Zamknij

Żeglarstwo. Sukces P. Kajety i T. Roszkowskiego w zawodach Pucharu Polski

14:54, 16.05.2019 nadesłane:H.K., oprac. M.Dz. Aktualizacja: 15:04, 16.05.2019
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Sześć załóg UKŻ Lamelka brało udział w zawodach Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Pierwsze miejsce w kat. junior młodszy zajęli Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski.

Na wodach Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej odbyła się kolejna edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na starcie stanęło 484 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w 17 konkurencjach.

UKŻ Lamelka Kartuzy wystawiła w tym roku aż 6 załóg w dwuosobowej klasie Cadet do kategorii dziewcząt (2 załogi: Agnieszka Kąkol z Wiktorią Krauza; Weronikę Marszalik z Lidia Gurowską) i chłopców (4 załogi: Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski, Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak, Oskar Plichta i Szczepan Gurowski oraz najmłodszą Maciej Bicki i Aniela Drywa).

W ciągu czterech dni regat zawodnicy odczuli prawie każde warunki wiatrowe. W czwartek wiał solidny wiatr, dochodzący prawie do 20 węzłów, stwarzając świetne warunki do żeglowania, a w kolejnych dniach wiatr o sile zaledwie kilku węzłów. Ostatniego dnia wyścigi zakończyły się w deszczu i niskiej temperaturze. Sukces w kategorii juniorów młodszych odniosła załoga męska: Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski - zajęli pierwsze miejsce. Marcel Kurjańczyk i Filip Roszkowski zajęli 7. miejsce, pozostali zawodnicy uplasowali się powyżej 10 miejsca. Najlepsze zawodniczki w kategorii dziewcząt Agnieszka Kąkol i Wiktoria Krauza zajęły 5 miejsce.

Pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej  utrzymały Magdalena Lemańczyk i Zuzanna Grusznis z Pisza. Drugą pozycję w łącznej klasyfikacji zajęli Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski (UKŻ Lamelka Kartuzy), a za nimi uplasowali się Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska (ŻUKS Stężyca). Zawody były stanowiły pierwszą eliminację do Mistrzostw Świata.

(nadesłane:H.K., oprac. M.Dz.)