Zamknij
REKLAMA

Jak uzyskać pożyczkę o stałym oprocentowaniu?

11:14, 13.04.2022 | mat.partnera
REKLAMA

Jeśli potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki, to warto rozważyć pożyczkę biznesową. Dzięki niej sfinansujemy swoje pomysły, co pozwoli nam szybciej rozwinąć naszą działalność. Dzięki takiemu kredytowi zatrudnimy ludzi do pomocy, wyposażymy się w lepszy sprzęt czy też wyremontujemy nasze biuro. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od tego, czego najbardziej potrzebujemy. Jeśli jednak chcemy liczyć na udzielenie nam finansowego wsparcia, musimy postarać się o stworzenie naprawdę dobrego biznesplanu. W dodatku nasza firma musi już w chwili obecnej dobrze prosperować. Jeżeli mamy problemy z płynnością finansową, to kredytu biznesowego najprawdopodobniej nie otrzymamy. Zdolność kredytowa jest tutaj kluczowa.

Krok po kroku

Przede wszystkim zacznij od napisania biznesplanu. To w zasadzie element obowiązkowy u większości pożyczkodawców. Musisz udowodnić, że masz plan na rozwój swojej działalności oraz pomysł na to, w jaki sposób otrzymane pieniądze się do tego przysłużą. Brak biznesplanu może z miejsca oznaczać odmowę. Mało która firma zdecyduje się na pożyczenie pieniędzy w ciemno. Nie ma się czemu dziwić, każdy liczy na to, że odzyska zainwestowane pieniądze. Jeżeli nie rozegrasz tego profesjonalnie, to pozostaną Ci jedynie pożyczki na telefon.

1. Zbierz dokumenty, których użyjesz, aby udowodnić pożyczkodawcy, że zarówno Ty, jak i Twoja firma jesteście stabilni finansowo. Z tego powodu musimy zadeklarować podatek dochodowy od osób fizycznych, a także deklarację dla działalności gospodarczej. W obu przypadkach wykonajmy kopię tych dokumentów.

2. Zadzwoń do pożyczkodawcy lub banku i zapytaj o oferowane przez nich oprocentowanie i opłaty za pożyczki biznesowe o stałym oprocentowaniu. Zapytaj też o ich programy o stałym oprocentowaniu:

  • Ile pieniędzy mogą Ci pożyczyć?
  • I jaka jest maksymalna długość trwania kredytów biznesowych o stałym oprocentowaniu?

Współpracuj z bankiem, który nie tylko oferuje najniższe opłaty i stawki, ale także sprawia, że będziesz czuł się z nim najbardziej komfortowo.

3. Daj swojemu bankowi lub pożyczkodawcy pozwolenie na sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej. Dzięki temu Twój bank otrzyma trzycyfrową zdolność kredytową. Banki polegają dziś na tym wyniku, znanym również jako BIK, aby ustalić, czy jesteś odpowiedzialnym kredytobiorcą. Jeśli masz historię opóźniania lub niepłacenia rachunków, nie będziesz mieć dobrej zdolności kredytowej. Banki zazwyczaj chcą współpracować z kredytobiorcami, których ocena kredytowa przekracza 620. Kredytobiorcy z oceną 720 lub wyższą będą kwalifikować się do najniższych stóp procentowych.

4. Prześlij pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną kopie sporządzone w kroku 2 i biznesplan, który napisałeś w kroku 1. Bank lub pożyczkodawca przeanalizują teraz przesłane przez Ciebie dokumenty, aby określić, czy będziesz w stanie spłacić pożyczkę, o którą się ubiegasz.

5. Zgódź się na ostateczny termin, jeśli pożyczkodawca lub bank zatwierdzi Twoją prośbę o pożyczkę biznesową o stałym oprocentowaniu. Kiedy usiądziesz przy stole, nie tylko podpiszesz górę dokumentów, ale także zapłacisz wszelkie opłaty za rozpoczęcie i zamknięcie umowy.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%