwa postępowanie w tej sprawie. 

Co istotne, w grupie zwolenników Andrzeja Dudy i wśród awanturujących się osób byli też kartuscy radni, m.in. Klaudia Kałużna - która filmowała i wdała się w dyskusję z posłem Nitrasem oraz Andrzej Pryczkowski. Był też były senator Waldemar Bonkowski, którego wulgarna wypowiedź z wiecu trafiła już do sieci. 

 

Stanowisko PiS

Do zajścia na kartuskim Rynku odniosła się Sylwia Leyk, radna województwa pomorskiego, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kartuskim, która także była na miejscu. W przesłanym do nas oświadczeniu pisze, że incydent na kartuskim Rynku nie powinien mieć miejsca, ale winą za całą sytuację obarcza posła Sławomira Nitrasa. Pisze też, że działacze PiS nie mieli przy sobie żadnych banerów, plakietek, że nie skandowali i nie posiadali gwizdków. 

fot.M.Dzienisz

Oświadczenie

Wczorajszy incydent na kartuskim Rynku podczas wiecu wyborczego kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego nie powinien mieć miejsca, a jakiekolwiek naruszenie nietykalności osobistej jest nieakceptowalne. Pragnę jednocześnie zaznaczyć, że kilka osób, w tym posłowie Koalicji Obywatelskiej w osobie Pani Barbary Nowackiej i Pana Sławomira Nitrasa w sposób ewidentny prowokowali sympatyków Andrzeja Dudy. Stałam na końcu zebranego tłumu w grupie 4-osobowej, nie skandowaliśmy, nie posiadaliśmy gwizdków, ani żadnych innych przedmiotów wydających dźwięki, nie mieliśmy przy sobie żadnych banerów, plakietek ani innych materiałów wyborczych kandydata, którego popiera formacja Prawa i Sprawiedliwości.

Dlatego nie znajduję odpowiedzi dlaczego pan Nitras podszedł do nas i zaczął bez naszej zgody filmować nasze twarze nie zachowując przy tym należytego dystansu społecznego i narażając nas wszystkich na niebezpieczeństwo epidemiologiczne ? Zapytałam go o powody takiego postępowania i przyczynę braku założonej maseczki. W odpowiedzi usłyszałam „że jest posłem, ma immunitet i on nic nie musi”. Na kolejne pytanie „dlaczego nas nagrywa?” odpowiedział, że „będzie mu to potrzebne w sądzie”. Z odsieczą p. Nitrasowi ruszyła posłanka p. Barbara Nowacka, która także nagrywała swoim telefonem ludzi i była nieczuła na prośby, by tego nie robić. Zachowania posłów KO wskazywały na jednoznaczne próby sprowokowania zwolenników Andrzeja Dudy.

Jako radna i pełnomocnik struktur Prawa i Sprawiedliwości kilkakrotnie apelowałam, aby uczestnicy zgromadzenia ignorowali zaczepki pana Nitrasa i pani Nowackiej.

Wyrażam ogromną złość i ubolewanie, iż jedna z osób, która ze mną stała uległa prowokacji. Nadto oświadczam, iż starszy pan, który dopuścił się „chamskiego gestu” nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości i nigdy nie uczestniczył w spotkaniach organizowanych przez nasze środowisko. Dlatego moje pytanie brzmi, czy to na pewno zwolennik obecnie urzędującego Prezydenta RP? Nie jest także naszym członkiem osoba, która rzekomo naruszyła nietykalność cielesną posła Nitrasa.

Nie zgadzam się z wpisem na Twitterze posłanki B. Nowackiej oraz p. Grzegorza Gliszczyńskiego jakoby pan poseł Nitras podszedł do nas prosić o spokój jednocześnie określając nas jako tych, którzy wywołują burdy, kierują się agresją i nienawiścią do ludzi.

Poseł Sławomir Nitras wielokrotnie dał się poznać jako kontrowersyjny parlamentarzysta, a zachowanie jego od dawna nie licuje z ogólnie przyjętymi standardami i zasadami współżycia społecznego. Wczoraj zachował się identycznie jak podczas posiedzeń sejmowych prowokując uczestników spotkania.

Czułam się w zagrożeniu i bezradna wobec ataków formułowanych w naszą stronę. Stanowczo potępiam wszelkie ataki agresji słownej i fizycznej. Pragnę dodać, iż ze strony sympatyków Rafała Trzaskowskiego słyszalne były słowa obrażające nasze środowisko, wyzywano także urzędującego Pana prezydenta. Poczułam także, iż odebrano mi moje konstytucyjne prawo do wolności i uczestnictwa w zgromadzeniu publicznym.

Reasumując zwracam się z apelem o ostudzenie niedobrych emocji i liczę na obiektywne przedstawienie mojego stanowiska w tej sprawie. W załączeniu przesyłam zgromadzony materiał.

Z wyrazami szacunku

Sylwia Leyk, radna województwa pomorskiego, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kartuskim.

fot.M.Dzienisz 

fot.M.Dzienisz

(aktual. godz. 14:37)

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (190)

hohhoh

81 64

prowokatorzy Trzaskowskiego przyjechali a Gazeta wyborcza jak zwykle jątrzy, nie dajmy się nabrać na manipulacje Nitrasa, czy oficer prowadzący ochraniający wiec wyborczy PO zapomniał tam powsadzac z transparentem DUDA, agenta Hadacza 11:03, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AA

2 2

Prawda sama prowokacja. P. Nitras sam wciskał swój telefon ludzką w oczy, tego nie pokazano. 08:46, 04.07.2020


zxczxc

46 74

"Dlatego nie znajduję odpowiedzi dlaczego pan Nitras podszedł do nas i zaczął bez naszej zgody filmować nasze twarze "
Informuję panią Leyk, że żadna zgoda na filmowanie nie była konieczna. Każdy mógł sobie filmować i robić zdjęcia. Nie tylko poseł Nitras. 11:16, 02.07.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

adwokatadwokat

33 7

Ogólny plan tak, ale nie zbliżenia, dlatego będzie sprawa w sądzie! 11:32, 02.07.2020


hmhm

25 4

2 cm od twarzy machać telefonem, poseł i posłanka ludzie wykształceni na stanowiskach ale bez kultury owszem mogliby nagrywać jeżeli chcieliby udowodnić że ich obrażano no ale ludzie nie machając telefonem przed nosem depcząc po stopach! Kto by to wytrzymał??? Mówicie że pis nie potrafi się zachować, wielki skandal a w Lęborku i Pucku jak wygwizdano Dudę to było ok? ta polityka jednym i drugim uderzyła do głów po co to Wam? I jeden i drugi kandydat obiecuje a i tak zrobi po swojemu jeszcze nie było takiego który dogodzi wszystkim. 12:24, 02.07.2020


@adwokat@adwokat

3 6

"Ogólny plan tak, ale nie zbliżenia, dlatego będzie sprawa w sądzie! "

Chyba w sądzie ostatecznym. 17:31, 02.07.2020


halo halohalo halo

69 66

"nie skandowaliśmy, nie posiadaliśmy gwizdków, ani żadnych innych przedmiotów wydających dźwięki, nie mieliśmy przy sobie żadnych banerów, plakietek ani innych materiałów wyborczych kandydata" - to co my widzimy na zdjęciach? Oni trzymają w rękach kwiaty? A może to co słychać to nie jest gwizd, tylko śpiew ptaków. Litości.... 11:23, 02.07.2020

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

E.E.

16 31

Zapewne Pani Leyk uważa, że osoby, które przeszkadzały kandydatowi PO na prezydenta tylko udawały sympatyków jej partii, a byli podstawieni przez sztab tegoż kandydata, w celu manipulacji. 11:35, 02.07.2020


do halo, do halo,

24 4

Państwo nie potrafią czytać ze zrozumieniem, pisze o sobie i towarzystwem, z którym była 11:43, 02.07.2020


andixxandixx

19 11

Czytać ze zrozumieniem !!!, Pani pisze w oświadczeniu, że Ona i grupa osób gdzie stała, nie posiadała takich atrybutów - więc dajcie spokój!!!🙂 11:47, 02.07.2020


do niepojętedo niepojęte

6 7

Czytać ze zrozumieniem !!!, Pani pisze w oświadczeniu, że Ona i grupa osób gdzie stała, nie posiadała takich atrybutów - więc dajcie spokój!!!🙂 11:54, 02.07.2020


djdj

10 12

Działaczy PIS było więcej niż 4 osoby co widać między innymi na fotce, gdzie "duży" pan w pomarańczowej koszulce skanduje i trzyma afisz "DUDA 2020" startował na radnego z ramienia PIS i nadal tam działa ;)
Sporo osób skandujących na widocznym materiale działa w różnym stopniu w tym ugrupowaniu, więc pani Leyk chyba słabo zna "swoich ludzi' :) 13:03, 02.07.2020


KaszebaKaszeba

0 4

Nadajcie jeszcze w TVPiS ze was w ogóle tam nie było. Stonkę też zrzucili amerykanie. 13:21, 03.07.2020


Mieszkaniec SulęczynMieszkaniec Sulęczyn

66 93

Tylko Rafał Trzaskowski może nam pomoc . 11:32, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Rafał Trzaskowski !!Rafał Trzaskowski !!

73 87

Głosujmy na niego. Po co nam A. Duda który nic nie może - OŁÓWEK !!!! 11:34, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

buhehebuhehe

19 4

a Trzaskowski może ? dobry kawał. 15:51, 02.07.2020


KodomitaKodomita

57 78

Jestem przerażony tym co się działo, to przypomina czasy faszyzmu i głębokiego komunizmu, jesteśmy osaczani nienawiścią, dobrze że są tak odważni posłowie którzy z narażeniem zdrowia i życia pokazują to co ten pisowski suweren wyprawia. Ratujmy Polskę! #MuremZaTrzaskowskim!!! Nie przyzwolenia społecznego na neofaszyzm i nienawiść! Niech żyje miłość i pokój i to nam gwarantuje Prezydent Rafał Trzaskowski 11:34, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jacek WJacek W

1 2

.. tylko, że całą tą ewentualną kadencję PRT bedę musiał się oglądać za siebie żeby mnie nikt nie zachodził od tyłu a jeżeli to mu się już uda to czy ma zapięty rozporek.. nie mam na to ochoty 01:59, 04.07.2020


NiepojęteNiepojęte

57 68

Jak można tak kłamać w oświadczeniu medialnym- na wszystkich zdjęciach i nagraniach widać, jako lokalni działacze mają banery, plakietki i gwiżdżą gwizdkami. Chyba, że ci działacze zostali wykreśleni z kartuskiego PISu zanim tam przyszli. 11:41, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DO NIEPOJĘTEDO NIEPOJĘTE

28 8

to nie są działacze lokalnego PiS 11:44, 02.07.2020


PytaniePytanie

53 54

A na pierwszym zdjęciu Pani w różowych spodniach trzymająca plakietkę Dudy i pokazująca flagowy gest Lichockiej to kto? Aniołek Charliego, czy działaczka PIS-u? 11:43, 02.07.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

JJ

10 1

to największa krzykaczka z wybika 13:16, 02.07.2020


MgwMgw

8 1

Na wybika wszyscy ją kojarzą, wiecznie ma coś do powiedzenia - wykrzyczenia 13:54, 02.07.2020


kkkkkkkk

4 0

Nie potrafi nic logicznego powiedzieć ani zaproponować wielka krzykaczka i tyle w temacie,Pan obok to osoba o podobnej reputacji czyli mniej niż zero.
18:57, 02.07.2020


NiemamnickuNiemamnicku

3 0

Na wybiku taka jedna baba która wiecznie na wszystkich wrzeszczy... 21:54, 02.07.2020


kaszubski hacjenderokaszubski hacjendero

66 33

Widać wyraźnie, że Nitras prowokował, dla każdego jasne. On może innym wymachiwać przed nosem telefonem, inni nie? Ujęcie, gdy starszy furiat grozi mu pięścią przed nosem sprytnie zasłonięte czyjąś głową. Jedni warci drugich. Tylko nie dziwię się, że Nitrasa wrogo potraktowano. Jest hańbą dla polskiego sejmu, większą niż pajac Szczerba. 11:48, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

PO co manipulować?PO co manipulować?

73 24

Można sprawdzić monitoring miejski co robił Nitras od samego dworca prowokacyjnie bardzo blisko twarzy nagrywał spokojnie idących ludzi i to od samego przemarszu od PKM-ki już przed Biedronką jednemu chyba dziennikarzowi, bo miał kilka aparatów, jedną lustrzankę miał zawieszoną na szyi przykładał telefon prawie do oczu krzycząc coś z wściekłym wyrazem twarzy i widziało to wiele osób a ten wręcz uciekał od Nitrasa bo nie chciał mieć z tym człowiekiem nic do czynienia jeśli ktokolwiek twierdzi że Nitras zachowywał się spokojnie to radze obejrzeć monitoring miejski i to już od dworca i wtedy się wypowiadać 11:52, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

serpicoserpico

65 26

Nitras to buraczany sok 11:53, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WuWu

3 23

Jak Nitras to buraczany sok... to jak nazwiesz tych dziadków? Po raz pierwszy w życiu żałuję, że mieszkam wśród takich "ludzi" 14:18, 02.07.2020


zorro88zorro88

6 1

dziadki są normalne bronią rodziny, na przykład, jak pedofil wchodzi ci na twoje podwórko to reakcja każdego dziadka powinna być właśnie taka przegonić wilki i bronić swojej posesji. Tak więc brawa dla dziadków. 08:55, 03.07.2020


Mieszkaniec powiatu Mieszkaniec powiatu

58 23

Rafał Trzaskowski nieprzypadkowo zabiera z sobą posła PO Sławomira Nitrasa można przeczytać i zobaczyć tutaj:

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2535650,Posel-Slawomir-Nitras-znow-agresywny-Zaatakowal-zwolennika-Andrzeja-Dudy 11:57, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObecnyObecny

50 56

Byłem na Rynku od samego początku. Chciałem posłuchać co mówi Trzaskowski, jednak zupełnie nie dało się przez ryk, wycie, okrzyki zwolenników Dudy. To oni najpierw podchodzili do tych, co sobie grzecznie stali, krążyli wokół nich, gwizdali im w ucho, wydzierali się, stawali na nogi. Co mieli zrobić tamci? Tolerować to, żeby broń boże nie urazić zwolenników PiS-u? Bo są nietykalni i pod ochroną Boga, Najświętszej Panienki i boskiego Dudy? Nitras i inni to zobaczyli i zaczęli ich filmować. Potem wywiązała się szarpanina. To wy prowokowaliście, drogie PiSiory, to przez was to wszystko się zaczęło, a teraz zgrywacie świętych i niewinnych. Pani Leyk powinna się wstydzić za swoich kolegów i znajomych, a o kartuskich radnych obecnych tam to już szkoda pisać. Niejednokrotnie pokazali oni swój poziom chamstwa i buractwa. 11:59, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZGADZAMZGADZAM

15 26

SIĘ W 100% 12:29, 02.07.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


do lewacka ...do lewacka ...

1 0

POtwierdzam, tak właśnie było 12:30, 02.07.2020


olecholech

58 26

Słuchałem Trzaskowskiego cały czas mówił,że musi być silny prezydent ,powiedział,że rzad podwyższy podatki co jest kłamstwem to po co do tych KARTUZ przyjechał z tą całą swoją ekipą,na zdjęciu nie znałem żadnych ludzi z Kartuz, z skąd ich przywiezli.W jego przemówieniu puste słowa bez żadnego pokrycia nikogo z wyborców nie zachwycano - po co do tych Kartuz PRZYJECHAł. 12:02, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DemokracjaDemokracja

4 28

Przecież wczoraj weszła nowa ustawa PiS. Oczywiście, są też obniżki, ale proszę zwrócić uwagę na podwyżki drewna opałowego z 8 na 23%, co da się znacząco odczuć po kieszeni oraz innych przedmiotów. Ludzie nie rozumią, że nie wybierają całego nowego rządu, tylko prezydenta. Chcąc, nie chcąc PiS i tak zostanie, ale nie będzie miał władzy całkowitej. Polacy powinni czuć się bezpiecznie w swoim kraju. Wiedzieć, że jest na straży ktoś, kto prawdopodobnie ich wysłucha, gdy Naród będzie protestować. Pan Trzaskowski nie był moim faworytem, ale nie uważam, by sprawdziła się władza, gdy tylko 1 partia ma ją w swojej ręce, a Polacy muszą tyle strajkować. 12:11, 02.07.2020


DemokracjaDemokracja

28 48

I gdzie tu "demokracja", skoro wg PiS-owskich wyborców, ludzie nie mogą wybrać, ba! Nawet wysłuchać kogoś innego?
Poza tym tacy starzy, w kolejce to tylko ich przypuszczać, a tyle w nich agresji jak bronią swojej "partii". Tak sobie myślę - słuchu oraz tego, że mogli uszkodzić słuch innych, to im też nie było szkoda, gdy darli się jak krowy na wypasie i gwizdali ludziom do uszu. Cóż- pozazdrościć kondycji, przy wypinaniu tyłka i zdrowych płuc do gwizdania w takim wieku :) I gdzie tu kultura? I gdzie tu przykład dla młodszych? Wstyd dziady! 12:05, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do demoracjado demoracja

24 3

To dlaczego nie daliście mi wysłuchać przemówienia mojego PREZYDENTA w Pucku, Władysławowie i Lęborku ? 12:28, 02.07.2020


kartuzjanin 2kartuzjanin 2

50 25

Podobno z trzaskowskim przyjechaly 2 autokary, i ci ludzie wokól biny to nie są ludzie z kartuz 12:15, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kaszubka92Kaszubka92

7 23

Ja jestem z Kartuz i tam stoję, znam ludzi obok mnie, także z Kartuz. Pozdrawiam 12:51, 02.07.2020


PrawdaPrawda

53 16

Prawda jest taka ze Drewka i tob jego dziadowskie pismo nigdy nie pisza obiektywnie , jakos nie przeszkadzalo mu to jak w Pucku jegonzwolennicy pr,eszkadzali pAD w przemuwieniu z okazji 100 rocznicy zaślubin Polski z Morzem , gdzie w dosc ordynarny sposob obrażano glowe państwa . To sie pewnie drewce podobalo wstyd to jest miec takie nieobiektywne media które pisza z tylko zwolennicy pis atakuja posiadam zdjecia i filmiki jak to zwolennicy Trzaskowskiego atakuja starszych ludzi ktorzy sobie stali , noe jaki Nitras niezachowywal bezpiecznej odleglosci a jedemu z panow wywrwał tabliczkę z napisem Duda2020 czemu tego nie napisze , no nie no nie przystoi mowic prawdy hahahahah , prawda jest taka ze kazdy ma prawo do demonstracji i do wyrazania swoich pogladow to gwarantuje konstytucja o ktora tak walczycie 12:16, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polsatpolsat

44 17

Nawet na Polsacie mówili o podszywaniu się pod zwolenników PiS i robienie burd. Mieli takie same akcesoria i zachowanie. 12:20, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

d/wd/w

8 1

to się zgadza. 16:18, 02.07.2020


Okol Okol

1 1

Żal mi was 22:38, 03.07.2020


REKLAMA

izoldaizolda

37 15

Wielki wstyd dla pani Nowackiej jej Matka Izabela Jaruga Nowacka była bardzo szanowaną Polityczką w naszym powiecie i na całych Kaszubach wstyd dla córki że tak nisko upadła 12:24, 02.07.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

od Izoldaod Izolda

26 5

Potwierdzam i zgadzam się z Pani opinią ta pani szła pociągana za sznurek Nitrasa, wulgarne uśmieszki jej nie schodziły z twarzy, normalnie PRZEDSZKOLE a nie posłowie 12:43, 02.07.2020


# Izolda# Izolda

25 5

Po trupach do celu 12:59, 02.07.2020


FemiFemi

14 3

Też bym się tego po Nowackiej niespodziewała. Widać odbiło jej, jak poszła do Schetyny. 16:49, 02.07.2020


bekabeka

13 3

weszła w po-ko czyli kanaliza i odpady 17:02, 02.07.2020


niezadowolonyniezadowolony

46 17

Trzaskowski na wiecu mówił o podwyższeniu podatku przez rząd co jest KłAMSTWEM - to Trzaskowski sam.dla Warszawy podwyższył podatki np,za parkowanie. 12:34, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaassssAaaassss

10 41

Długopis :)))) 12:35, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZabierzciemudlugopisZabierzciemudlugopis

5 29

Adrian Długopis. Najgorszy prezydent w historii naszego kraju. 12:54, 02.07.2020


mopsekmopsek

21 26

Najlepiej ta stara baba w czerwonych spodniach, pokazuja Facka, dobra kaszubska katoliczka, a pozniej moze pojdzie i podpali, bo bedzie jej sie tak podobalo? 12:52, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrWerPiotrWer

24 43

Wystarczy spojrzeć na sympatyków pana Dudy, by mieć wgląd na sprawę. 12:53, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


mieszkanka powiatumieszkanka powiatu

47 17

W poniedziałek będzie jeszcze wesoło ,bo ma przyjechać Grodzki marszałek senatu co cały czas mówił o tych zabójczych kopertach,kiedy 10 maja miały odbyć się wybory - MY KASZUBY NIE CHCEMY GO WIDZIEC NA NASZEJ ZIEMII KASZUBSKIEJ !!! 13:00, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

anty anty

6 17

Z ciebie pewnie taki kaszub zza buga jak z Dudy prezydent. 15:05, 02.07.2020


BociekBociek

0 0

Chyba prędzej znajdziesz w rodzinie u siebie volksdojczów niż Kaszuba.
22:19, 05.07.2020


Mieszkaniec powiatu Mieszkaniec powiatu

34 6

" - Cztery lata temu nie byłem posłem - "
- Rafał Trzaskowski, Sorkwity na Mazurach 20.06.2020. :-)))) 13:00, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


......

29 39

Wstyd, najgorsze jest to,że to ludzie 70+, pewnie co niedziela w pierwszej ławce siedzą w kościele, a diabła za uszami maja. Ludzie chcecie takich rządów? 13:03, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


standardowo niewinnistandardowo niewinni

15 32

Nie no sympatycy Pisu wcale nic nie zaburzyli ... skądże. Nie mieli banerów, gwizdków, biedni pokrzywdzeni. Po prostu zdziwili się że na wiecu wyborczym Trzaskowskiego nie chodzi o Andrzeja ...

To tak jakby przyjść na koncert Rockowy i krzyczeć " chcemy disco polo" ... Prasa nie powinna tego śmiesznego oświadczenia rozpowszechniać ... 13:40, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do standardowodo standardowo

24 14

Czytać ze zrozumieniem !!!, Pani pisze w oświadczeniu, że Ona i grupa osób gdzie stała, nie posiadała takich atrybutów - więc dajcie spokój!!!🙂 13:48, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

loplop

28 3

proszę wrzucić w google Nitras prof. Lubińska. Bardzo ciekawe 13:55, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wolne mediaWolne media

33 11

Dlaczego nie publikuje się innych filmików jak Nitras i Nowacka atakują i prowokują. Ten sam scenariusz jest na wszystkich spotkaniach tego kandydata. 13:58, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jak za SolidarnościJak za Solidarności

26 5

Jak to czerwone przyjeżdżały za komuny to też tak ludność się denerwowała. Jaki wniosek? Ogromna niechęć ludności kaszubskiej do POkomunistów. Przecież PIS-u jest więcej od PO na ich spotkaniu Rafała :D 14:07, 02.07.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

TAK!!TAK!!

15 1

Ale PO przyjechało pociągiem, ludzi z kartuz i okolic garstka:D Oj przepraszam cała gmina i starostwo było:D 14:08, 02.07.2020


Pytani!?Pytani!?

15 1

Właśnie co do urzędników starostwa i gminy co tak licznie się w godzinach pracy wstawili z transparentami kandydata, to tak można? mnie z roboty by od razu wylali, ale przepraszam to nadzwyczajna kasta ludzi im wolno. 14:12, 02.07.2020


OtrzaskaniOtrzaskani

9 0

Byli nawet z gmin sąsiednich. 19:18, 02.07.2020


wyborcanowwyborcanow

32 12

My kaszubi chcemy Polski takiej jaką obecnie rządzi Andrzej Duda a nie takiej jakiej już rządziło PO,PSL
zrujnowali nasz kraj,proponują LBGT,bez wartości chrześcijakich,kłamstwem i nienawiścią POLSKA się rozwali jeśli oni by rządzili.Wyborcy czy chcecie POLSKI nowoczesnej i zniszczonej. 14:11, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DrzazgaDrzazga

2 6

My Kaszubi chcemy normalności, bez kłamstw, przeinaczania historii ( również tej niedawnej ), normalności gospodarczej i politycznej. Chcemy suwerennej, niezależnej i sprawiedliwej Polski, współpracującej z sąsiadami na zasadach równości, bez obcych wojsk, które dbają o interesy swojego państwa . Wstyd, że w Kartuzach doszło do takich ekscesów. 20:30, 02.07.2020


Co za rynsztokCo za rynsztok

27 7

Niema żadnego obiektywnego portalu z kaszub. Mdli mnie jak wchodzę na EK lub Kartuzy info. Jestem za konfederacją i im oddałem głos. Ale te portale jedna wielka nagonka na PIS, PO rządziło a raczej rozkradało państwo Polskie przez tyle lat i nic święte mućki. To jest ohydne!! 14:17, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Na Boska?Na Boska?

0 5

Czy on, aby nie jest kryptogejem? 16:39, 02.07.2020


POlszewikPOlszewik

33 8

To ludzie związani z platformą nagrywając próbowali wywierać presję i zastraszać stojących na rynku Ten sposób zachowania to swego rodzaju próba nagonki połączona z pogardą dla zgromadzonych .Relikt poprzedniej epoki SB-MO- ORMO też nagrywało Na Kaszubach to już jest inny czas. To czas kiedy trzeba wymienić pseudo post- komunistyczne elity związane z po od Kartuz przez Sopot .Gdańsk Jastarnię z tym że do Sopotu najpierw trzeba wysłać fryzjera 14:20, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Szłapka się nawróciłSzłapka się nawrócił

25 4

PO raz pierwszy w życiu mówi prawdę!!!! https://niezalezna.pl/338538-wpadka-posla-szlapki-w-tvn24-juz-jest-hitem-rafal-trzaskowski-jest-tchorzem-wypalil 14:22, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


loplop

24 3

proszę sprawdzić Nitras prof. Lubińska . Trzeci raz piszę. Czy znowu skasują 14:28, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


NinaNina

27 8

Ludzie dziwię się że wciąż nabierzcie się na SB - ckie metody KO(PO), jak ktoś jak Trzaskowski którego matka była w SB donosiła, gnębiła swoich rodaków może być prezydentem Polski.
Przecież cały haos, złe emocje , całe szambo to właśnie
KO(PO) Jaki trzeba mieć malutki rozumek że tego nie dostrzec. 14:31, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jasne Jasne

15 28

Najpierw zrobili burdę na rynku, a teraz tu hejtują. Nie mają żadnej kultury. I byli to lokalni działacze pisu. Myślicie, że ten gruby z plakietką nie rzuca się w oczy? 14:38, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jaśnie oświeconyJaśnie oświecony

14 7

Waćpan jaśnie POświecony co to ciemny lud średniowiecza z ciemnoty, jego blaskiem wyzwisk do bliźniego swego kultury uczy? 14:43, 02.07.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


HAHAHAHA

29 15

Szybciej małpa profesorem nauk ścisłych zostanie, niż wyborcy PO kultury się nauczą. Chyba, iż kulturą zwą szarpanie staruszki. 14:49, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zenzen

7 20

Myślałem że Polska to cywilizowany kraj,ludzie dobrzy z natury. Wystarczy jednak hasło wybory i dziczejecie i w cale nie mówię o tych emerytach prowokowanych przez pseudo posłów Nowacką i Nitrasa. Specjalnie użyłem słowa pseudo, bo to są czarne charaktery z naszego sejmu,nie tylko oni,jest wielu,z PIS też.Sami tą (hoło..ę) wybraliście. Ja jestem apolityczny,mam gdzieś wybory i kto będzie rządził,wolę zarabiać kasę i cieszyć się życiem. Wy jesteście tylko mięsem armatnim,po wyborach mają was w głębokim poszanowaniu. Ludzie- szkoda zdrowia i urody,odpuście. Pozdrawiam.🤠 14:57, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MyślącyMyślący

6 1

Może w innym kraju by Ciebie kolego posłuchali, Polacy to lubią, te kłótnie, swary, nienawiść. Każdy z nich myśli że coś znaczy, a prawda jest zgoła inna. Oni nie rozumią tych naszych wpisów, są zaślepieni. Myślę że jak by Duda wygrał, to dla kraju było by lepsze, inaczej nie da się tu przez 3 lata egzystować. Pomyślcie Kaszubi, bo warto. 16:11, 02.07.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA

JonojoJonojo

17 28

Zwolennicy PAD krzyczą ,,precz z komuchami,,? Dobre, ha,ha, ha, koń by się uśmiał, a gdzie Piotrowicza i resztę schowaliście? 15:13, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaszubaKaszuba

15 32

Typowy ciemny pisowski lud 15:16, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Po co komu PO?Po co komu PO?

29 12

Żeby lotnisko było w Berlinie?! Buhahaaa!!! A ja chce aby w Polsce było duże lotnisko centralne pod Łodzią i dlatego Trzaskowskiemu mówię nie masz panie chodzący po marszach POpierajacych LGBT szans z Dudą! 15:18, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiemnogródCiemnogród

7 28

Pis-oswki zaścianek już niedługo poczuję but Pana swego na plecach. Katoliczkowie wasze dzieci będą w szkołach uczone seksu a wasze krzyżyki znikną z instytucji publicznych na dobre! 15:19, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Fekalia?Fekalia?

20 2

I do tego utopicie Polskę w szambie? 15:21, 02.07.2020


@ciemnogród @ciemnogród

14 3

Już dawno nie młoda kobieto weź się za sprzątanie mieszkania bo łojem wali ale gdzie przecież ty strasznie leniwa jesteś i cały czas w necie siedzisz na bezrobotnym obrażając i plujac m.in. na wiarę...skad ty pochodzisz bo napewno nie stad? 15:28, 02.07.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MecMec

10 25

To mi przypomina "kryształową noc w Niemczech" tak się rodził faszyzm 15:29, 02.07.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ZenZen

15 3

Za młody głu..cze jesteś żeby to wspominać,jesteś nie douczony jak byś gimnazjum skończył to może byś był mądrzejszy. Zanim coś napiszesz, pomyśl. 15:35, 02.07.2020


precz z nienawiścią precz z nienawiścią

5 10

dużo podobieństw do PiS - skłócają naród, atakują żydów, kolorowych obcokrajowców, tęczowych wspierają nacjonalizm ... 15:54, 02.07.2020


Serio?Serio?

5 0

Ktoś niszczył tam sklepy? 16:35, 02.07.2020


#mec#mec

17 3

A mi to przypomina np Izaaka Stolzmana albo ubeckie działania , mecenasiku 15:33, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Mądry PO szkodzieMądry PO szkodzie

4 1

A po co stężyca głosowała na takich jak PO? teraz macie. Mało tego ten zostanie prezydentem najadą was geje i mężczyżni z stężycy wszyscy z brzuchami będą łazić :D 15:39, 02.07.2020


bartibarti

5 2

Ale bronią przerośniętą pomarańcze 100kg w dól .A nie japę piłować potrafi i ciągnąć z każdej strony. 15:37, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja Ja

10 20

Byłem , widziałem , słyszałem !!!! Ta pani łże , zresztą przykład idzie z góry !!!! 15:42, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Też widziałem!!!Też widziałem!!!

18 6

Dwóch chłopów robiło to z trzecim a dwie baby z brodami goniły tego geja co był w ciąży bo, każda z nich uważała ,że jest ojcem. Tak było naprawdę!!!!!!! I to też mówili w TVN a Ci nie kłamią!!!!! 15:47, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Kłamiesz!!Kłamiesz!!

3 1

Zatwardzenie miał a nie ,że w ciąży był! 16:01, 02.07.2020


Prawdę mówię !!!Prawdę mówię !!!

3 1

Jak Boga nie kocham, w ciąży był i już urodzone ma!!!! 16:02, 02.07.2020


Cały PiS - kłamieCały PiS - kłamie

14 24

Znamy tych ludzi z banerami i gwizdkami i wiemy gdzie mieszkają i że maja przy domach banery PiS.

Jak można tak kłamać, że to nie PiS - tylko w PiS!!! Kłamstwo na maxa. 15:50, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

infoinfo

9 4

nie są w partii więc nie jest to pis matole. Co nie zmienia faktu że ich zachowanie było karygodne i niewiele lepsze od zwolenników platformy i KOD'u.

Kilka osób (5?) to nie PiS, to nie całe społeczeństwo, to nie prezydent.

16:28, 02.07.2020


genogeno

25 9

Kaszuby chcą ludzi mądrych a nie takich co przyjechali z Warszawy i awanturują,buntują ludzi bo tak samo robią w tym sejmie lubią awanturować się. 16:18, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Przecz z awanturnikaPrzecz z awanturnika

3 15

Po co przychodzicie i wszczynacie awantury!
Nikt was nie zapraszał Pisowcy 16:29, 02.07.2020


artiarti

3 11

A kto jest według ciebie mądry?Ci którzy dowalili ci vat na drewno? A obniżyli na musztardę. 16:47, 02.07.2020


Opętany PiSOpętany PiS

9 18

Gdzie jest Wolność?!
Wolność jest tylko wówczas gdy Naród tworzy jedność, !!! a lud w nim żyjący czuje się włodarzem, a nie zaś niewolnikiem garstki opętanych...


Jan Paweł II 16:27, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pro Pro

5 1

opętani to ci co kłamią, wprowadzają LGBT do szkół, kradną i zabijają nienarodzone dzieci, Jan Paweł II wyraźnie zganił cywilizacje śmierci, którą reprezentuje Trzaskowski i jego hordy, a jedność tworzy się na Prawdzie, a nie na robieniu fałszywych wspólnych zdjęć.
"Tylko Prawda was wyzwoli"
św Jan Paweł II

św Jan Paweł II zawsze był przeciwko demoralizacji i zabijaniu nienarodzonych dzieci!!!! 08:59, 03.07.2020


Nowacka wstyd!Nowacka wstyd!

22 10

A mogła być Pani kimś w Lewicy. Stchórzyła Pani, poszła na służbę do konserwatywnych facetów z PO. Czy Pani Matka nagrywała by sfrustrowanych ludzi? Zawiodła Pani kobiety. Żenada. 16:32, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bekabeka

12 0

weszła pani do KO DO Kanalizy i odpadów 16:46, 02.07.2020


TadekTadek

9 10

Pani z tym palcem wygląda naprawdę poważnie. Zapewne ma mocne argumenty 16:40, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnOn

15 18

Po co teraz te kłamstwa?
Natrzodzili działacze PiS a teraz piszą że to nie oni... Śmieszne.
Na zdjęciach wszystko widać. Wystarczy wejść na Facebooka kartuskiego PiSu i tam widać kto działa. Grubszy pan w pomarańczowej koszulce ostatnio wieszał banery poparcia dla obecnego Prezydenta.
"Starszy pan" co nie może nerwów na wodzy utrzymać i zresztą nie pierwszy raz posuwa się do rekoczynow, chamski Z. S.- niby też nie jest w strukturach PiSu a na wielu spotkaniach nagłośnienie stawia albo mikrofon trzyma w ręku. Zdjęcia nie kłamią, więc po co wogole było to oświadczenie jak w większości mija się z prawdą??? 16:57, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

..........

5 2

Trzodził to wasz upośledzony psychicznie nitras, on naprawdę powinien być w kaftanie i w kocborowie w pokoju bez klamek. 18:30, 02.07.2020


ten z kałdunemten z kałdunem

2 1

to chyba dostaje 1000+ 09:25, 03.07.2020


KaszebeKaszebe

25 9

Kiedy dymisja burmistrza?? 17:00, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Anna Maria MagdalenaAnna Maria Magdalena

3 17

A dlaczego dymisja? Jaki powód? 18:20, 02.07.2020


#anna Maria#anna Maria

13 5

Powód ? Ormowiec. 🤣🤣🤣 18:27, 02.07.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Kaśka1Kaśka1

27 6

Przed chwilą pokazywali nitrasa w akcji w różnych miejscach przy wiecach trzaskowskiego...szkoda słów.. 18:26, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


wyborcakartuzwyborcakartuz

26 12

Przed chwilą oglądałam telewizję i pokazywali jak w różnych miejscach z Trzaskowskim Nitras celowo zaczepiał ludzi po to aby doszło do zamieszek - to jest skandal po co z Warszawy na Kaszuby przyjechali,żeby robić zadumę taką jak robią w Sejmie.,takich z Trzaskowskim jest tam kilku widać na spotkaniu którzy awanturują się w sejmie. 18:46, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


mario i luigi mario i luigi

19 7

Love Parade w kartuzach :)
18:59, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TakTak

3 2

Każdy zakochany w sobie. 19:20, 02.07.2020


JadzJadz

5 0

Kup sobie wazelinę 19:49, 02.07.2020


SpecnazSpecnaz

15 24

Pisowskie bojówki wyszkolone przez służby. Perfekcyjnie zakłócili wiec Trzaskowskiego. Tam nie byli przypadkowi ludzie. Oni doskonale potrafią panować nad tłumem. To raczej posłowie PO zostali wciągnięci w perfekcyjnie przygotowaną pułapkę. 19:02, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyrawyra

26 14

W poniedziałek przyjeżdza Grodzki z swoją ekipą z Warszawy na godz.12,00 do Kartuz i Sierakowic- my Kaszuby nie chcemy ich widzieć na nasz ych terenach ,to co robi Grodzki w senacie w Warszawie to wielki kabaret . 19:03, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

obcy .obcy .

6 16

Szanowny #wyra,kaszuby nie są niczyją własnością a KASZUBI bardzo gościnni .Marszałek Senatu to trzecia osoba w NASZEJ OJCZYZNIE. Szacunek dla każdego człowieka to TWOJA zasrana powin🙂🙂ność. 20:59, 02.07.2020


do wyrado wyra

2 3

Marszałek - ale z czystą REPUTACJĄ! 09:02, 03.07.2020


InterpelacjaInterpelacja

15 14

Kałużna w swoim żywiole , typowa krzykaczka ... dramat w naszej radzie 19:08, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


vbnvbn

15 20

Pisowska pani z *%#)!& w czerwonych spodniach z pierwszego zdjęcia - to cały PIS i Duda. Jeden wielki *%#)!& dla wszystkich co mają inne zdanie. 19:40, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniec osiedlamieszkaniec osiedla

10 14

Tylko to Pani potrafi??? Pani Kowalewska. 20:05, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kkkkkkkk

6 8

Szaleju się najadła a Pan obok Pan S z 12 też. Nie wiadomo jakie używki wzięli. 20:47, 02.07.2020


REKLAMA

Mieszkaniec powiatu Mieszkaniec powiatu

23 11

Borys Budka i Rafał Trzaskowski non-stop napuszczają Nitrasa na kogo się tylko da, bo bardzo potrzebują w PO męczennika prawdziwego/sztucznego(!), byleby tylko był "dowód", że prawica to "faszyści"... 21:15, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzajkaCzajka

19 9

Poseł PO Sławomir Nitras zablokował Sebastianowi Kalecie z PiS możliwość wejścia na konferencje prasową prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. - Naruszył moją nietykalność cielesną – twierdzi Kaleta.

więcej w bardziej normalnych mediach. 22:51, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


VbnVbn

10 12

Pierwsze zdjęcie mówi wszystko. 07:13, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kaszubski hacjenderokaszubski hacjendero

13 7

Cham nitras wczoraj: My wpier####liśmy się na konferencje. Nie no, to trzeba umieć. 08:05, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cccccc

8 13

Pani w czerwonych spodniach pewnie tylko pocierała sobie oko tak jak Lichocka w sejmie. 08:10, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stara ropuchaStara ropucha

16 9

Ciągle pisze te same komentarze w kółko o jakiś czerwonych spodniach o Lichockiej z palcem o długopisie to ten sam styl pisania to bezrobotna stara prowokatorka z lewackimi poglądami radzę nie odpisywać jej, POwcy i tak przegraja jak zawsze a najlepszy ubaw będzie w poniedziałek 13 tego jak Trzaskowski przegra i co mądrego w końcu napiszę ta stara prowokatorka co oprócz leżenia cały dzień z nudów nie robi nic tylko obraża katolików, Kaszubów i PIS...może zmieni w końcu lekarza? 08:38, 03.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do StaraDo Stara

1 10

Rzeczywiście musisz być starą i wredną ropuchą skoro wypisujesz takie bzdury. Twarz PiS-u. 09:47, 03.07.2020


derektorderektor

14 7

PO kłamią i oszukują ludzi, wstyd!!!! tak kłamać !! 09:08, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Byłam tam Byłam tam

8 14

I chciałam posłuchać co mówi prezydent Trzaskowski .Niestety , w pobliżu stał Bonkowski i jego kilku
bojówkarzy , którzy wyli , ryczeli / szczególnie ten w pomarańczowej koszuli / czy gwizdali gwizdkiem do uszu innych...... jak ten w brązowej kurtce. W tłumie można było zobaczyć małego , krewkiego ""dziadka ""w koszuli w kratkę , który w niegrzeczny sposób zwracał się do tych z transparentem prez. Trzaskowskiego . W śród nich stał rozbawiony PRYCZKOWSKI czy KAŁUŻNA. Ot takie elity ma PiS 09:43, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Byłam tam @Byłam tam

11 5

Pisałaś już to bezrobotna "kobieto" nie masz co w domu robić mąż cię zostawił, nic dziwnego? To znajdż sobie zajęcie np. W KOŃCU COŚ POSPRZĄTAJ a nie piszesz po 10 razy te same komentarze...leczysz się psychiatrycznie? 09:51, 03.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Anna Maria MagdalenaAnna Maria Magdalena

0 1

Czyli kto to taki? Jakąś sugestia? 12:22, 03.07.2020


REKLAMA

TadekTadek

7 14

Zwolennicy PIS popierają Dudę a gdzie jest Pan Kaczyński, który wszystkim steruje? To przypomina komunistyczny ustrój!! Kiedy generał świecił orderami a decyzję podejmował attaache w cieniu. Zero konstruktywnej debaty, argumentów. Straszenie, wyzywanie i take sceny w całej Polsce. Telewizor wyłączam. Mam w nosie taka politykę kłamstwa i zastraszania byle by tylko przy korycie się utrzymać. Polityka wewnętrzna PIS - DNO; Polityka międzynarodowa leży i kwiczy; Kłamstwa w telewizji publicznej propaganda. Naprawdę komunizm PIS nam wprowadza 10:00, 03.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Tadekdo Tadek

6 2

Siłę argumentów doświadczasz od 5 lat - rozejrzyj się. Jak chcesz posłuchać ble bla nia, musisz po wiecach Trzaskowskiego pojeździć, albo stolicę odwiedzić. 10:20, 03.07.2020


Stara ropuchaStara ropucha

10 6

Piszę non stop to samo 90% negatywnych komentarzy na PIS z jej ręki wyszło widać po słownictwo cały czas negatywnie o Kaszubach a sama niePOradna tu mieszka co za żałosna postać - hahaaa D 10:04, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zszokowanazszokowana

8 11

Przeczytajcie sobie kogo niedawno ułaskawił Duda. Złapiecie się za głowę. Ja to tej pory nie mogę się pozbierać... 10:22, 03.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JooJoo

7 1

Ty tak na poważnie? A jak nie to nie sugeruj się samymi nagłówkami ale tym co jest sednem sprawy. 11:46, 03.07.2020


wyborcatowyborcato

9 9

Trzaskowski w Warszawie podwyższył opłaty za wynajm lokali komunalnych ;,za wywóz śmieci,za parkowanie samochodow. 10:37, 03.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bartibarti

0 3

A dudek podwyższył vat na opał w całej Polsce włącznie z kaszubowem i co? 12:24, 03.07.2020


cccccc

8 12

Duda ułaskawił pedofila. Trzeba o tym głośno powiedzieć. 10:42, 03.07.2020

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

..... .....

8 1

Kolejne populistyczne hasło i jak nie zagłębimy się w szczegóły nie poznamy prawdy. Ułaskawił to według mnie za dużo powiedziane. Chłop wykonał wyrok i prezydent zniósł mu tylko zakaz zbliżania się do ofiary w dodatku na sam wniosek poszkodowanych więc w czym problem? 11:42, 03.07.2020


@....@....

3 5

Weź się opanuj. Ciekawe czy to samo byś mówił/mówiła, gdyby ktoś zrobił to twojemu dziecku. To straszne. Ktoś taki został ułaskawiony?????? Skandal! 12:02, 03.07.2020


@ccc@ccc

7 3

Ułaskawienie na wniosek RODZINY i samej ofiary. Zrozumiesz to czy dalej nie? 12:09, 03.07.2020


do @cccdo @ccc

0 8

A co tak podali w dzienniku? 12:18, 03.07.2020


observereobservere

6 1

wyborcy Trzaskowskiego zanim coś zajarzą to minie dużo czasu, u nich myślenie zredukowane jest do psa pawłowa, dostali sygnał antyPiS no to tak odpowiadają, tutaj szare komórki zredukowane są tylko do zauważenia sygnału, taki przykład ameby reagującej na światło, bardzo nieskomplikowany rodzaj mózgu. 12:22, 03.07.2020


@ccc@ccc

6 7

Tak, też czytałem o tym. Zgroza po prostu. Czy ten człowiek naprawdę podpisze wszystko? 12:03, 03.07.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

DO CCCDO CCC

8 2

najwięcej ułaskawień było jak był prezydentem B. Komorowski ! POCZYTAJ SOBIE 12:17, 03.07.2020


dawaj dawaj...dawaj dawaj...

3 4

Przecież ty czytać nie umiesz ty nawet kartuskiej 4ki nie skończyłaś 12:18, 03.07.2020


do docccdo doccc

2 6

Taaaa jasne. A kto ułaskawił byłego szefa CBA jeszcze przed prawomocnym wyrokiem co? Przypomnieć ci jak się nazywa obecny prezydent? 12:20, 03.07.2020


askslopaskslop

7 8

Ta starsza babcia w różowych spodniach - widać klasa sama w sobie, kultura i kobiecość w jednym 12:09, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@askslop@askslop

8 9

Pisałaś już to 5 razy...jaki ty masz iloraz inteligencjii pewnie POłowę tego co trzeba? 12:21, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Terra PTerra P

6 8

"Co Boskie - to Bogu, co cesarskie- to cesarzowi" - wiecie, czyje to SŁOWA?
A "zdradzieckie mordy, mordercy, kanalie, komuniści i złodzieje, wy - stojący tam, gdzie stało ZOMO, chamska hołota itp ......." - a to pamiętacie z czyich padło ust? Kto wykorzystuje takie Świętości jak Krzyż, Bóg , Honor i Ojczyzna jako narzędzia do walki politycznej ? Jeśli część z Was potrafi dokonać analizy statystyki z ostatnich wyborów w kartuskiem, to z łatwością stwierdzi , w jakiej społecznej grupie mentalnej się znajdujemy . Do Europy nam daleko. Bardzo daleko, jak tzw. " Ścianie Wschodniej" 12:30, 03.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolskaPolska

7 2

no przecież wyborcy Trzaskowskiego pluli na krzyż w czasie zdarzeń Smoleńskich przed pałacem prezydenckim. Krzyż jest nierozłącznie związany z Polską, świadczy o tym kolumna Zygmunta w Warszawie, ks Skorupko w czasie najazdu hordy ździczałym morderców ze wschodu tzw bolszewików, także niósł krzyż, ta i żołnierze walczący 100 lat cudu nad Wisłą, Krzyż jest wpisany w te dzieje Polski także polityczne, zagrożeniem są neobolszewicy od Trzaskowskiego, którzy chcą Polsce zafundowac rewolucję tęczowej zarazy, także opartej na bolszewiźmie i cenzurze, a więc Krzyż jest znakiem przeciwko tej tyrani i każdy kto czuje się Polakiem, czy jest z PiSu, czy Konfederacji, czy innych partii powinien go trzymać w ręce, wróg jest jasno określony, co widać, słychać i czuć (szambo) 12:40, 03.07.2020


Jaki dlugopis Jaki dlugopis

4 6

Tacy wyborcy cuemniiiiii 13:10, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

IZOLDA IZOLDA

7 4

Musi być pani wstyd pani Nowacka Pani matka Izabela Jaruga NOWACKA Była bardzo dobrym politykiem
13:11, 03.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Izoldado Izolda

3 2

wcale nie jest wstyd tej pani, odniosła się do oświadczenia p. Leyk, że filmowała tylko twarze osób skandujących Andrzej Duda i te osoby, które miały znaczniki Dudy
pytanie po co filmowała p. Leyk ? skora ta nie była w tłumie i bez tych materiałów reklamowych ? 17:54, 03.07.2020


Mieszkaniec powiatu Mieszkaniec powiatu

4 7

@Terra P,
Kto walczy z Bogiem, krzyżem, honorem i Ojczyzną...??? - Prawica?
Kto idzie na czele marszy LGBT...?? - Prezydent Andrzej Duda?
Kto podpisał "Kartę LGBT"...?? - PiS, Konfederacja?
Kto chce seksualizacji dzieci i młodzieży...??! - Polacy?
Czy Pani/Pan nie widzi kto nieustannie atakuje Chrześcijaństwo i wyrosłą z Chrześcijaństwa europejską kulturę... ?? Jak wyglądałaby Europa, obie Ameryki, wielka część Afryki i Azji, GDYBY NIE CHRZEŚCIJAŃSTWO... ?? WYDAJE SIĘ PANI/PANU, ŻE PROPAGOWANA OBECNIE NA ZACHODZIE KULTURA EGOIZMU I SPEŁNIANIA WSZELKICH ZACHCIANEK PRZYNIESIE LUDZKOŚCI, JAK TO GŁOSILI MARKS I LENIN... "ŚWIETLANĄ PRZYSZŁOŚĆ"??? - TAK PANI/PAN UWAŻA...??? 13:33, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tu mieszkamTu mieszkam

5 6

Smutne to jest, widząc mieszkańców jednego miasta. Moich sąsiadów tak znienawidzonych. Do czego doprowadziła polityka kłamstw. Oszczerstw..... Zero dialogu... Rozmowy o problemach ważnych... Nie głosowałem na PO i nie glosowałem na PIS. I na dzień dzisiejszy jestem z tego dumny.. 16:16, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoronaKorona

4 0

Dlaczego odbył się wiec. Przecież mamy koronawirusa!! Gdzie maseczki i bezpieczna odległość. Dziwne że sanepid nie przyjechał. Wszystkie imprezy masowe odwołano A tu proszę tyle ludzi na jednej kupie. 08:51, 04.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NhguNhgu

1 0

A jak morwa był to okej ? Nie przeszkadzało tobie ? 01:04, 06.07.2020


takie wynikitakie wyniki

3 3

W I turze wyborów Andrzej Duda w powoiecie kartuskim wygrał w wszystkich gminach za wyjątkiem Zukowa i to:
gm.Sierakowice - 61,91%
gm.Chmielno - 64,07%
gm.Somonino - 60,14%
gm.Sulęczyno - 55,26%
gm.Stężyca - 51,75%
gm.Przodkowo - 46,75%
gm.Kartuzy - 42,76% 11:57, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

3 3

Każda próba przedstawienia obozu i sztabu Rafalala jako napadane owieczki to manipulacja na poziomie okrzyków: "Choo. oo" do Prezydenta RP. Jeszcze raz przypominam, że agresywne zachowanie to dewiza i styl oponentów Andrzeja Dudy. Przecież zostali za to pochwaleni przez P0przednią kandydatkę P0 na prezydenta. Więc w czym problem? Podczas objazdu P0 Polsce, to sztabowcy i towarzyszący kandydatowi Rafalala zakładali maseczki i koszulki z hasłem anty PiS. Bardzo łatwo znaleźć w Internecie np. "J*bać PiS", "Idź w PiSd*"... Spróbowałem w wygooglować coś w drugą stronę. Jest tego dużo mniej, nawet, kiedy wpisałem: "P0" wyskakiwały atrybuty dla zwolenników P0 z hasłem z antyPiSem! Nie uważam, że prowokacja polityczna to coś złego. Ale to na pewno nie jest narzędzie w rękach zwolenników PAD! Agresywne wilki, szwędający się P0 Polsce seryjny samobójca nie dotyka tych co ich wysłali.... 12:37, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@TerraP@TerraP

4 3

Nie każdy podany przez Ciebie cytat jest wyzwiskiem. Większość, to określenie faktów, powiedziałbym mało dosadne. „Naćpana hołota” już była kupę lat temu. Wygoogluj! Ja pamiętam Tuska, który zaprosił rodziny „smoleńskie”, by następnie sobie poużywać, drwić i wyzywać rodziny tych, którzy zginęli. Pamiętam kiedy drwił z gości zaproszonych do swojej kancelarii, że nie będzie odpowiadał za moczenie się sześciolatków w szkole. Na każde inne przez Ciebie podane znajdę wiele określeń w drugą a stronę:
Czy ja jestem bydlę, dorżniętą watahą, *%#)!& PiSiorem, współczesnym bolszewikiem (Tusk w wigilię stulecia niepodległości!), chorym psychicznie, ciamajdą, nikczemnym durniem, czy wreszcie nikogo nie kocham … tylko dlatego, że nie jestem wyborcą P0 i Trzaskowskiego,
W Polsce jest taka „agresja” jak w Wielkiej Brytanii, ale nie faktyczna, tylko sprowokowana jak zwykle, przez „aksamitnego” Tuska: Że nie ma manier, że jest zupełnie nieakceptowalny i haniebny, celowo prowokacyjny, że jego słowa są godne pożałowania, że pokazał swoją pogardę dla 18 mln ludzi. … Skąd my to znamy …?
13:36, 05.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

P.S. P.S.

1 1

"Hołota" to było ulubione słowo Niesiołowskiego. Znasz takiego P0lityka? Podaje też, że na pewno nie jestem „katolicką ciotą” jakby chcieli to Twoi koledzy. 13:41, 05.07.2020


FhghFhgh

2 2

Dobry komentarz. Te pisiory to wstyd dla miasta. Starzy są I chyba przyszli w tłum by ulec selekcji naturalnej.
Zawartość ich traci rozsądek nad epidemia. A pryczek były działacz PO czyli choragiewka 01:09, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GawełGaweł

2 0

Radna Kałużna i Pryczkowski proszę odejść z Rady.Nie potraficie przyjąć gościa.Zaproście sobie na kolędę żeby obrazić księdza tak to wygląda. 22:01, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FokaFoka

1 0

PiS Kartuski wykorzystał niemote P....... naprzeciw posła Nitrasa.To prawie krok do kolejnej tragedi. 22:30, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

jarek kjarek k

1 0

Byłem, widziałem - "dudowcy" byli z niższej półki. Ale cóż - taki kraj. 09:58, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA