Zamknij
REKLAMA

Definicja floty samochodowej

10:45, 27.05.2020 | mat.partnera
fot.nadesłane
REKLAMA

W wielu firmach floty są ważnym mechanizmem warunkującym ich wydajność i zyski. W głównej mierze odpowiadają za efektywny transport produktów do klientów lub poszczególnych oddziałów przedsiębiorstwa.

Dlatego coraz więcej biznesmenów nieposiadających taboru decyduje się na jego zakup, nawet gdy mowa o skromnej (w porównaniu z największymi firmami) liczbie aut. Jednak aby flota była opłacalna, musi być dobrze kontrolowana.

Opis floty samochodowej

Flota to zbiór różnych pojazdów posiadanych przed pojedynczą firmę. Mogą pełnić różne funkcje, na przykład transportować produkty do klientów lub (usługi spedycyjne). Wyróżnia się flotę osobową i ciężarową. Ta druga ma również swój wewnętrzny podział na silnikową i bezsilnikową. W większości przypadków z taborów korzystają sieci taksówek, wypożyczalnie samochodów lub firmy transportowych.

Flota musi być dostosowana do zakresu działalności przedsiębiorstwa. Pojazdy osobowe najlepiej sprawdzą się we wcześniej wymienionych taksówkach, a ciężarowe w firmach transportowych. Dochodzi też do sytuacji, gdy auto oddawane jest pracownikowi jako dodatek lub premia, motywując go do dalszej pracy.

Koordynowanie floty

Monitorowanie GPS jest skutecznym sposobem na zarządzanie flotą samochodową. Lokalizator instalowany jest w każdym pojeździe w celu gromadzenia informacji o jego lokalizacji, stopniu zużycia paliwa, godzinach pracy kierowcy i stylu jazdy. Informacje te przesyłane są potem do aplikacji managera floty. Dziś zdecydowana większość programów działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i IOS.

Dlaczego warto zainwestować w monitoring GPS dla floty?

Monitoring pozwala na określenie dokładnej i aktualnej lokalizacji wszystkich samochodów w taborze. Pozwala to na szybsze reagowanie na ewentualne incydenty na drodze oraz lepszą obsługę klienta. Generowane przez specjalne oprogramowanie dane o wozie pomogą w jego lepszej eksploatacji (analizuje styl jazdy kierowcy i podlicza jego godziny pracy).

Podsumowanie

Flota samochodowa z zaimplementowanym systemem monitoringu GPS przyniosą firmie zarówno lepsze wyniki, jeśli chodzi o logistykę, jak i wyniki finansowe. W końcu przedsiębiorca będzie mógł faktycznie uprościć pracę swoich kierowców oraz osób koordynujących pracę taboru. Dlatego ważny jest dostęp do sprawdzonego producenta tego typu sprzętu.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA