Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób przedsiębiorca może znaleźć biuro dla swojej firmy?

10:14, 01.07.2020 | mat.partnera
fot.nadesłane
REKLAMA

Rozpoczęcie poszukiwania biura najlepiej zacząć z perspektywy kompleksowej analizy potrzeb biznesowych, wymagań i funkcji oraz ustalenia budżetu.

To zawęzi wyszukiwanie. Przy czym siedziba przedsiębiorstwa powinna odpowiadać profilowi jej działalności. Po tym można przystąpić do konkretów, o których więcej w niniejszym artykule!

Wynajem czy kupno?

Jeśli chodzi o adresy firm, przepisy prawa cywilnego są dość luźne. Tytułem prawnym może być własność, prawo stałego użytkowania, dzierżawa, pożyczka, dzierżawa lub stosunek umowny. Ponadto, rejestrując firmę lub zmieniając adres, nie trzeba przekazywać urzędowi potwierdzenia prawnej własności obiektu, ponieważ przepisy zakładają, że przedsiębiorca ma takie prawo. Większość nowych przedsiębiorców, którzy decydują się na zakładanie przedsiębiorstw w 100%, traktuje swoje miejsce zamieszkania jako lokalizację firmy. Nie ma znaczenia, czy jest ono zakupione, czy wynajmowane. Ważne jest bowiem, że jest w stanie ułatwić przedsiębiorcy rozpoczęcie działalności.

Ogólnie rzecz biorąc, pod względem ekonomicznym najlepiej jest zdecydować się na wynajem biura. Często przedsiębiorcy wynajmują gotowe przestrzenie biurowe, które można od razu użytkować, zmniejszając w ten sposób koszty założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Większe firmy i o dużych budżetach inwestują w parki biznesowe i wynajmują nowoczesne budynki biurowe w centrum lub w pobliżu centrum miasta, ułatwiając pracownikom dojazd.

Wybór lokalizacji

Przedsiębiorcy postrzegający lokalizację jako klucz do sukcesu wybierają biura znajdujące się możliwie jak najbliżej centrum miasta. Miejsce to jest najbardziej atrakcyjne pod względem przyciągania klientów, dojazdu pracowniczego i dostępu do miejskiej infrastruktury. Naturalnie część przedsiębiorców mimo wszystko decyduje się na obszary oddalone od miejskiej tkanki, jak przedmieścia, niemniej z wielu powodów rozwiązanie to nie przyniesie wymiernych korzyści ekonomicznych firmie.

Podsumowanie

Zwracając uwagę na kwestię wyboru uzyskania biura (wynajem/zakup) i jego lokalizacji potencjalny przedsiębiorca zawęża swój obszar poszukiwań, co pozwoli na szybszą oraz precyzyjniejszą selekcję. Jest to ważne, tym bardziej że właściwie dobrana przestrzeń biurowa związana niesie ze sobą wiele zalet.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA