Szymon Sajnok nie obronił tytułu Mistrza Świata w omnium

11:24, 04.03.2019 M.Dzienisz Aktualizacja: 11:44, 04.03.2019

Szymon Sajnok w sobotę nie zdołał obronić tytułu Mistrza Świata w omnium podczas zawodów rozgrywanych na kolarskim torze w Pruszkowie. Zajął 18. miejsce. Z kolei Adrian Kaiser, zajął 13. miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

Podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w  kolarstwie torowym rozgrywanych w Pruszkowie, mogliśmy obserwować starty pochodzącego z Kartuz Szymona Sajnoka, wychowanka GKS Cartusii Kartuzy i Adriana Kaisera, zawodnika tego klubu. Choć na swoim koncie mają rekord Polski, zarówno ich drużynowe, jak i indywidualne starty nie powiodły się.

W piątek Adrian startował w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na dystansie 4 km. Zajął w nim 13. miejsce.

Niestety Szymon nie obronił w sobotę tytułu Mistrza Świata w omnium, czyli kolarskim wieloboju. W scratchu był 13., w wyścigu na tempo - 19., w wyścigu eliminacyjnym 16. Ostatecznie po niezbyt dobrym wyścigu punktowym zajął 18. miejsce. Mistrzem Świata w omnium został Nowozelandczyk Campbell Stewart.

- W ciężkich warunkach hartuje się stal. Mam nadzieje, że to tylko chwilowe zboczenie z mojej ścieżki! Dużo zmian ostatnio w moim życiu nastąpiło i jeszcze wiele przede mną. Dzięki rodzinie i znajomym ta porażka nie boli aż tak! Dziękuje każdemu z osobna! “Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.” Jan Paweł II - skomentował Szymon na swoim facebookowym profilu.