Zamknij

TVN Uwaga! o zabójstwie w Kiełpinie. Bliscy Jolanty i Tomasza zabrali głos

20:47, 24.01.2025 Aktualizacja: 13:37, 25.01.2025
Skomentuj fot.kolaż.oprac.W.D./screen:uwaga.tvn.pl fot.kolaż.oprac.W.D./screen:uwaga.tvn.pl

Dziennikarze Uwagi TVN ponownie zajęli się sprawą wstrząsającej zbrodni, do której doszło rok temu w Kiełpinie (gm. Kartuzy). Proces Tomasza K. oskarżonego o zabójstwo żony trwa, a jego bliscy walczą o sprawiedliwy wyrok. W reportażu wypowiadają się zarówno bliscy Jolanty, jak i siostra Tomasza. Dziennikarze stawiają też pytanie, czy tej tragedii można było uniknąć. 

Niedawno minął rok od dramatu, który wstrząsnął nie tylko Kaszubami. Wieczorem 10 stycznia 2024 na przejeździe kolejowym w Mezowie (gm. Kartuzy) pociąg relacji Kartuzy - Gdańsk Wrzeszcz uderzył w samochód osobowy. W aucie znaleziono ciało 31-letniej kobiety. Szybko okazało się, że to nie był wypadek. 

Śledczy ustalili, że Tomasz K. 10 stycznia wszedł do salonu kosmetycznego w Kiełpinie, prowadzonego przez swoją żonę 31-letnią Jolantę K. Doszło do między nimi do kłótni. małżonkami. W jej trakcie, kobieta próbowała połączyć się z numerem alarmowym 112, ale Tomasz K. "z dużą siłą uderzył ją jedenaście razy w głowę twardym, tępokrawędzistym narzędziem".

[ZT]50749[/ZT]

Następnie włożył kobietę do bagażnika samochodu i pojechał na przejazd kolejowy w Mezowie. Umieścił ją na miejscu kierowcy i zostawił na przejeździe kolejowym. W samochód uderzył pociąg.

Śledczy ustalili, że motywem zbrodni był rozpad małżeństwa. Tomasz K. nie chciał się z tym pogodzić.

Prokuratura podała, że w toku śledztwa Tomasz K. został poddany badaniom przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa. Po obserwacji biegli stwierdzili, że oskarżony nie jest osobą chorą psychicznie ani upośledzoną umysłowo. W chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw mógł rozpoznać znaczenie czynów i pokierować swoim postępowaniem.

W listopadzie ubiegłego roku w Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces przeciwko Tomaszowi K. w sprawie zabójstwa 31-letniej Jolanty K. i upozorowania wypadku kolejowego w Mezowie. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

[ZT]59342[/ZT]

Do sprawy wrócili dziennikarze programu "Uwaga" emitowanego w telewizji TVN. Rozmawiali z bliskimi Jolanty, którzy starają się analizować relacje między Tomaszem a Jolantą i wskazują na niepokojące sygnały, które nasiliły się, gdy wyznaczony został termin rozprawy rozwodowej małżonków. Tomasz K. w pewnym momencie próbował włamać się do mieszkania wynajmowanego przez Jolantę w czasie, gdy opiekowała się dziećmi swojej szwagierki. 

Przestraszona kobieta zawiadomiła policję. Z zapewnień kartuskiej policji zapewnia, że funkcjonariusze przyjechali na miejsce, ale nikogo nie zastali. Rano okazało się, że Tomasz K. miał nóż, którym przeciął opony w samochodzie Jolanty. Mężczyzna zadzwonił do swojej żony i przyznał się do tego co zrobił. 

Jak podkreślono w reportażu, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zniszczenia mienia, ale Tomaszowi K. postawiono zarzutów. Trzy miesiące później mężczyzna zaatakował żonę w salonie kosmetycznym zadając jej 11 ciosów młotkiem. 

[ZT]60766[/ZT]

Na występ przed kamerą zgodziła się Beata, siostra oskarżonego. Przyznała, że cała rodzina była zszokowana tym, co zrobił. To ona zawiozła go na policję. 

Cały reportaż Uwagi TVN można zobaczyć TUTAJ.

 

(W.D./arch/PAP/pm/ agz/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(21)

Bardzo współczuję Bardzo współczuję

33 7

Strasznie współczuję mamie mordercy i siostrze😞i oczywiście najbardziej rodzinie zamordowanej !mam nadzieję że w więzieniu zajmą się bandyta

21:55, 24.01.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Przyjaciele Jolki Przyjaciele Jolki

17 6

Śmierć , za śmierć . Tomasz dostanie dożywocie , Jolki rodzina i cała Polska będzie utrzymywać mordercę we więzieniu , Tomasz będzie miał jedzenie będzie miał ciepło, nie musi pracować . Kuźwa chyba coś tu jest nie tak

22:08, 24.01.2025

PaniiiiiPaniiiii

16 6

Policja nie za bardzo się przygotowała na wywiad. Gdyby rzetelnie pracowali a nie byłem do emerytury to może by szybciej siedział

22:16, 24.01.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pytanie Pytanie

8 3

Były mąż, został kilka dni po zdarzeniu zatrzymany. Wszystko to dzięki pracy policjantów, którzy postawili mu zarzut uszkodzenia mienia i skierowali sprawę do pr. Więc co można było zrobić lepiej? Jak się znasz, to podpowiedz. Nigdy wcześniej pod tym adresem nie było żadnych interwencji policji. Więc?

22:55, 24.01.2025

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


olaf g. olaf g.

11 18

A po co ten przedrostek: TVN Uwaga? A jakby to było w TV Republika, w TV Trwam albo w TV wPolsce24, to też byś o tym informował?

23:20, 24.01.2025
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do olafDo olaf

12 5

Tak to jest jak PiS wejdzie mocno

08:44, 25.01.2025

HelenHelen

0 0

Ha ha ha, to nie jest żaden przedrostek 😅
Do szkoły wrócić należy 🙃
...podstawowej 🤪

23:53, 09.03.2025

edetrttrgtredetrttrgtr

12 17

znowu tvn iarze i ich urojone mózgi

03:23, 25.01.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

swójswój

4 0

urojony mózg to ty masz pisowcu, zrobiłeś tylko przykrość rodzinie dziewczyny swoją wypowiedzią. Nie decyduj za nich komu wywiadu udzielić chcą zadymiarzu pisowski

09:26, 26.01.2025

taj-funtaj-fun

8 3

Jak to mówią są układy z władzą oraz dobre znajomości już dawno powinien siedzieć w celi.

08:32, 25.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gooscgoosc

8 6

PL bogaty kraj, teraz latami będziemy płacić za rozprawy, co tu jest nie jasne ?? w Chinach codziennie wykonuje się ponad 100 wyroków śmierci, tam takie chwasty moment wyrwane.

08:52, 25.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Onnnnnn   aOnnnnnn a

5 1

Gdzie jest mój komentarz? Prawda nie wygodna widać dla Police.

09:17, 25.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anna82Anna82

16 2

Wyrazy wspolczucia dla bliskich zmarlej oraz rodziny oskarzonego. To wielka odwaga stanać przed kamerą i mowic o tak trudnych momentach. Wielu sił Panstwu zyczę.

09:24, 25.01.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zxczxc

0 0

Teraz już tylko do TzG!

12:13, 29.01.2025

opop

9 8

TVN jeszcze istnieje czas na zmiany

09:46, 25.01.2025
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ja Ja

1 0

Sprany mózg ....

22:06, 25.01.2025

,,op" ,,op"

1 0

a Ty jeszcze istniejesz? Czas na zmiany

09:25, 26.01.2025

Zdzisek Zdzisek

8 1

Tak czytam, że niektórzy by tu chcieli śmierci dla mordercy ,ale nie ma gorszej kary niż dożywocie.( tak słyszałem)

09:53, 25.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Xxxxxxxxxxxy Xxxxxxxxxxxy

8 3

Dlaczego usunięto mój komentarz nikogo nie obrażał tylko prawda policjantka mówiła że było zgłoszenie o dobijaniu się do drzwi policjanci przyjechali przy dzwiach nikogo nie zastano i odjechali a nie wpadli na pomysł ze ten ktoś mógł być już w środku bodź zapytać o zajście zgłaszająca. Następne pani Beata nie jest osobą ikognito bo podała swoje imię i wizerunek to w czym problem zauwarzyla ze brat zalozyl nowe ubrania to chyba zabil smieszne a gdyby zalozyl używane to wtedy co ,a fakt nowe pewnie szukowal się na pogrzeb . Panie redaktorze nikogo nie uraziłem żadnych danych nie ujawniłem i proszę nie usuwać komentarza

10:27, 25.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

InfoInfo

4 9

No tak jak nie wyborcza to to TVN. Może jakieś media nie broniące ruskich interesów ?

10:45, 25.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolicjatnkaPolicjatnka

15 3

Ale ta policjantka to potrafi tak owijać w bawełnę, że aż wstyd za te nasze służby. Wszystko powiedzą żeby tylko nie przyznać się do swojego słabego dziala

11:48, 25.01.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ale tyale ty

0 4

tępy i *%#)!&

21:37, 25.01.2025

Kaszub 1991Kaszub 1991

3 3

W internecie na kanale Kryminalny Patrol sprawę przybliża Nowak były policjant .

12:13, 25.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZxcZxc

7 8

Nie wiem czy to normalne biegać po TVN i nagrywać takie coś....dla mnie to jakiś sado masochizm.

12:26, 25.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja bym mu dał dożywoJa bym mu dał dożywo

1 1

Zdjęciowa że śledztwa i niech by patrzał na to daje mu pół roku i sam się wykończy kara gorszej nie ma

12:32, 25.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

       , ,

2 1

oko za oko

05:29, 26.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Policja Policja

2 0

Nie no super! A może się dostał do mieszkania i kogoś załatwił? Paranoja... Ciekwe czy wogle pojechali

14:41, 26.01.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TyTy

1 0

Tych policjantów to powinni w.....dolic że służby za takie wykonywanie swoich obowiązków.

22:11, 27.01.2025

PDWPDW

0 0

Sprawa jest ewidentna, więc po co do tego wracać? Co ma wnieść ten reportaż i opowieści? Po co to zrobiono? Dla rozgłosu? Sławy? Bo chyba nie dla uśmierzenia bólu po stracie bliskiej osoby.

12:15, 29.01.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Helen Helen

0 0

Po to np., żebym ja się dowiedziała, bo nie słyszałam o tym wcześniej 🤨

23:55, 09.03.2025


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%