Zamknij
REKLAMA

Zapasy. Gevorg Sahakyan ze złotym i Aleks Mielewczyk z brązowym medalem

11:04, 16.02.2020 | GKS Cartusia/oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.GKS Cartusia

I Puchar Polski w zapasach w stylu klasycznym zakończył się dwoma medalami dla zawodników Cartusii. Oba zostały zdobyte w kat. 72 kg, w której wystartowali Gevorg Sahakyan (senior) i Aleksander Mielewczyk(junior).

Z pierwszych walk turnieju można było wywnioskować, że dwaj kartuscy reprezentanci spotkają się w finale. Skończyło się inaczej - zwycięstwem Gevorga Sahakyan i brązowym medalem Aleksandra Mielewczyka.Trenerzy kartuskich zawodników podkreślają, że o wyniku walki decydują rywalizujący ze sobą zawodnicy, a nie sędzia, zaś w tym przypadku ich zdaniem arbiter prowadzący pojedynek "po prostu wypaczył wynik tej walki".

Kategoria 72 kg i tak okazała się jednak "kartuską". Dla Gevorga to raczej start kontrolny i potwierdzający jego klasę, dla Aleksandra to jego pierwszy seniorski medal. Pozostali dwaj reprezentanci wystartowali w kategoriach 60 i 63 kg. W kat. 60 kg - Nikodem Drewa zajął X miejsce, a startujący w kategorii wyższej tj. 63 kg Narek Mkhitaryan także uplasował się na X miejscu.

W Pucharze wystartowali przedstawiciele z 18-stu klubów, wśród których Cartusia zajęła VI-VII miejsce i była najlepszym reprezentantem Wybrzeżowych zapasów i jest to potwierdzeniem dobrej pozycji kartuskich zawodników w krajowej rywalizacji. Dziś (16.02.) dzieci, młodzicy i juniorzy walczą na Mistrzostwach Wybrzeża w Kartuzach, a za dwa tygodnie kadeci walczą w Pucharze Polski.

 

(GKS Cartusia/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

CartCart

2 0

I tak trzymać chłopaki 20:49, 16.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone