Zamknij
REKLAMA

Ruszył sezon biegowy na Kaszubach. Na starcie w Chwaszczynie 838 osób

22:49, 08.03.2020 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.Kaszuby Biegają

W Chwaszczynie odbył się Prolog VIII edycji cyklu Kaszuby Biegają – największej imprezy biegowej w Polsce północnej. Zawodnicy i zawodniczki z całej Polski stanęli na starcie V Chwaszczyńskiej ’10, III Chwaszczyńskiej ‘5, Marszu Nordic Walking oraz biegów dzieci. Łącznie w Chwaszczynie startowało 838 osób.

Na dystansie 10 km zwyciężyli Łukasz Kujawski z Żukowa, za nim Łukasz Ławicki z Gdyni oraz Piotr Straszak z Szemuda. Wśród Pań najszybsze były: Marta Łagownik z Gdańska, za nią Małgorzata Tuwalska z Gdańska i Elżbieta Tuwalska, również z Gdańska. Na piątkę zwyciężył Grzegorz Kujawski z Pucka. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Leszek Wróblewski z Kościerzyny oraz Michał Wojnowski z Gdańska. Odbył się także Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km oraz biegi dzieci i młodzieży na 600 m, 300 m i 100 m.

Imprezie towarzyszyła niezwykła atmosfera. Uczestnicy przebierali się w wiosenne stroje, był jubileuszowy tort, czekolady dla kobiet. Można było wesprzeć akcję charytatywną pomocy dla Adasia. Sobotnim biegiem oficjalnie rozpoczął się sezon biegowy na Kaszubach.

Organizatorzy dziękują Radzie Sołeckiej z Chwaszczyna na czele z Sołtys - Aleksandrą Nosel, Gminie Żukowo, Straży Pożarnej, Policji, służbom medycznym, sponsorom, mediom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie doszłaby do szczęśliwego finału. Następne zmagania, w ramach cyklu KB na 5 km już 21 marca w Kościerzynie.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KorzeniowskiKorzeniowski

0 1

No dobra a co na to wirus w koronie ? 09:11, 09.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

........

2 0

Dopóki nie wprowadzono szeregu środków prewencyjnych (takich jak zamknięcie szkół, ograniczenie przepływu ludności, itp.), dopóty taka impreza jest takim samym zagrożeniem jak przejazd PKM-ką do Gdańska. 11:18, 09.03.2020


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone