Zamknij
REKLAMA

Dobry początek jesieni dla zawodników Rebelii

14:04, 04.10.2019 | Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.Rebelia Kartuzy

Ostatnie tygodnie obfitowały w szereg zwycięstw dla Kartuskiego Klubu Kickboxingu. Dobrą passę zapoczątkował rener Rebelii oraz trener Reprezentacji Narodowej w  Kickboxingu Patryk Zaborowski.

Podczas obchodów 30 lecia Polskiego Związku Kickboxingu Patryk Zaborowski odebrał z rąk prezydenta Federacji Światowej Kickboxingu WAKO i prezesa PZKB nagrodę za wkład w rozwój oraz pracę na rzecz Polskiego Związku Kickboxingu.

Podczas tych obchodów zgromadzeni goście dowiedzieli się, że na Igrzyskach Europejskich w Krakowie w 2023 Kickboxing wstąpi w poczet Igrzysk Europejskich.

fot.Rebelia Kartuzy

Nieco później Adam Kryszewski zajął 2. miejsce podczas Pucharu Polski seniorów w Kickboxingu Low-kick. Podopieczny Patryka Zaborowskiego stoczył trzy walki. Turniej rozpoczął efektownie nokautując w pierwszej walce zawodnika Boksera Kożuchów, kolejna walka stanowiła wyrównany pojedynek z reprezentantem Wrocławia, w którym to więcej siły w końcówce zachował mieszkaniec Kaszub. 

Walka finałowa od początku nie układała się po myśli zawodnika z Kartuz. Reprezentant Oświęcimia zasypywał gradem ciosów, z którymi nie radził sobie Kryszewski. Kolejne rundy pokazywały, że "Kryszak" nie ma recepty na przedstawiciela karate i w efekcie końcowym przegrał 0:3 zdobywając srebro w kategorii 75 kg.

Najnowszą historię kaszubskiego Kickboxingu tworzy Nikodem Bigus. Reprezentant Polski pewnie wygrał podczas meczu międzypaństwowego pomiędzy Polską a Litwą w Prabutach. "Nikko" zaprezentował fenomenalną formę pokonując wysoko na punkty reprezentanta Litwy. Reprezentacja Polski w Kickboxingu pod dowództwem Patryka Zaborowskiego nie pozostawiła żadnych złudzeń i pokonała sąsiadów z Litwy 5:0.

- Cieszę się ze zwycięstwa biało-czerwonych, którzy w spektakularny sposób pokonali Litwinów. Szczególnie cieszy mnie fakt zdecydowanego zwycięstwa Nikodema Bigusa, którego jestem trenerem klubowym - podkreśla Patryk Zaborowski. - Ogrom wykonywanej pracy zaprowadził Nikodema na szczyt kariery kickboxerskiej.

fot.Rebelia Kartuzy

(Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone