Zamknij

Pobyt w szpitalu a prywatne ubezpieczenie zdrowia

14:11, 08.01.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zastanawiasz się nad wykupieniem dodatkowej polisy medycznej? Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, sprawdź obowiązujący zakres ubezpieczenia. Dowiedz się, czy taki produkt ubezpieczeniowy daje dostęp do leczenia szpitalnego.

Już 2,3 mln Polaków ma wykupioną prywatną polisę zdrowotną – tak wynika z danych opublikowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Potwierdza to rosnąca liczba zapytań składanych poprzez porównywarkę Rankomat – ludzie coraz chętniej decydują się na dodatkowe ubezpieczenie medyczne.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – zakres ochrony

Głównym założeniem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest dostęp do lekarzy specjalistów oraz badań diagnostycznych. W zależności od wybranego przez pacjenta pakietu, można liczyć na szeroki zakres świadczeń lub limitowaną liczbę wizyt oraz badań. Wiele jednak zależy nie tylko od samej placówki, ale również od kosztów związanych z opłaceniem składki.

Leczenie szpitalne – czy jest dostępne?

Wielu osobom taka podstawowa ochrona ubezpieczeniowa nie wystarczy. Stąd zwiększona liczba zapytań o możliwość wykupienia ubezpieczenia szpitalnego na rankomat.pl.

Jak pokazuje analiza dostępnych ofert, niektóre polisy zdrowotne obejmują nie tylko wizyty u specjalistów oraz zabiegi ambulatoryjne. Pacjent może liczyć na pokrycie kosztów leczenia szpitalnego, z uwzględnieniem operacji. Ponadto często wypłacane jest świadczenie za każdy dzień pobytu w placówce medycznej, np. w związku z przebytym poważnym zabiegiem chirurgicznym.

Warto przy tym podkreślić, że ubezpieczenie szpitalne obejmuje wyłącznie operacje planowane. Zakres zabiegów ustalany jest w ramach wewnętrznej polityki konkretnego towarzystwa ubezpieczenia, dlatego należy bezwzględnie zapoznać się z OWU (Ogólnymi Warunkami Umowy).

Ubezpieczenie szpitalne – o tym pamiętaj...

Wykupując prywatną polisę zdrowotną z ubezpieczeniem szpitalnym, warto zwrócić uwagę nie tylko na wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, ale również okres karencji.

Przykładowo, polisa w Signal Iduna wiąże się ze spełnieniem wymogu karencji w przypadku:

zabiegów szpitalnych – 4 miesiące

prowadzenia ciąży i porodu – 12 miesięcy.

Oznacza to, że tyle miesięcy musi minąć od wykupienia ubezpieczenia, aby móc skorzystać z ubezpieczenia szpitalnego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%