Zamknij
REKLAMA

Jeździectwo. Matylda Cybula Mistrzynią Pomorza

22:21, 31.08.2019 | BC/oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.archiwum prywatne

W Barłominie (pow. wejherowski) odbyły się jeździeckie Mistrzostwa Polski Północnej i Mistrzostwa Pomorza. W rywalizacji wzięła udział mieszkanka gminy Kartuzy Matylda Cybula, która jest w kadrze województwa pomorskiego zaliczając kolejny sukces.

Matylda, wraz z klaczą Bessie, wywalczyły złoty medal i tym samym zostały Mistrzem Polski Północnej i Mistrzem Pomorza w kategorii junior. To jednak nie koniec sukcesów Matyldy. Miesiąc temu w Drzonkowie (woj. lubuskie), odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, gdzie zaszczyt złożenia olimpijskiego ślubowania w imieniu wszystkich zawodników przypadł właśnie Matyldzie.

Tam również starty należały do bardzo udanych. Matylda na koniu Happy Feet w finałowym najtrudniejszym konkursie zdobyła drugie miejsce, ale ostatecznie po trzech startach uplasowała się na 4 miejscu z minimalną stratą do 3. 

Matylda niedługo skończy 15 lat. Mieszka w Dzierżążnie, jest tegoroczną absolwentką Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach, a od września rozpocznie naukę w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Kartuzach. Trenuje w Szkole Jazdy Konnej AS Dream z Anną Skrzeszewską - Walter, a ostatnio również z Łukaszem Walterem.

(BC/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

CartCart

8 0

Gratulacje piękny wynik i sport!!! 09:47, 01.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TatoTato

6 0

Extra! Gratulacje! 15:52, 01.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone