Zamknij
REKLAMA

Rebelianci na zgrupowaniach Kadry Narodowej w Kickboxingu

10:54, 18.08.2019 | Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.Rebelia Kartuzy

Troje zawodników Patryka Zaborowskiego, trenera kartuskiej Rebelii, zostało powołanych na zgrupowania Kadry Narodowej w Kickboxingu. Przedstawiciele trzech grup wiekowych szlifowali formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Kadetów i Juniorów w kickboxingu na Węgrzech oraz Mistrzostwach Świata seniorów ,które zostaną rozegrane w Bośni i Hercegowinie.

Najmłodsi zawodnicy Rebelii - kadet Armin Wilczewski, juniorka Nikola Zaborowska, szlifowali formę wraz z Kadrą Narodową w Wiśle oraz Warszawie. Całoroczne wyniki oraz dyspozycja sportowa zaowocowały powołaniem na ME w Gyor na Węgrzech. Zawodnicy szkoleniowca Rebelii Patryka Zaborowskiego wystąpią w tym roku w dwóch formułach. Armin, aktualny brązowy medalista MŚ wystąpi w Kick-light +69 kg, natomiast córka założyciela Rebelii Nikola Zaborowska zadebiutuje w ringu w formule Low-kick 48 kg.

NIkola Zaborowska z trenerami. fot.Rebelia Kartuzy

Trudna przeprawa czeka Adama Kryszewskiego, który został powołany na zgrupowanie Kadry Low-kick seniorów. Trenerzy kadry seniorskiej dali "zielone światło" mieszkańcowi Kalisk, który ma szereg zwycięstw międzynarodowych w 2019. Przed Adamem Kryszewskim ciężka przeprawa w jesiennych konsultacjach wydolnościowych przed Październikowymi Mistrzostwami Świata w Sarajewie. Decyzję sztabu szkoleniowego Polskiego Związku Kickboxingu poznamy niebawem.

- Rok 2019 jest wyjątkowy. Moi podopieczni zdobyli komplet medali podczas MP Low-kick w Nowym Targu. Puchar Świata na Węgrzech i we Włoszech potwierdza ich świetną dyspozycję w ringu. Sztab szkoleniowy Polskiego Związku Kickboxingu powołał Nikolę i Adama na zgrupowanie Kadry Polski w Ringu. Głęgoko. Wierzymy, że Adam Kryszewski dostanie przepustkę do Bośni i będziemy mieli komplet podczas mistrzostw najwyższej rangi we wszystkich grupach wiekowych - mówi trener Patryk Zaborowski.

Zawodnicy Rebelii dziękują za wsparcie Robertowi Rodzie, rodzinie Słabków, Sebastianowi Miłoszowi oraz rodzinie Frankowskich z Łapalic.

(Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone