Zamknij
REKLAMA

Orbitrek - trudne początki, wspaniałe efekty

10:15, 15.01.2019 | mat.partnera
Skomentuj
REKLAMA

Nowy Rok wiąże się dla wielu osób z postanowieniami zadbania o kondycję i poprawy sylwetki. Niestety, co wielu z nas zna z autopsji, do osiągnięcia tego celu nie ma drogi na skróty. Zadziała jedynie odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Możemy jednak ułatwić sobie drogę ku wymarzonej sylwetce i ominąć najczęstsze potknięcia, czyli brak motywacji do wychodzenia na siłownię czy zbyt skomplikowany plan treningowy, który przytłacza nas po pierwszym tygodniu. Orbitrek jest świetną opcją dla osób zapracowanych, które szukają skutecznego sposobu na ćwiczenia w domu.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt do ćwiczeń

Aby wybrać odpowiedni orbitrek, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami. Niektóre egzemplarze pozwalają na monitorowanie spalonych kalorii, przebytego dystansu, czy tętna. Jeśli zależy nam na realizowaniu jakiegoś planu treningowego warto zwrócić uwagę, czy model zawiera możliwość manualnego dostosowania obciążenia oraz monitorowania tętna.

Jak ćwiczyć na orbitreku, aby schudnąć

Przede wszystkim, podczas ćwiczeń na orbitreku należy pamiętać o odpowiedniej sylwetce. Należy spinać i kontrolować mięśnie brzucha oraz utrzymywać proste plecy oraz spięte łopatki. Trening na orbitreku pozwala na ćwiczenia nie tylko mięśni nóg, ale również górnych partii ciała, jak ramiona i ręce. Warto skupić się również na tym aspekcie ćwiczeń! Jeśli jednak chcemy skupić się na ćwiczeniach, które mają prowadzić do zgubienia tkanki tłuszczowej, warto stosować się do programu ćwiczeń, na przykład interwałów i utrzymywać tętno na poziomie 70 do 80 procent tętna maksymalnego. Jeśli interesuje Cię ten temat, koniecznie poznaj plan treningowy orbitrek dla początkujących.

Efekty ćwiczeń na orbitreku

Orbitrek to maszyna do ćwiczeń, która umożliwia trening wytrzymałościowo-siłowy. Wytrzymałościowy, inaczej aerobowy efekt ćwiczeń otrzymujemy poprzez zwiększenie tempa ćwiczeń, a co za tym idzie zwiększenie tętna. Natomiast siłowy element treningu zapewnia możliwość ustawienia odpowiedniego obciążenia, którą dają niektóre modele orbitreków. Skutkuje to zarówno spaleniem tkanki tłuszczowej, jak i wyrzeźbieniem mięśni nóg oraz górnych partii ciała. Jeśli dodamy do tego jeszcze akcesoria fitness, takie jak skakanka czy twistery, będziemy mogli zbudować solidny trening domowy, który poskutkuje piękną sylwetką, siłą i kondycją!

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Siłownia pomagaSiłownia pomaga

1 0

prawie tak samo, jak 10-cio kilometrowy bieg przez las codziennie rano. Mnie pomogło, chociaż było kosztowne, bo musiałam kupić wszystkie ubrania o 4 rozmiary mniejsze. Tylko buty noszę te same. 19:43, 18.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%