Zamknij
REKLAMA

Osoby pokrzywdzone przestępstwem uzyskają darmową pomoc prawną

11:28, 19.02.2021 | M.D
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W dniach 22 - 28 lutego po raz kolejny odbędzie się "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Darmowe porady udzielane będą w Sądzie Rejonowym w Kartuzach, tutejszej Prokuraturze Rejonowej oraz komendzie policji.

W poniedziałek 22 lutego przypada ustanowiony w 2003 roku Dzień Ofiar Przestępstw. 

- Obchody te mają zwrócić uwagę przede wszystkim na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc - informuje KPP Kartuzy. 

Od poniedziałku do piątku 28 lutego każda osoba pokrzywdzona przestępstwem będzie mogła skorzystać z bezpłatnej pomocy i porad m.in. policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w godz. od 7.30 do 14.30, ale i funkcjonariuszy policji wszystkich komend i komisariatów garnizonu pomorskiego.

Darmowe porady oferuje też Sąd Rejonowy w Kartuzach przy ul. Kościuszki 1

- Osoby pokrzywdzone będą mogły dowiedzieć się, jakie przysługują im uprawnienia oraz jakie są sposoby dochodzenia praw naruszonych w wyniku popełnienia przestępstw - informuje wiceprezes Sądu Rejonowego w Kartuzach Maria Jaroch-Wąsowska. 

Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny w dniach 22-28 lutego w godzinach 9:00- 14:00 do Oddziału Administracyjnego pod numer 58 779-68-04, gdzie zostaną przekierowani do osób pełniących w danym dniu dyżur.

Natomiast prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Kartuzach będą udzielać bezpłatnych porad telefonicznych w dniach 22-26 lutego. Należy zadzwonić pod numer: 58 684 01 60 w godz. 9.00-14.00. Osobom zainteresowanym udzielane będą porady z zakresu prawa karnego, cywilnego, administracyjnego.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą miały również możliwość skorzystania przez cały tydzień w godz. od 08:00 do 20:00 z uruchomionej specjalnie z tej okazji przez Stowarzyszenie OVUM infolinii pod nr telefonu 58 743-21-90.

- Specjaliści ze Stowarzyszenia OVUM i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku zapewnią bezpłatną i niezwłoczną pomoc wszystkim zainteresowanym - czytamy na stronie Sądu Rejonowego w Kartuzach. - Stowarzyszenie OVUM realizuje na terenie miasta Gdyni oraz powiatów kartuskiego, kościerskiego, puckiego i wejherowskiego zadanie publiczne w zakresie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom, a także osobom im najbliższym. Zadanie realizowane jest ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem prowadzony jest m.in.  w Centrum Interwencji Kryzysowej w Kartuzach przy ul. Gdańskiej 12.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ObywatelObywatel

8 0

Jednego nie rozumiem, jestem pokrzywdzony przestępstwem, prokurator oczywiście umarza postępowanie żeby się nie zmęczyć to jak taki prokurator chce mi pomóc ? 13:54, 19.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PokrzywdzonyPokrzywdzony

1 0

Prawda jest taka że i Policja i Prokuratura i sądy robią wszystko aby zniechęcić pokrzywdzonych do walki o sprawiedliwość . 08:57, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%