Zamknij

Cartusia 1923 zwyciężyła w sparingu ze Sztormem Kosakowo 2:1

08:40, 24.02.2021 GKS Cartusia 1923/oprac.W.D. Aktualizacja: 11:17, 24.02.2021
Skomentuj fot.GKS Cartusia 1923 fot.GKS Cartusia 1923

W szóstym sparingu tej zimy piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy pokonali V ligową drużynę Sztorm Kosakowo 2:1.

Wszystkie trzy bramki padły w drugiej połowie. Strzelanie rozpoczęli goście z Kosakowa, którzy w 51 minucie wyszli na prowadzenie 0:1. Trzy minuty później po zespołowej akcji Cartusii wyrównał 17-letni Kacper Olszewski, a wynik spotkania na 2:1 w 72 minucie meczu ustalił kolejny młodzieżowiec (18 lat) Jakub Toruńczak.

W drużynie Cartusii w drugiej części zagrała bardzo liczna grupa młodzieżowców, którzy nie tak dawno skończyli grę w juniorskich rozgrywkach.

Skład Cartusii: Bogdziewicz (46' Bach)- Zapora (46' Szejko), Jankowski Dawidowski, Bodalski- Turowski (46' Toruńczak), Adamkiewicz, Bucholc (46' Radomski), Bodzak (46' Kitowski), Malanowski- Wierzchołowski (46' Olszewski);

W meczu nie zagrali zasiadający na ławce Filip Ptach, który odczuwał jeszcze skutki urazu ręki, oraz Igor Grzymkowski, który niedawno wrócił po długiej kontuzji stawu skokowego. Trener nie chciał ryzykować odnowienia się urazów tych młodych zawodników. Ponadto nieobecny na meczu był także Jakub Golc, którego zatrzymały sprawy prywatne.