Urząd Miejski w Kartuzach poszukuje osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat scen kręconych w 1971 roku w Kartuzach na potrzeby filmu "Podróż za jeden uśmiech".
Poszukiwani są zwłaszcza mieszkańcy gminy Kartuzy, którzy statystowali w filmie, brali jakikolwiek udział w jego tworzeniu, byli naocznymi świadkami jego powstawania czy posiadają jakieś pamiątki z nim związane. O zgłaszanie się proszeni są także członkowie rodzin ww. osób, które już zmarły.
- Telewizja Polska robi rekonstrukcję cyfrową tego filmu i poszukuje wymienionych osób do celów promocyjnych. Jeśli zgłoszą się świadkowie lub osoby biorące udział w filmie, także jako urząd będziemy zainteresowani współpracą z tymi osobami, jeśli chodzi o promocję filmu po jego rekonstrukcji - informuje Urząd Miejski w Kartuzach.
Każdy, kto posiada jakieś informacje, może zgłosić się do Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w UM Kartuzy, tel. 58 694 52 18, lub 58 694 52 19 lub 58 694 52 48.
"Podróż za jeden uśmiech" to przykład typowo wakacyjnego kina dla dzieci i młodzieży. Początkowo powstał serial pod tym samym tytułem, ale w 1972 r. na jego bazie stworzono również film pełnometrażowy. Dziś dla wielu jest on kultowy. Sceny do filmu powstawały w różnych miejscach w Polsce, także m.in. w Kartuzach, na Złotej Górze czy w Somoninie.
W Kartuzach nakręcono scenę, gdy dwaj chłopcy znajdują walizkę Dudusia i spotykają milicjanta. Scena powstała na ul. Gdańskiej. W tle widać zabudowania przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Jeziornej. Z kolei w Somoninie powstała scena, w której Poldek wysiada z pociągu, by zaczerpnąć wody, a następnie nie udaje mu się dogonić odjeżdżającego składu.
14 3
Na cmentarzu
8 4
O zgłaszanie się proszeni są także członkowie rodzin ww. osób, które już zmarły
0 4
Do organizacji tzw pozarządowych.
Zrzeszenie Kaszubsko-pomorskie finansowane przez Sorosa?
16 1
w Kartuzach kręcono też sceny pod Kolegiatą, na ulicy Klasztornej.
6 1
I przed dawnym komisariatem na Jeziornej
16 17
To pewnie największy kartuski Ormowiec też zgłosi się
4 10
*%#)!& pomysl, wiekszosc z nich leży na cmentarzu samorządzie kartuski. Tameczni 30 latkowie.... Już sa w niebiesiech.. ?
9 12
No ormowca to by się znalazło.
6 5
Rola życia i bardzo duży wkład dla kinomatografii kaszubskiej. Czekając na kartuskiego Oskara
6 11
Trzeba szukać i kopać głęboko! Z drugiej strony, W Chmielnie też kręcono nie jeden film i nikt nie szuka!
16 1
Przy poczcie kręcono, przy tym domu na jeziornej który ma słonko u góry, obok na parkingu kiedy chłopcy biegną w stronę jeziora
9 2
W Garczu na stacji wciągają do pociągu szkoda że dziś nigdzie pociągiem nie dajadą
4 7
A co ukradli że ich szukają? ???
8 1
Może Twój rozum?
3 11
Co tu się znowu ofierdala?
14 3
Dlaczego tu tyle złośliwych komentarzy? Przecież ten film był kręcony 50 lat temu, a nie 100 więc jeśli ktoś wtedy miał lat 30 to teraz ma 80 i jeszcze może całkiem dobrze funkcjonować. Od razu widać, że gówniarzeria tak komentuje bo dla nich 80 latek to Matuzalem. Wy też będziecie starzy choć wydaje wam się to niemożliwe
2 6
tO BYŁO DAWNO jak tego filma kręcili ale miałem koło 40 lat i pamietam czołg,i Olgierda,nawet tego konia Karino co okulał.To było dawno
1 3
A kto postawi na Tolka Banana? Czujecie? Ksywa Banan...
3 0
W Somoninie na stacji kolejowej kręcono.Wystarczy wpisać w youtube -podróż za 1 uśmiech somonino-i zobaczyć ten fragment filmu.
0 0
No wlasnie mój tata grał tego milicjanta na rowerze, i dostał niezła dniówkę, i jeszcze żyje