Piłka nożna. Cartusia 1923 odpadła z Pucharu Polski

12:38, 20.09.2019 info: mat.pras, oprac. M.Dz. Aktualizacja: 12:47, 20.09.2019
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay

Cartusia 1923 Kartuzy przegrała na wyjeździe z V-ligowym Sokołem Zblewo w ramach III rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego ZPN. Ty samym odpadła z dalszej rywalizacji.

Piłkarze IV ligowej Cartusii 1923 Kartuzy, występujący w bardzo okrojonym składzie, praktycznie samą młodzieżą, nie dali rady niżej notowanej drużynie Sokoła Zblewo (aktualny lider V Ligi gr. 2) i przegrali ten pojedynek 3:1 (1:1). Regulaminowy czas zakończył się jednak remisem 1:1 a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Lepiej wypadli w niej gospodarze: najpierw w 2. minucie wyszli na prowadzenie, a potem w ostatniej minucie meczu ustalili wynik spotkania na 3:1.

Na uwagę zasługuje kolejny debiut w seniorskiej piłce wychowanka Cartusii 17-letniego bramkarza Teofila Wezela.

Bramki strzelali: 1:0 Kugiel Damian (28'), 1:1 Rypel Paweł (k. 39'), 2:1 Gronkowski Kamil (92'), 3:1 Wenta Mateusz (120')