Zamknij
REKLAMA

Internet dla rodziny - czym powinien się charakteryzować?

20:16, 16.06.2020 | Mat.partnera
Fot.nadesłane
REKLAMA

 Szukasz najlepszego Internetu dla kilkuosobowej rodziny? Sprawdź, czym powinna charakteryzować się ta usługa, aby wygodnie mogła z niej korzystać cała rodzina. Nasz wybór padł na Internet UPC - przeczytaj dlaczego.  

Internet dla rodziny? Najlepiej stacjonarny

Internet mobilny to nowoczesne i wygodne rozwiązanie, które można zastosować zarówno w domu, jak i podróży. Jednak najlepiej sprawdza się w przypadku singli, których aktywność w sieci jest na umiarkowanym poziomie. Dla kilkuosobowej rodziny Internet mobilny może okazać się niewystarczający. Jeśli planujemy zakup Internetu do domu lub mieszkania, z którego ma wygodnie korzystać kilka osób, lepszym wyborem będzie dobry internet stacjonarny, najlepiej światłowodowy. Jego zalety to przede wszystkim prędkość i stabilność łącza, dzięki czemu w domowym zaciszu każdy z domowników może zająć się swoimi sprawami. Oglądanie filmów, słuchanie muzyki, gry internetowe, lekcje online, praca zdalna - wybierając internet stacjonarny od sprawdzonego dostawcy, mamy pewność, że zarówno rozrywka, jak i obowiązki wykonywane za pośrednictwem Internetu przebiegną bez zakłóceń.

Internet musi być szybki.

Jaka prędkość internetu będzie najlepsza dla licznej rodziny? Odpowiedź jest oczywista - im większa, tym lepsza. Przy kilku osobach korzystających z Internetu prędkość jest najważniejszym parametrem. O ile dla pojedynczego użytkownika wystarczająca może okazać się prędkość rzędu 200 Mb/s, przy kilku osobach surfujących po sieci jednocześnie, najlepiej sprawdzi się Internet o prędkości około 400-500 Mb/s.

Stabilność łącza też ma znaczenie

W przypadku rodziny zazwyczaj kilka osób korzysta z sieci w tym samym czasie, używając przy tym różnych urządzeń. Stabilność połączenia ma więc bardzo duże znaczenie. Defekty w działaniu łącza komórkowego mogą nie być zauważalne, gdy korzysta z niego jedna osoba, ale w przypadku całej rodziny wszelkie spadki prędkości mogą być bardzo odczuwalne przez wszystkich użytkowników. Z tego powodu najkorzystniej będzie wybrać Internet kablowy, najlepiej światłowodowy. Internet na światłowodzie zapewnia stałą prędkość transferu oraz brak zakłóceń. Jest praktycznie bezawaryjny, odporny na warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne.

Modem z silnym Wi-Fi

Nowoczesne urządzenie z routerem Wi-Fi pozwala nawiązywać połączenie z siecią z każdego miejsca w domu i przez każdego domownika. Na przykład, decydując się na Internet UPC, otrzymamy bezprzewodowy modem Connect Box, który emituje dwie częstotliwości sieci Wi-Fi - 2,4 oraz 5 GHz, co zapewnia:

• szybki transfer,

• duży zasięg urządzenia,

• możliwość podłączenia większej liczby urządzeń jednocześnie,

• osiągnięcie stabilnego połączenia z Internetem,

• małą ilość zakłóceń.

Bezpieczeństwo w sieci

Ważnym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze domowego Internetu, jest bezpieczeństwo w sieci. I tu znów powinniśmy zwrócić się ku technologii światłowodowej, która minimalizuje ryzyko cyberataku. Standardowe okablowanie jest bardziej narażone na możliwość cyberwłamania, wykorzystywania dostępu czy przejęcia danych. Konstrukcja światłowodu znacznie utrudnia takie działania.

Internet UPC - moc korzyści dla całej rodziny

Przed wyborem internetu domowego, warto przyjrzeć się ofertom różnych dostawców z naszej okolicy. Przykładem jest Internet UPC, który jest coraz częściej dostępny nie tylko w dużych miastach, lecz także mniejszych miejscowościach. Oferta tego operatora jest na tyle rozbudowana, że można bez problemów dopasować odpowiedni pakiet do potrzeb całej rodziny.

Wybierając Internet UPC, zyskujesz:

• superszybkie pobieranie i przesyłanie nawet dużych plików,

• swobodne oglądanie filmów i seriali, a także słuchanie muzyki online,

• bezproblemowe przeglądanie stron internetowych,

• korzystanie z komunikatorów internetowych bez uciążliwego zawieszania,

• możliwość skorzystania z dodatkowych usług (w promocyjnej cenie), np. pakietu HBO GO, internetowego pakietu FILMKLUB czy abonamentu komórkowego. 

(Mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA