To był udany rok dla koszykarek UKS BAT Kartuzy

09:49, 28.12.2019 A.Blok/oprac.W.D. Aktualizacja: 11:45, 29.12.2019
Skomentuj fot.UKS BAT fot.UKS BAT

Kartuski klub UKS BAT Kartuzy, na co dzień trenujący koszykarki w klasach sportowych przy ZSO nr 2 w Kartuzach, kończy bardzo udany rok 2019. Jednym z sukcesów jest nagroda od Pomorskiego Związku Koszykówki.

Pięcioro trenerów: Monika Tomaczkowska, Magdalena Makurat, Karolina Brylowska, Marek Bemowski i Arkadiusz Blok prowadzi szkolenia 6 roczników w 7 kategoriach wiekowych. W sezonie 2018/2019 Pomorski Związek Koszykówki nagrodził kartuski klub za zajęcie drugiego miejsca  w kategorii "Najlepszy młodzieżowy klub''.

Największym osiągnięciem klubu był tytuł wicemistrzyń Polski w kategorii U16 drużyny trenowanej przez Monikę Tomaczkowską i Magdalenę Makurat. W kadrze narodowej na Mistrzostwach Europy U18, które odbyły się w lipcu w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) reprezentowała kraj Aleksandra Ustowska, na co dzień uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i wychowanka kartuskiego klubu.

Również w kategorii U16 dwie zawodniczki kartuskiego klubu: Agata Makurat i Emily Kalenik w sierpniu zagrały w Skopje (Macedonia Północna) na Mistrzostwach Europy U16.

Wychowanki UKS BAT w tym roku również mogły się cieszyć z medali Mistrzostw Polski. Kinga Potraca w kategorii U22 wraz ze swoją drużyną Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski wywalczyła brązowy medal. W kategorii U18 kibice i trenerzy mogli cieszyć się z medali Aleksandry Ustowskiej i Alicji Płotki, które wywalczyły z drużyną GTK Arka Gdynia. W tej samej kategorii wiekowej Anna Adamczy, Agata Piastowska i Dominika Grzenkowicz wywalczyły srebrne medale z drużyną Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży brązowy medal wywalczyły; Julia Brzeska, Nikola Littwin i Agnieszka Kusiak.