Krzysztof Różnicki mistrzem Polski U20 w biegu na 800 m

11:46, 15.02.2021 M.D Aktualizacja: 12:05, 15.02.2021
Skomentuj fot. GKS Cartusia Kartuzy fot. GKS Cartusia Kartuzy

Krzysztof Różnicki z GKS Cartusia Kartuzy osiągnął kolejny sukces: w niedzielę zdobył złoty medal Mistrzostw Polski podczas zawodów w Toruniu. To pierwsze złoto Krzysia w nowej kategorii U20.

Niespełna osiemnastoletni Krzysztof Różnicki, zawodnik GKS Cartusia Kartuzy i podopieczny trenera Krzysztofa Króla, podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu potwierdził swoją fenomenalną formę, zdobywając złoty medal w biegu na 800 metrów. Krzysztof po raz pierwszy startował w wyższej kategorii wiekowej: U20.

- Tempo biegowi nadawali Krzysztof Różnicki i Kacper Lewalski. Panowie wymieniali się na prowadzeniu, prowadząc z wyraźną przewagą nad rywalami. Złoto ostatecznie zdobył Różnicki – 1:49.77. Drugi na mecie pojawił się – niespełna sekundę po zwycięzcy – Lewalski (1:50.70). Brązowy medal wywalczył Jakub Chmielarz – 1:53.35 - relacjonuje Polski Związek Lekkiej Atletyki.

To już 6-te mistrzostwo Polski Krzysia, ale pierwsze złoto na hali.

- Jesteśmy pewni, że sukcesów będzie jeszcze więcej! - podkreślają trenerzy.

Na tym samym dystansie 8. był drugi z zawodników Cartusi - Filip Lewandowski. Dystans 4 halowych okrążeń pokonał w rekordowym dla siebie czasie (1'57"51).

Warto dodać, że rekord Polski w biegu na 800 metrów U20 należy do Krzysztofa Różnickiego. Pobił on dotychczasowy najlepszy wynik zaledwie dwa tygodnie temu. Wówczas w Spale uzyskał 1.48,55. Dotychczas najlepszy wynik na tym dystansie wynosił 1.49,42.