Zamknij
REKLAMA

Zbliża się Weekend Cudów. Są jeszcze rodziny, które potrzebują wsparcia

11.24, 08.12.2022 oprac. M.Dz. Aktualizacja: 12.26, 08.12.2022
Skomentuj fot. archiwum/M.Dz.
REKLAMA

Już najbliższą sobotę i niedzielę Weekend Cudów - czas, gdy wolontariusze Szlachetnej Paczki rozwozić będą prezenty od darczyńców. W powiecie kartuskim są jeszcze rodziny, które nie mają zagwarantowanej pomocy. Jeszcze nie jest za późno na wsparcie!

- Czy da się zrobić paczkę na ostatnią chwilę, czy nie jest za późno? Czy dam radę w kilka dni skompletować wszystkie rzeczy? Proszę Państwa, dacie radę. Najważniejsze jest, żeby wybrać rodzinę i nie zostawić nikogo bez pomocy - przekonuje Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki. 

Już w sobotę rozpoczyna się Weekend Cudów - rodzinom rozwiezione zostaną dary. W powiecie kartuskim, w bazie Szlachetnej Paczki, na obecną chwilę (8.12, godz. 12.00) została jeszcze tylko jedna osoba potrzebująca wsparcia. 

To 54-letni pan Stanisław z Chwaszczyna. Potrzebuje m.in. żywności, odzieży, środków czystości. 

- Najważniejsze, żeby wszystkie potrzebujące rodziny znalazły swoich darczyńców, żeby poczuły się ważne, zauważone, a dostarczona, mądra pomoc dała im poczucie oddechu w tych trudnych czasach. W większości Szlachetnych Paczek są produkty pierwszej potrzeby, które można kupić w pobliskim sklepie i dostarczyć w Weekend Cudów do wyznaczonego magazynu - przekonują organizatorzy Szlachetnej Paczki.

Pozostałe rzeczy, te bardziej specjalistyczne lub wielkogabarytowe, można dostarczyć też w późniejszym terminie, umawiając się z wolontariuszem wybranej rodziny. 

Pomoc nadal ma szansę dotrzeć do potrzebujących przed świętami. W skoordynowaniu Paczek pomogą wolontariusze Szlachetnej Paczki, darczyńcy zawsze mogą liczyć na ich rady i podpowiedzi.   

W powiecie kartuskim działają obecnie rejony: Kartuzy, Sierakowice, Sulęczyno i Żukowo. W razie wątpliwości można zadzwonić na infolinię Szlachetnej Paczki, która jest dostępna siedem dni w tygodniu, w godzinach od 9:00 do 20:00 pod numerem telefonu: 12 333 78 00. 

Baza rodzin potrzebujących pomocy znajduje się na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.

(oprac. M.Dz.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

..................

1 3

Pomaganie w obecnych czasach jest coraz trudniejsze. W pierwszej kolejności chcemy zabezpieczyć swój byt a w kolejnej pomagamy.Stajemy się coraz biedniejsi i takie wydarzenia już niestety coraz mniej interesują darczyńców nawet grupowych. Bycie wolontariuszem też staje się ciężkim wyzwaniem. 12:29, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Jarek Jarek

0 1

Goguś potrzebuje pomocy, 21:00, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%