Zamknij
REKLAMA

Budynek szkoły w Chwaszczynie zostanie rozbudowany

15:52, 26.07.2021 | W.D
Skomentuj fot.UG Żukowo
REKLAMA

Głównie starszej części budynku Szkoły Podstawowej  w Chwaszczynie dotyczyć będzie rozbudowa, na której dokumentację projektową właśnie podpisano umowę. 

Szkołę w Chwaszczynie czekają duże zmiany. Obiekt znacznie zwiększy swoją powierzchnię.

Koszt wykonania dokumentacji to ok. 70 tys. zł. Zadanie wykona Zakład Projektowania i Usług Budowlanych BENBUD z Grudziądza. Dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę mają być gotowe w pierwszym kwartale 2022r.

Sama rozbudowa dotyczyć będzie głownie starszej części obiektu. Niewykluczone, że część budynku zostanie zburzona. Szczegóły zadania będą znane, gdy prace koncepcyjne będą na bardziej zaawansowanym etapie.

To kolejny krok w kierunku rozbudowy bazy oświatowej i zwiększania pojemności żukowskich placówek. W tym roku otwarto nową szkołę w Tuchomiu, niecały rok temu zakończono rozbudowę szkoły w Niestępowie.

Z kolei w szkole w Glinczu w tym roku otwarto nowo zaadaptowane poddasze wielkości 80 m kw. Rozbudowywana jest też szkoła w Pępowie, natomiast w Baninie rozbudowana zostanie stara szkoła przy ul. Lotniczej. W najbliższych planach również budowa budynku na potrzeby edukacji przedszkolnej w Borkowie.

(W.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

NN

1 1

A kiedy rozbudowa szkoły w Leźnie? 08:04, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z Żukowaz Żukowa

1 0

Brawo dla Pana Burmistrza Wojciecha Kankowskiego i całego samorządu 👍 20:14, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%