Zamknij
REKLAMA

Nabywanie mieszkania – o czym warto pamiętać?

09:35, 29.11.2019 | mat.partnera
REKLAMA

Kupno mieszkania to nie pierwsza lepsza decyzja w dorosłym życiu, a jedna z najważniejszych inwestycji, z jakimi będziemy mieli do czynienia. Aby ją zrealizować potrzeba nam nie tylko odpowiednio dużego wkładu finansowego, ale i często przeprowadzki, wymagającej od nas zmiany dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Sprawa jest zatem prosta: jeśli dostatecznie wnikliwie nie zastanowimy się nad zakupem, to popełnimy szereg błędów utrudniających, jeśli nie uniemożliwiających spełnienie marzenia posiadania własnych czterech kątów. Walczymy przecież o swój komfort, a on zawsze jest priorytetem.

Usytuowanie domu

Absolutną podstawą związaną z zakupem nieruchomości jest wybór jej lokalizacji. Czy ktokolwiek bowiem chciałby mieszkać w miejscu, z którego trzeba dojeżdżać minimum kilka godzin autem do pracy, uczelni, ulubionej restauracji, żłobka, czy kina? Zdecydowanie nie. Przemyślmy to, w jaki sposób przedstawia się specyfika naszego trybu codziennego życia – wydawanie w ciągu tygodnia kilkuset złotych na paliwo, pociągi i autobusy oraz tracenie połowy dnia na dotarcie do celu nie jawi się jako atrakcyjna perspektywa. Rozwiązaniem jest wybór mieszkania niedaleko dużego miasta lub aglomeracji jaką jest Trójmiasto. Z takiego miejsca możliwe jest dotarcie do centrum najbliższego miasta w maksimum 30 minut autem. Pod tym względem należy pochwalić mieszkania w Wejherowie, w znajdującej się pod Trójmiastem miejscowości.

Skrupulatnie zapoznajmy się z oglądanym domem

Miłość nie wybiera – tyczy się to nie tylko innych ludzi, ale i przedmiotów, które w kilka chwil są w stanie nas oczarować. Nie inaczej jest z nieruchomościami, przez to dochodzi do sytuacji, że z miejsca jesteśmy w stanie kupić takową właściwie od razu po wejściu do niej. Błąd! Myślenie ten sposób (zwłaszcza w przypadku zawierania transakcji z osobą prywatną) może zakończyć się dodatkowym remontem lub szeregiem napraw. Nigdy tak naprawdę nie jesteśmy pewni tego, czy sprzedający czegoś przed nami nie ukrywa, stąd mamy niejako obowiązek skrupulatnego zapoznania się z oglądanym domem. Jeśli nie mamy pewności co do własnego rozeznania, to czemu by nie poradzić się profesjonalnego rzeczoznawcy? Kto, jak nie on oceni to, czy ściany posiadają ubytki, skrzętnie ukryła się pleśń, czy podłoga nad piwnicą dawno ma okres świetności za sobą? Równie dobrym wyjściem jest zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, gdzie wykorzystanie nowych technologii może uchronić nas od dodatkowych kosztów.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone