Zamknij
REKLAMA

W Somoninie, Egiertowie i Goręczynie rozpoczęły działalność Kluby Seniora

13:40, 11.10.2021 | nadesłane:Starostwo Powiatowe w Kartuzach, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Seniorzy z gm. Somonino mają szansę do spotkań i integracji. W Goręczynie, Somoninie oraz Egiertowie powstały Kluby Seniora. Funkcjonują w ramach projektu pow. kartuskiego "Zintegrowany system usług społecznych Powiatu Kartuskiego – Pokolenia".

Pogłębianie wiedzy, rozwijanie pasji, wieczorki taneczne, spotkania integracyjne, wycieczki - to tylko część działań, jakie zostały zaplanowane w ramach projektu. W Klubie Seniora można spotkać się np. z sąsiadem czy sąsiadką w podobnym wieku i wspólnie z nim spędzać czas w miłej atmosferze. Do każdego z klubów w Egiertowie, Somoninie i Goręczynie uczęszczać będzie około dwadzieścia osób.

Utworzenie Klubów Seniora jest efektem partnerstwa z gminą Somonino zawartego na potrzeby realizacji projektu - informuje Starostwo Powiatowe w Kartuzach. - Te miejsca spotkań mają integrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo w pobliżu miejsca zamieszkania.

W uroczystości otwarcia Klubów Seniora poza seniorami i lokalnymi animatorkami uczestniczyli również Iwona Formela, członek Zarządu Powiatu Kartuskiego, Paweł Kowalewski, radny Powiatu Kartuskiego, a także Marian Kowalewski, wójt gminy Somonino, Andrzej Sołtysek, przewodniczący Rady Gminy Somonino i Agnieszka Ulaczyk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Somoninie.

Kluby w ramach projektu „Zintegrowany system usług społecznych Powiatu Kartuskiego – Pokolenia” działać będą do czerwca 2023. Liderem projektu jest Powiat Kartuski, a koordynatorem zadania Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somoninie.

(nadesłane:Starostwo Powiatowe w Kartuzach, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Brawo!Brawo!

1 11

W Somoninie może się dziać, na zdjęciu ludzie aktywnych zawodów umysłowych, co ważne. Jeśli będą tak pomysłowi i pracowici jak Panie z Biblioteki, to coś ruszy w kulturze także dorosłych. Brawo! 15:31, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

8 1

Wydaje mi się, że nie taka powinna być grupa docelowa!!!!!
Panie z "aktywnych zawodów umyslowych" powinny umieć same organizować sobie czas... Np. tworząc z własnej inicjatywy grupę emerytowanych nauczycieli... Tu powinny być osoby starsze, wykluczone, którym powinno się odbudować morale jak również wskazać drogę... Starość nie oznacza wykluczenia A niestety niejednokrotnie tak osoby w podeszłym wieku są traktowane... 21:11, 11.10.2021


Jestem za...Jestem za...

3 9

Taka fajna sprawa a komentarzy zero, seniorzy promujcie się:) 15:33, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adawdawdadawdawd

0 6

<a href="https://sites.google.com/4kmovies.ltd/uhdmovieswatchdemonslayermugen">.</a>
<a href="https://sites.google.com/4kmovies.ltd/123movieswatchthejesusmusicuhd">.</a> 19:08, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

4 3

W którym miejscu w Somoninie znajduje się klub seniora? 19:25, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SomouSomou

10 1

Tylko uważajcie na swoich mężów bo jest pani która lubi facetów 19:42, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KliKli

0 0

Następna klika 21:46, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%