Zamknij
REKLAMA

Nie kupisz oleju opałowego bez rejestracji pieca w US

14:04, 16.03.2020 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. fot.pixabay

Ważne przypomnienie dla osób, które ogrzewają swoje domy olejem opałowym - zgodnie z przepisami do 31 marca należy zgłosić piec lub nagrzewnicę do Urzędu Skarbowego. Dla mieszkańców powiatu kartuskiego w tych sprawach właściwy jest Drugi Urząd Skarbowy w Gdyni.

O sprawie przypomina Urząd Gminy Sierakowice podkreślając, że od 1 kwietnia nie zakupimy oleju opałowego do ogrzewania domu bez rejestracji pieca w Urzędzie Skarbowym. 

Zgodnie z nowymi przepisami sprzedaż oleju opałowego do celów opałowych z zastosowaniem dotychczasowej stawki akcyzy będzie dopuszczalna wyłącznie na rzecz innych pośredniczących podmiotów olejowych lub na rzecz osób i podmiotów zużywających ten olej, które zarejestrują posiadane urządzenia grzewcze i uzyskają status tzw. zużywającego podmiotu olejowego.

Zgodnie z nowymi regułami, bez względu na ilość, wszystkie transakcje olejem opałowym przeznaczonym do celów opałowych będą musiały być rejestrowane, a odbiorca będzie zobowiązany do potwierdzenia odbioru, ze wskazaniem ilości faktycznie odebranego oleju.

Przedsiębiorcy handlujący olejami opałowymi i nabywcy takich olejów mogą tylko do końca marca 2020 r. sprzedawać lub kupować paliwa do celów grzewczych bez konieczności składania zgłoszeń rejestracyjnych uproszczonych w zakresie podatku akcyzowego.

Co zrobić by zarejestrować piec? Można to zrobić na portalu PUESC lub na portalu podatkowym, przesyłając zgłoszenie rejestracyjne uproszczone AKC-RU., lub w najbliższym urzędzie skarbowym, gdzie pracownicy pomogą wypełnić elektroniczny formularz. Można także złożyć zgłoszenie bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym. Dla mieszkańców powiatu kartuskiego w tych sprawach właściwy jest Drugi Urząd Skarbowy w Gdyni przy ul. Hutniczej 25, tel. (58) 76 54 800, fax (58) 76 54 900, e-mail:  [email protected]

Pomocy przy wypełnianiu zgłoszenia można szukać również w Urzędzie Skarbowym w Kartuzach. Do rejestracji urządzenia grzewczego wymagane są jego dane takie jak: nazwa producent, model, moc. W formularzu należy również podać współrzędne geograficzne dotyczące lokalizacji urządzenia. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

xcvxcv

2 0

obecnie termin powinien byc przesuniety na 1 maja
15:56, 16.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Na szczęścieNa szczęście

1 0

kotłować węglem i śmieciami można bez żadnej rejestracji.
Oooooo .... jakże mądra jest nasza partia !! 16:44, 17.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GlupotaGlupota

0 0

Głupota na każdym kroku utrudnienia...... Nie kraj dla ludzi... 17:41, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone