Zamknij

10 medali i VI miejsce w rankingu Klubowego Mistrza Polski

14:29, 06.01.2021 | GKS Cartusia/oprac.W.D.
Skomentuj fot.GKS Cartusia
REKLAMA

Kolejny, czterdziesty piąty sezon działalności kartuskiej sekcji zapaśniczej przechodzi do historii. Rok specyficzny, w wydarzenia sportowe wpisała się sytuacja zdrowotna rzutująca na jakość i ilość startów. Mimo trudnej sytuacji zawodnicy utrzymali bardzo dobry poziom.

W rywalizacji krajowej zapaśnicy Cartusii czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale. Mistrzami Polski na 2020 rok zostali: Dominika Konkel, Gor Hovsepyan, Aleksander Mielewczyk(junior) i Gevorg Sahakyan.

Srebrne medale zdobyli Aurelia Godzińska i Paweł Janzen. Z brązami do Kartuz wrócili Aleksander Mielewczyk (senior), Nikodem Drewa, Andrzej Drewa. Drużynowymi wicemistrzami Polski zostali Oliver Dobka, Karol Niklas, Gor Hovsepyan Jakub Myszk ,Dawid Szynszecki, Paweł Janzen.

Zespół prowadzony jest przez trenerów Bartłomieja Pryczkowskiego, Marcina Dobka, Łukasza Konkel i Andrzeja Pryczkowskiego.

Sukcesy indywidualne przekładają się na pozycję w kraju. W rankingu PZZ - Klubowy Mistrz Polski, Cartusia zajęła bardzo dobre VI miejsce i jest najwyżej sklasyfikowanym klubem z Okręgu Pomorskiego.

W rankingu Sportzony trzech zawodników klubu, w trzech kategoriach wiekowych zajmuje pierwsze miejsca: Gor Hovsepyan w kadetach, Aleksander Mielewczyk w juniorach i Gevorg Sahakyan w seniorach. Źródłem wieloletnich sukcesów sekcji są dobrze prowadzone zajęcia z najmłodszymi, którzy również dominują w makroregionie pomorskim i nie tylko.

(GKS Cartusia/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

DrajwerDrajwer

2 3

To oni walczą zdalnie czy jak ? Ich pandemia nie obowiązuje ? 17:27, 06.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wrestlerwrestler

3 0

@ Drajwer zdalnie to sobie możesz pojeździć samochodem a chłopakom należą się wyrazy uznania!! 19:34, 06.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA