Zamknij
REKLAMA

Szlaban przy SP nr 2 w Żukowie. Nie ma już skrótu do dworca

15:42, 12.05.2022 | info: UG Żukowo, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. UG Żukowo
REKLAMA

Niedawno przy SP nr 2 w Żukowie postawiono szlaban. Uniemożliwił on dojazd do dworca kierowcom, którzy tamtędy chcieli sobie skrócić drogę. Władze gminy podkreślają, że szlaban postawiono ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych. 

Urząd Gminy w Żukowie przypomina, że przejazd przy Szkole Podstawowej nr 2 - z ulicy Armii Krajowej do ulicy Dworcowej jest niedozwolony. Dojazd do miejsc parkingowych na wysokości boiska obowiązuje tylko od ulicy Dworcowej.

Niedawno na tej trasie postawiono szlaban. Wszystko przez kierowców, którzy jadąc tą drogą, chcieli szybciej dojechać m.in. do dworca Żukowo Wschodnie.

- Działania podyktowane były przede wszystkim troską o bezpieczeństwo dzieci, a także użytkowników boiska. W ostatnim czasie ze szlabanem zderzył się w tym miejscu m.in. kierowca quada. Dodatkowo, w sąsiedztwie orlika niedawno oddano do użytku plac zabaw, co sprawia, że w tym miejscu jeszcze częściej pojawiają się dzieci i ruch pojazdów powinien być ograniczony do minimum - informuje Urząd Gminy w Żukowie.

(aktual. godz. 15:42)

(info: UG Żukowo, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Przyjaźń Przyjaźń

7 1

Dzieci nie mają zatoczki autobusowej. To ta gorsza część wsi. 15:42, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

6 0

To dlaczego szlaban jest otwierany w weekendy jak na sali sportowej są imprezy, wtedy dzieci mają zakaz wejścia na plac zabaw i orlika 20:18, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szkoda...Szkoda...

1 0

Szkoda. Utrudnić życie najłatwiej. Lepiej tracić czas, benzynę i jechać naokoło. Szczególnie rano, gdy śpieszymy się na PKM do pracy, szkoły.
Sarkazm, jeżeli ktoś nie zrozumiał.....

A uważać na pieszych i dzieci zawsze musimy. Dzieci i piesi musza uważać na samochody. Takie prawo i życie.
Powodzenia 20:01, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarineroMarinero

1 0

Zadnemu dziecku nic sie nie stalo jak szlabanu nie bylo a jak postawili to kierowca quada prawie sie zabił ot i logika 11:04, 14.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EklerEkler

0 0

A czy musi się coś stać, żeby było okej? Kierowca quada wjechał w szlaban. Równie dobrze mógłby wjechać w hydrant czy znak drogowy. Jak nie patrzy gdzie jedzie, to tak jest. Poza tym od kiedy teren szkoły to miejsce do *%#)!& quadami? 13:19, 17.05.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%