Zamknij
REKLAMA

Gaszyn challenge dla Antosia z Kiełpina. Dołącza coraz więcej firm i instytucji

13:31, 13.10.2021 | M.Dzienisz
Skomentuj fot. screen z Facebook i Twitter
REKLAMA

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Kartuzach, PCPR-u czy strażacy z KP PSP - wszyscy robią przysiady lub pompki i wpłacają pieniądze na leczenie Antosia z Kiełpina. Chłopczyk walczy z nowotworem złośliwym oka, rodzina potrzebuje jeszcze ponad pół miliona złotych, by zapłacić za leczenie w USA.

Trwa wielka mobilizacja, by ratować zdrowie Antosia Zielińskiego z Kiełpina. Chłopczyk cierpi na siatkówczaka - nowotwór wewnątrzgałkowy. Stracił wzrok w lewym oku, ale podawana chemioterapia nie uśpiła guzów. Lekarze zalecili amputację oka. Teraz rodzice z całych sil walczą o to, by Antoś nie stracił wzroku w prawym oku.

Kilka miesięcy temu założyli zbiórkę, by ratować wzrok synka w klinice w Nowym Jorku - w polskich szpitalach i klinikach takie zabiegi nie byłyby możliwe. Dzięki pomocy wielu osób udało się zebrać potrzebne środki. Antoś wyjechał do USA, do najlepszej kliniki na świecie, specjalizującej się w leczeniu tego typu chorób. Otrzymał tam trzy chemie dotętnicze, udało się zachować lewe oko. 

Niestety, w połowie sierpnia, po badaniu kontrolnym oczu w Nowym Jorku okazało się, że pojawiła się wznowa w prawym oczku - 2 nowe guzy nowotworowe wraz z rozsiewami. 

[ZT]36596[/ZT]

- Prawe oczko Antosia jest jedynym jego oknem na świat,  tylko przez nie widzi, dlatego bardzo nam zależy na jego uratowaniu. To wymaga szybkiego działania i środków finansowych, które są na wyczerpaniu... - apelują rodzice chłopca. 

Potrzebują aż 1,2 mln zł - brakuje jeszcze pół miliona. Dlatego pracownicy Starostwa Powiatowego w Kartuzach, instytucji i firm biorą udział w popularnym wyzwaniu - tzw. gaszyn challenge.

Przedsięwzięcie w ubiegłym roku zapoczątkowało OSP Gaszyn, by zebrać środki na leczenie Wojtusia Howisa cierpiącego na SMA. Do akcji dołączyły miliony osób, które nominowały kolejne do wpłacania środków także na inne dzieci cierpiące na rdzeniowy zanik mięśni. W ramach akcji nominowani wykonują 10 pompek lub 10 przysiadów, wpłacają minimum 5 zł w ramach zbiórki na rzecz chorego, prowadzonej przez platformę siepomaga.pl. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie ćwiczenia i mogą nominować kolejne 3 osoby/instytucje.

Do wyzwania dla Antosia dołączyli m.in. strażacy z KP PSP Kartuzy, pracownicy Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego czy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. 

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PisiorekPisiorek

0 1

A to nie można zrobić normalnie tej zbiórki tylko wymyślają jakieś idiotyzmy . 13:23, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%