Zamknij
REKLAMA

Na czym polega custom bet u bukmachera?

12:05, 30.06.2020 | mat.partnera
Skomentuj fot.nadesłane
REKLAMA

Walka o klienta w branży zakładów wzajemnych z miesiąca na miesiąc jest coraz bardziej zacięta. Niektórzy bukmacherzy lubią zaskakiwać graczy i od czasu do czasu wprowadzają do swoich ofert różne ciekawe opcje. Jedną z nich jest custom bet.

Custom bet – ciekawa opcja u bukmacherów

Ludziom, którzy na zakładach wzajemnych zjedli zęby, może się wydawać, że widzieli w tej branży już wszystko. Tymczasem obecni na polskim rynku legalni bukmacherzy od czasu do czasu lubią zaskakiwać wprowadzaniem do swoich ofert nowinek takich jak np. custom bet.

Definicja

Custom bet to termin pochodzący z języka angielskiego, a w wolnym tłumaczeniu oznacza on zakład, który tworzymy samodzielnie (zakład niestandardowy, własny zakład). Co ważne, można go skonstruować zarówno w oparciu o zdarzenie z oferty danego bukmachera (np. mecz piłki nożnej, walka bokserska, gala Złotej Piłki czy wybory parlamentarne), jak i bazując na wydarzeniach ze swojego życia.

Jak to działa?

Żeby w ogóle pojawiła się możliwość zawarcia niestandardowego zakładu na dane wydarzenie, musi ono najpierw zostać zaakceptowane przez firmę bukmacherską. Na wstępie specjaliści przeprowadzają analizę pod kątem wiarygodności i możliwości weryfikacji rezultatu, a gdy jej wynik okazuje się pozytywny, to ustalają kursy i powracają do nas z gotową ofertą.

Kto oferuje zakłady typu custom bet?

Zacznijmy od tego, że w Polsce można obstawiać zakłady tylko u bukmacherów posiadających odpowiednie zezwolenie. Zawieranie zakładów u pozostałych bukmacherów jest nielegalne, a co się z tym wiąże karalne. Dlatego szukając opcji custom bet zalecamy skoncentrowanie się wyłącznie na legalnych bukmacherach. Custom bet wśród bukmacherów posiadających stosowne zezwolenie MF to opcja dość egzotyczna, ale znajdziemy ją w ofertach takich firm jak np. eWinner czy Betfan. Na WygranaOnline.com znajdziemy pełną listę legalnych bukmacherów, którą warto przejrzeć, ponieważ być może jeszcze jacyś legalni bukmacherzy dołączyli taką opcję do swojej oferty.

Jak postawić własny zakład?

Bukmacher eWinner udostępnił w tym celu specjalny formularz, w którym należy podać: swój adres email, datę wydarzenia (np. „15 lipca” w przypadku meczu piłki nożnej lub „do 2022 roku” jeśli chodzi o debiut konkretnego zawodnika w meczu reprezentacji Polski), nazwę rozgrywek lub kategorię wydarzenia (np. „Serie A” lub „polityka”), mecz lub wydarzenie, którego dotyczy zakład (np. („FC Barcelona - Real Madryt” lub „wybory parlamentarne”) oraz szczegółowy opis zakładu (np. „Czy piłkarska reprezentacja Polski znajdzie się w pierwszej dziesiątce rankingu FIFA?”). Każda taka propozycja jest weryfikowana przez zespół ekspertów, dlatego warto zadbać o to, żeby nasz custom bet dotyczył sfery publicznej, gdyż wówczas szansa na akceptację znacznie wzrasta. Bukmacherzy o wiele chętniej zgodzą się przyjąć zakład w stylu „Czy mój syn Jan Kowalski do 2025 roku zadebiutuje w Ekstraklasie?” niż „Czy moja siostra Barbara Nowak w 2023 roku wyjdzie za mąż?”.

W przypadku firmy eWinner każda propozycja jest rozpatrywana w ciągu 12 godzin i jeśli przejdzie pozytywną weryfikację, to taki custom bet pojawia się w ogólnodostępnej ofercie. Każdy bukmacher oferujący zakłady niestandardowe ma jednak swoją własną politykę, z którą warto się wcześniej zapoznać.

Czy custom bet się opłaca?

Perspektywa zarobku to coś, co najbardziej interesuje wszystkich na poważnie zaangażowanych w zakłady bukmacherskie, czyli w większości tzw. zawodowców, którzy starają się czerpać z zakładów regularne zyski. Tymczasem custom bety to opcja dla typowych graczy rekreacyjnych, obstawiających tylko od czasu do czasu i raczej za niewielkie kwoty. Wszystko dlatego, że w obliczu niezwykle bogatych ofert standardowych prezentowanych przez bukmacherów, zakłady niestandardowe dotyczą przeważnie zdarzeń o małym prawdopodobieństwie zaistnienia. Niemniej jednak, jak donosi serwis Sport.pl, w 2014 roku dziadek Lewisa Cooka zaproponował zakład na to, że jego wnuk zadebiutuje w pierwszej reprezentacji Anglii przed ukończeniem dwudziestego roku życia. Mężczyzna otrzymał akceptację, postawił 500 funtów, a cztery lata później cieszył się z wysokiej wygranej.

Zakłady bukmacherskie to gra hazardowa dostępna dla osób pełnoletnich. Obstawiać należy w sposób rozsądny, aby nie popaść w uzależnienie, które często dopada osoby nadmiernie korzystające z gier hazardowych.


 

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz