Zamknij
REKLAMA

Tenis stołowy. Samuel Michna ze srebrnym medalem

22:44, 12.06.2019 | nadesłane/oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.nadesłane

W Krakowie rozegrano Mistrzostwa Polski żaków w tenisie stołowym. Powiat kartuski i klub UKS Lis Sierakowice reprezentował Samuel Michna. Spisał się znakomicie zdobywając srebrny medal w grze podwójnej w parze z Wiktorem Ptakiem z KS Mysław.

Sukces nie przyszedł jednak łatwo. W pierwszej rundzie Samuel i Wiktor mieli wolny los z racji wysokiego rankingu w drugiej pokonali duet z Torunia Sawina,Rękas 3/0, w ćwierćfinale parę Kaźmierczak/Dybka 3/1 w półfinale debel Flaumenhaft, Wnęk 3/1, a finale nieznacznie ulegli 1/3 rozstawionym z numerem 1 parze Toton/Żygadło.

Indywidualnie Samuel zajął 9. miejsce, po 4 kolejnych wygranych po 3/0 uległ 0/3 z pojedynku o ćwierćfinał późniejszemu zwycięzcy całych zawodów Kacprowi Latosze z Moszczenicy.

Sierakowiczanin z tym zawodnikiem do tej poru miał bilans 3 wygrane i 0 przegranych, ale w tym turnieju rywal był po prostu nie do pokonania.

- To już 5 medal w historii klubu i mam nadzieję, że nie ostatni, bo mamy bardzo utalentowaną młodzież z rocznika 2012 - 2013, która stale czyni postępy - podkreśla trener Paweł Michna.
 

(nadesłane/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Pluski 36Pluski 36

0 0

Z treści sportowych przekazywanych na łamach EK widać, że młodzi sportowcy kartuscy mają wiele znaczących sukcesów (zapasy, kosz, pływanie, szachy , ale też tenis stołowy (Sierakowice, Miechucino) itd. Można śmiało powiedzieć, że takich sukcesów historia sportu kartuskiego w swej historii nigdy nie odnotowywała. Na tle tych osiągnięć można powiedzieć, że jedynie piłka nożna w samych Kartuzach nie jest na fali progresu. Przodkowo, a głównie Stężyca wprost przeciwnie. TO ZASŁUGA KADR TRENERSKICH i klimatu, tworzonego przez władze. Wydaje się, że wspomniani trenerzy pozostają w cieniu. To nie mobilizuje. Myślę tu w tej chwili również o zapaleńcach tenisa stołowego. Nazwiska trenerów-Michna czy Płotka są chyba niewiele znane. Szkoda! A przecież sukcesy młodych Michnów odnotowywane są na poziomie krajowym. Samuelu i jego Tato, duże gratulacje. 22:14, 16.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone