Zamknij

Wyjście z długów - oddłużenie krok po kroku!

10:11, 13.03.2020 mat.partnera Aktualizacja: 10:23, 13.03.2020
fot.nadesłane fot.nadesłane

W Polsce jest ponad 2,4 miliona zadłużonych osób, których długi sięgają ponad 43 miliardów złotych. Za tymi astronomicznymi liczbami skrywają się tragedie, dotykające tych, którym kredyty i pożyczki wymknęły się spod kontroli. Wyjściem z tej sytuacji jest oddłużenie. Jak się do tego zabrać?

Trudne życie dłużnika

Tylko te osoby, które doświadczyły postępującej spirali zadłużenia, wiedzą doskonale, jak straszne jest życie w dyktacie windykatorów. Kiedy firmy windykacyjne rujnują życie, nachodzą bliskich i pracodawców, stalkując i obmawiając dłużnika, codzienna egzystencja zamienia się w koszmar. Rosnące odsetki karne i często kolejne niespłacane pożyczki, brane na spłatę poprzednich, powiększają zadłużenie, które zdaje się być już nie do spłacenia.


Później pojawia się widmo komornika i możliwość straty życiowego dobytku. Nie musi tak być. Spiralę zadłużenia można zatrzymać. Długi można spłacić. Umożliwi to oddłużenie. Droga ta wymaga jednak od dłużnika zdecydowanych działań i sporej dozy samozaparcia. Nagrodą jest normalne i godne życie, bez strachu o jutro – a więc warto!

Kiedy konieczne jest oddłużenie?

Problemy ze spłacaniem kredytów mogą mieć różne podłoże. Wynikają jednak zawsze z tego samego, z braku zaplecza finansowego, które pozwoliłoby na regulowanie swoich finansowych zobowiązań w terminie. Dopóki posiadamy długi naturalne, czyli takie, które jesteśmy w stanie regularnie spłacać, bez uszczerbku na jakości życia, wszystko jest w porządku.

Wystarczy jednak strata pracy lub pechowe okoliczności, które zmuszą nas do nagłego i dużego wydatku albo wzięcia większego kredytu niż jesteśmy w stanie spłacić. Wtedy nasza płynność finansowa zostaje zachwiana. Im dłużej będziemy się bezradnie przyglądać postępującemu zadłużeniu lub dodatkowo będziemy je powiększać przez kolejne kredyty, tym trudniej będzie nam z tego wyjść. Dlatego też oddłużenie trzeba rozpocząć jak najszybciej!

Cały proces oddłużenia realizowany jest poprzez konkretne działania, na które składa się program oddłużeniowy – więcej informacji na https://mamdlugi.pl/oddluzanie-pomoc-w-oddluzaniu-sprawdz-nasza-pomoc-zadluzonym/. Wszystko przygotowane jest przez profesjonalistów, którzy wspierają dłużnika na każdym etapie jego walki o powrót do normalnego życia – bez strachu przed windykatorami i komornikiem.

oddłużaniu biorą udział specjaliści prawa bankowego, adwokaci oraz negocjatorzy. Dzięki temu dłużnik zostaje wyposażony w niezbędne informacje prawne, potrzebne do walki z windykatorami, wsparcie w trakcie negocjacji z wierzycielami oraz w razie potrzeby, możliwość przeprowadzenia skutecznej upadłości konsumenckiej.


Na profesjonalny program oddłużeniowy składają się trzy działania obejmujące:

-analizę zadłużenia – analiza długów, która pozwoli obrać strategię oddłużenia,

-konsultacje z dłużnikiem – zapoznanie się z sytuacją osobistą i zawodową dłużnika, wsparcie psychiczne i wybranie najdogodniejszej drogi do oddłużenia,

-oddłużenie – ugody z wierzycielami, umorzenie długów, rozłożenie długu na raty, upadłość konsumencka.


Oddłużenie nie tylko pozwala wyjść z długu, ale przywraca człowiekowi poczucie własnej godności i pozwala na nowo zacząć cieszyć się życiem. Dlatego nie warto chować głowy w piasek i powiększać swoje zadłużenie. Można stawić mu czoło i zacząć żyć normalnie.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%