Zamknij

Turniej halowy w Kiełpinie. Niespodziewane zwycięstwo Red Bull Somonino

18:13, 03.01.2021 | Amator Kiełpino/oprac.W.D.
Skomentuj fot.Amator Kiełpino
REKLAMA

Na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla najstarszych drużyn juniorskich czyli rocznika 2002 przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Turniej odbywał się pod patronatem burmistrza gminy Kartuzy Grzegorza Gołuńskiego i był to już jedenasty turniej tegorocznego cyklu Kiełpino Cup.

W rywalizacji udział wzięło 7 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy. W grupie A z kompletem zwycięstw najlepsi okazali się zawodnicy FC Gowidlino (9 pkt), którzy wyprzedzili Gryfa Goręczyno (6 pkt). Oba te zespoły awansowały do półfinału, zaś trzeci Amator Kiełpino (3 pkt) oraz czwarty FC Goręczyno (0 pkt) zagrali o miejsca 5-7.

W grupie B niestety nie dotarła wcześniej zgłoszona drużyna ZPD Casablanca i mecze z tym zespołem były weryfikowane jako walkowery dla przeciwników. O zwycięstwo w tej grupie trwała zacięta rywalizacja pomiędzy dwoma zespołami z Somonina i o pierwszym miejscu w decydował lepszy bilans bramkowy. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Red Bull wyprzedzając Domarosa (oba po 7 pkt). Oba te zespoły awansowały do 1/2 finału, zaś trzecia FC Zbieranina (3 pkt) zagrała o miejsca 5-7.

fot.Amator Kiełpino

Faza pucharowa rozpoczęła się od walki o miejsca 5-7, które to mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Piąte miejsce zajęło FC Goręczyno (4 pkt) przed Amatorem Kiełpino (3 pkt) i FC Zbieranina (1 pkt).

Mecze półfinałowe były bardzo atrakcyjne. W pierwszym wskazywany na faworyta przed turniejem Domaros Somonino został niespodziewanie rozbity przez FC Gowidlino 0:4. Natomiast w drugim meczu tej fazy rozgrywek po zaciętym meczu Red Bull Somonino pokonał Gryf Goręczyno 1:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Mecz o trzecie miejsce zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Gryfa Goręczyno, który pokonał Domaros Somonino 2:0. W meczu finałowym spotkały się dwa zespoły, które do tej pory nie poniosły porażki i niespodziewanie Red Bull Somonino pewnie pokonał mającego do tej pory komplet zwycięstw FC Gowidlino 2:0.

fot.Amator Kiełpino

Składy medalistów:

1. Red Bull Somonino – Kacper Malinowski, Damian Bliźniewski (2), Błażej Spitulski, Mikołaj Leszczyński (1), Szymon Laskowski (2), Kacper Cichosz (4), Kacper Kulas, Jakub Mach

2. FC Gowidlino – Damian Cybulla, Kamil Wojda (4), Marcin Łabuński, Mikołaj Zengerski (4), Michał Dawidowski (1), Kacper Lis (1), Dawid Król (3), Jan Choszcz, Dominik Konkel (3)

3. Gryf Goręczyno – Michał Jereczek, Filip Gilmajster (3), Szymon Potrykus (1), Bartek Węsiora, Konrad Dułak (2), Filip Kitowski, Nikodem Jaskulski, Igor Grzymkowski (1)

Ostateczna kolejność:

Red Bull Somonino
FC Gowidlino
Gryf Goręczyno
Domaros Somonino
FC Goręczyno
Amator Kiełpino
FC Zbieranina
ZPD Casablanca
 
Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Kacper Cichosz (Red Bull Somonino)

- najlepszy bramkarz : Jakub Mach (Red Bull Somonino)

- najwszechstronniejszy zawodnik: Dominik Konkel (FC Gowidlino)

(Amator Kiełpino/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Mieszkaniec KiełpinaMieszkaniec Kiełpina

6 2

Jak jest to możliwe, że w czasie obostrzeń na terenie całego kraju odbywają się tego typu zawody. Kto wydał na to pozwolenie? Gdzie są maseczki? Czy wszyscy uczestnicy mieli wcześniej wykonane testy? Zamykamy restauracje i sklepy a tutaj zawody. Żałosne 19:09, 03.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WosWos

3 0

Prawdopodobnie chłop który rządzi w gminie w której to się odbyło 20:16, 03.01.2021


KrecikKrecik

3 3

Rozgrywki sportowe nie są zakazane i dlatego się odbywają szanowny mieszkańcu Kiełpina, proponuję doczytać zamiast wylewać swoje żale 13:39, 04.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mieszkaniec KiełpinaMieszkaniec Kiełpina

3 1

Krecik - powinieneś najpierw lepiej zapoznać się z obecnymi przepisami zanim coś napiszesz.
Link dla Twojej informacji - aktualizacja z dnia 28.12.2020:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia
Poniżej wycinek z tekstu dotyczący współzawodnictwa sportowego, które dopuszczalne jest wyłącznie w przypadku sportu zawodowego.
Przeczytaj to najpierw i odpowiedz sobie. Czy tam udział brali zawodowcy?

,,WSPÓŁZAWODNICTWO I WYDARZENIA SPORTOWE
Organizacja współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych jest dopuszczalna wyłącznie w przypadku sportu zawodowego. Wydarzenia mogą odbywać się bez udziału publiczności.

Obowiązuje do: 17 stycznia 2021 r. ''
18:16, 04.01.2021


KrecikKrecik

2 1

Tak, tak na stronie gov jest jeszcze dokładna informacja odnośnie bezpieczeństwa w sporcie. I rozporządzenie w całej okazałości. Sport zawodowy.... Tylko co to takiego? Nie zostaje nic tylko na milicje za🤠meldować 09:53, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ktoś 1Ktoś 1

1 0

A koronowirus czycha 22:05, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA