Zamknij
REKLAMA

Sulęczyno. Za tydzień wybory uzupełniające. Kto kandyduje na radnego?

12:56, 16.10.2020 | M.Dzienisz
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W niedzielę 25 października w Sulęczynie odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy z okręgu nr 12, czyli z Amalki i części sołectwa Podjazy. Kandydują dwie osoby. Jak informuje sekretarz gminy, głosowanie będzie przebiegało w reżimie sanitarnym: powierzchnie będą na bieżąco czyszczone, zapewnione będą środki do dezynfekcji. 

Z okręgu numer 12 (część sołectwa Podjazy: Amalka oraz część miejscowości Podjazy: od nr 3 - 9a, 11 - 15, 17b - 20, 22, 26 – 33) do Rady Gminy Sulęczyno kandydują:

  • Ireneusz Edmund Zelewski, lat 44, zam. Podjazy - zgłoszony przez KWW Nasz Region - Bliżej Wyborców (lista nr 1)
  • Wiesław Jan Choszcz, lat 46, zam. Podjazy - zgłoszony przez KWW Sołectwo Podjazy - To Nasza Sprawa (lista nr 2)

Głosowanie odbywać będzie się w Szkole Podstawowej w Sulęczynie, 25 października, w godz. 7.00-21.00. Uprawnionych do głosowania jest około 220 osób.

Jak podkreśla Danuta Karcz-Karczewska, sekretarz gminy Sulęczyno, wszystko przebiegać będzie w reżimie sanitarnym - takim, jak podczas tegorocznych wyborów prezydenckich. 

- Członkowie komisji wyposażeni zostaną w środki ochrony indywidualnej. Na bieżąco będą dezynfekowane klamki, stoły itp. Po głosowaniu pomieszczenia także zostaną zdezynfekowane - mówi. - Głosujący muszą oczywiście mieć zasłony ust i nosa, a także zachować wymaganą odległość. Jeśli chodzi o długopisy, to w lokalu wyborczym będzie ich odpowiednia ilość, ale oczywiście można przyjść z własnym długopisem.

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Sulęczyno muszą się odbyć, gdyż w lipcu z mandatu radnego zrezygnował Grzegorz Bielicki. Tłumaczył to względami osobistymi.

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

HmmmmHmmmm

10 2

Ciekawe czy będzie zwolennikiem kopalni? Może to będzie jedyny nie skorumpowany człowiek w radzie. Ciekawe czy CBA już podsłuchuje wójta i resztę rady która jest za zdewastowaniem Kaszub. 21:19, 16.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@ .......@ .......

2 5

Uważaj czy twoja stara cię nie podsłuchuje , weź kij walnij w parapet w ośrodku jak to robią w Tarnobrzegu i niech lekarz cię uleczy 07:11, 17.10.2020


REKLAMA