Zamknij

5 najlepszych stron z angielskimi podcastami

11:40, 17.08.2021 mat.partnera Aktualizacja: 12:38, 31.08.2021
fot.nadesłane fot.nadesłane

Jak najlepiej osłuchać się z językiem angielskim? Posłuchać podcastu! Przedstawiamy pięć najlepszych stron i aplikacji, które warto wykorzystać w tym celu.

Podcasty po angielsku. 5 najlepszych stron z angielskimi podcastami.

Był moment dla rozwoju youtuberów, śmietankę spijali już też streamerzy. Obecnie najlepszy czas nastał dla wszystkich tych, którzy zajmują się podcastami. Bo nie mamy czasu czytać książek, w radiu nic ciekawego nie leci, a z podcastu można sporo interesujących rzeczy wyciągnąć. Da się też w ten sposób ćwiczyć język angielski, wszak większość treści na podcastowej scenie jest tworzonych właśnie w mowie Szekspira.

Podcasty, czyli uzupełnienie nauki języka

Osoby, które zainteresował angielski dla początkujących w BUKI, mogą oprócz korepetycji zdecydować się na kilka własnych inicjatyw. Jedną z nich jest osłuchanie się z językiem — zarówno w wydaniu British English, jak i American English — korzystając z podcastów właśnie. Na jakie trudności można się natknąć?


W pierwszym momencie zrozumienie treści może być bardzo trudne. Spokojnie, bowiem praktyka czyni mistrza, wprawa w wyłapywaniu kolejnych słówek i konstrukcji zdaniowych przyjdzie z czasem.


Dobór odpowiedniego lektora, w tym jego akcentu, ma duże znaczenie. Treści w wydaniu audio warto słuchać z zaciekawieniem i zainteresowaniem. Dlatego również istotne jest, aby podcast wybierać nie tylko z samej chęci nauki, ale i pod kątem własnych zainteresowań.


Polska scena podcastingu rośnie w siłę. Jeszcze pięć lat temu przeglądając top 100 np. w aplikacji iTunes, ciężko było znaleźć wiele inspirujących, polskojęzycznych treści — większość była po angielsku, a nawet hiszpańsku. Dziś rodzimych audycji jest o wiele więcej, więc trzeba nauczyć się je odfiltrowywać spośród treści anglojęzycznych.


Podcasty po angielsku to nieprzebrane źródło informacji, w dodatku stale pogłębiające się. Co ciekawe, sporo wywiadów i specjalistycznych dywagacji pozostaje aktualnych i zawsze online przez wiele miesięcy od opublikowania.

Sprawdzamy podcasty. Angielski podcasting pod lupą!

Zatem gdzie szukać? Poniżej przedstawiamy listę pięciu stron, od których warto zacząć przygodę. Z pewnością znajdzie się tam coś godnego polecenia i to w niemal każdej niszy. Nie oznacza to, że na tym koniec — podcastów w języku angielskim jest całe mnóstwo!
Ciekawostka:
Dziś publikowanie podcastu polega na tym, że twórca za pomocą hostingu wysyła swój materiał jednym kliknięciem i to na wszystkie wybrane (zazwyczaj najważniejsze) platformy. Dlatego słuchać tego samego bez przeszkód można zazwyczaj zarówno w Spotify, jak i Podcastach Apple
oraz w wielu innych miejscach. No chyba że dana platforma wykupiła twórcę na wyłączność, a to też się zdarza!

Podcasts.com

Pod tym łatwym do zapamiętania adresem znajduje się nie tylko dostęp do hostingu dla twórców, ale i cała, obszerna baza opublikowanych w serwisie podcastów. Oczywiście dominują te anglojęzyczne, w dodatku są podzielone na wiele kategorii. To, czego brakuje, jest możliwość dokładniejszego sortowania wyników wyszukiwania.


Podbean.com


Podbean jest kolejnym agregatorem, za pomocą którego można słuchać, a nawet pobierać podcasty. Angielski jest tu językiem dominującym. Serwis posiada również swoje aplikacje dla Androida oraz iOS. Katalog jest bardzo obszerny, podczas nauki języka warto zainteresować się porzedewszystkim działem „news”.


Aplikacje: Spotify, Apple Podcasts oraz Google Podcasts


Jeśli ktoś preferuje skorzystanie z dedykowanych aplikacji do odsłuchu, warto przejrzeć kilka dostępnych na rynku i wybrać tę, która będzie najwygodniejsza w użytkowaniu. Oprócz tytułowych można też w sklepie poszukać zaawansowanej apki Pocket Casts oraz polecanej przez wielu Overcast. Jedynym problemem może być dotarcie do anglojęzycznych treści — nie każde
oprogramowanie pozwala na swobodne filtrowanie wyników pod kątem języka.


Stitcher.com


Serwis online oraz aplikacja Stitcher stale zyskują na popularności. Przyjazna oprawa graficzna i łatwość użytkowania z pewnością temu sprzyjają. Na stronie internetowej jest dostępny obszerny katalog podzielony na kategorie. Można też skorzystać z treści premium, wspierając tym samym ulubionych podcasterów.


Spreaker.com


W serwisie Spreaker urzeka przede wszystkim interfejs — niesamowicie wygodny. Oprócz słuchania przez stronę internetową można też użyć łącz do usług zewnętrznych, przenosząc się tym samym do ulubionej aplikacji. Strona może być zatem pomocna w momencie, gdy chcemy
odnaleźć najpopularniejsze, anglojęzyczne podcasty, a później je zasubskrybować, aby nie przegapić żadnego odcinka.


Podcasty po angielsku będą świetną, dodatkową inicjatywą w nauce języka angielskiego. Dlaczego tylko dodatkową? Ponieważ bez poważnego kursu lub intensywnej pracy z korepetytorem, tą drogą ciężko będzie nam się nauczyć gramatyki i słówek. Podcasty
pomogą natomiast w osłuchaniu się z wymową oraz w utrwalaniu pewnych konstrukcji zdaniowych.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%