Zamknij
REKLAMA

Jakie kwiaty na dzień nauczyciela?

12:48, 21.09.2021 | materiały partnera
foto.nadesłane


Dzień Edukacji Narodowej jest najważniejszym świętem w polskim szkolnictwie. To wspaniała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich pracę. Najlepszym prezentem na Dzień Nauczyciela są kwiaty. Potrafią one wyrazić więcej pozytywnych emocji niż słowa. Które kwiaty na Dzień Nauczyciela będą najbardziej odpowiednie? Sprawdź w dalszej części tego artykułu.


14 października to data, mająca ogromne znaczenie w edukacji. To Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. Świętują wtedy wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Jednak to tym drugim należy się wtedy szczególna uwaga. Nauczyciele bowiem edukują dzieci i młodzież. Przekazują posiadaną wiedzę, a także wartości, kształtując tym samym przyszłych dorosłych. Za to należą się słowa uznania, którym najczęściej towarzyszy drobny upominek. Kwiaty na Dzień Nauczyciela są w tym przypadku najlepszym wyborem. Tylko na jakie kwiaty się zdecydować? Mamy dla Ciebie małą podpowiedź.


Jakie kwiaty na dzień nauczyciela?
Podziękowanie nauczycielom za wiedzę oraz w pewnym stopniu wychowywanie dzieci i młodzieży najlepiej wyraża się poprzez kwiaty. Dzięki nim można przekazać szacunek, podziw, a także wdzięczność. Nadają się do tego zarówno pojedyncze kwiaty, jak i bukiety.


Pojedyncze kwiaty na dzień nauczyciela
W przypadku pojedynczych kwiatów warto zacząć od klasyki gatunku, czyli róży. Jest ona uniwersalna, a co za tym idzie, najpopularniejsza. Chociaż czerwona róża głównie kojarzy się z miłością, w przypadku Dnia Nauczyciela wyraża sympatię oraz uznanie dla posiadanej i przekazywanej wiedzy. Bije od niej elegancja, która spotka się z pozytywnym odbiorem każdego nauczyciela.

Drugim przyjaznym kwiatem na Dzień Nauczyciela jest goździk. Ten sam, który niegdyś był wręczany głównie z okazji Dnia Kobiet, zdobywa serca pracowników szkół. Goździk jest stonowanym kwiatem. Jego urok tkwi w minimalizmie oraz delikatności. Goździk doskonale sprawdza się jako forma podziękowania nauczycielom za ich pracę.

Trzecim ciekawym kwiatem jest słonecznik. Wywołuje on pozytywne emocje, kojarzące się z ciepłymi miesiącami oraz słońcem. Wręczając nauczycielowi słonecznik, można podziękować za trud wnoszony w przekazywanie cennej wiedzy. Jest to coraz częściej doceniany i wybierany przez uczniów kwiat.


Bukiety na dzień nauczyciela
Oprócz pojedynczych kwiatów doskonałym upominkiem są bukiety. W kwiaciarni floryści polecają tworzenie z nich kuli, które imponują objętością oraz atrakcyjnym stylem. Bukiety na dzień nauczyciela mogą być tworzone z następujących kwiatów:

  • róże,
  • słoneczniki,
  • goździki,
  • margerytki, 
  • mieczyki,
  • alstromerie,
  • lilie,
  • gerbery.

Podsumowanie
Kwiaty na Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej to sprawdzony sposób na podziękowanie nauczycielom za ich pracę. Sprawdzą się tutaj pojedyncze kwiaty, takie jak róże, goździki, czy też słoneczniki, a także bukiety. Przekażą one uznanie oraz podziw dla posiadanej wiedzy. Będą jednocześnie wyrazem wdzięczności za kształcenie oraz wychowywanie dzieci i młodzieży.

Kwiaciarnia Internetowa Gdańsk: https://kwiatytrojmiasto.pl/69-kwiaciarnia-gdansk
 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%