Zamknij

Trzy medale dla Cartusii na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach

14:13, 25.03.2019 | nadesłane: GKS Cartusia Kartuzy
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Srebrny i dwa brązowe medale przywieźli kartuscy zapaśnicy z Mistrzostw Polski w zapasach, które odbywały się w Radomiu. Krążki wywalczyli: Narek Mkhitaryan, Nikodem Drewa, Aleksander Mielewczyk. Niestety Jakubowi Hildebrnadtowi nie udało się wywalczyć brązowego medalu.

Czterech reprezentantów GKS Cartusia Kartuzy wybrało się do Radomia na Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Dwie pierwsze rundy walk zaowocowały dwoma zwycięstwami każdego z kartuskich zawodników. Wszyscy znaleźli się w strefie medalowej.

Najwyżej uplasował się Narek Mkhitaryan, który w kategorii do 55 kg zdobył srebrny medal. W kategorii 60kg Nikodem Drewa po dwóch wygranych, przegrał walkę o wejście do finału, aby ostatecznie odnieść pewne zwycięstwo, które dało mu brązowy medal. Podobna sytuacja w kategorii 67 kg: faworyt kartuskiego zespołu Aleksander Mielewczyk po dwóch zwycięstwach, podobnie jak Nikodem, przegrał walkę uprawniającą do starcia o złoto. Walka była bardzo wyrównana i tylko brak odrobiny szczęścia nie pozwolił mu na wejście do finału. Bój o brąz to już pewne zwycięstwo Aleksa i kolejny medal zawisł na jego szyi.

Czwarty reprezentant Cartusii – Jakub Hildebrandt, podobnie jak koledzy, po dwóch zwycięstwach nie poradził sobie w walce o wejście do finału. Zabrakło spokojnej głowy, gdyż w półfinałowym boju trzymał swojego przeciwnika w pozycji zagrożonej, która powinna zakończyć walkę. W walce o brąz zabrakło zdecydowania, medal w tej kategorii na pewno był w zasięgu Jakuba.

W turnieju wzięło udział 134 zawodników, którzy stoczyli 221 pojedynków. W punktacji drużynowej Cartusia z wybrzeżowych klubów uplasowała się najwyżej zajmując 7 miejsce pośród 41 drużyn. Trenerem prowadzącym kartuskich zapaśników jest Bartłomiej Pryczkowski.

REKLAMA
(nadesłane: GKS Cartusia Kartuzy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone