Zamknij

Turniej halówki w Kiełpinie. Zdecydowane zwycięstwo Bałtyku Gdynia

11:22, 11.04.2021 | Amator Kiełpino/oprac.W.D.
Skomentuj fot.Amator Kiełpino
REKLAMA

W hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2013 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino.

Był to już dwudziesty czwarty i zarazem ostatni do tej pory rozegrany turniej tegorocznego cyklu Kiełpijno Cup dotowanego przez gminę Kartuzy. Zostały jeszcze dwa ostatnie zaplanowane do rozegrania turnieje roczników 2012 i 2014, ale ze względu na obostrzenia są one przełożone.

W zawodach udział wzięło 10 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy. Grupę A zdominował Bałtyk Gdynia, który zdobywając komplet 12 pkt wygrał grupę. Obok tej drużyny awans do ćwierćfinałów uzyskały zespoły GTS Przywidz (9 pkt), GKS Przodkowo (6 pkt) oraz Chojniczanka II Chojnice (3 pkt), zaś piąty Amator Kiełpino (0 pkt) zagrał o dziewiąte miejsce. Grupa B była bardziej wyrównana, gdyż pierwsze trzy drużyny miały po dziewięć punktów i o miejscach decydowały wyniki w meczach bezpośrednich.

fot.Amator Kiełpino

Ostatecznie wygrał AP Marko-Gol Gdańsk wyprzedzając AP Sztum i ChKS Kolejarz Chojnice (po 9 pkt) oraz AP Kaszubia Kościerzyna (3 pkt). Wszystkie te drużyny uzyskały awans do ¼ finału, natomiast piąta Chojniczanka Chojnice (0 pkt) uzyskała możliwość gry o dziewiąte miejsce.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów ćwierćfinałowych. W pierwszych trzech meczach wygrywały zespoły, które w fazie grupowej zajmowały wyższe miejsca w tabeli. Wpierw Bałtyk Gdynia rozbił Kaszubię Kościerzyna 7:0, a następnie AP Sztum pokonał 5:0 GKS Przodkowo, zaś GTS Przywidz 4:0 Kolejarza Chojnice.

W ostatnim meczu tej fazy doszło do sporej niespodzianki, gdyż zwycięzca grupy B AP Marko-Gol Gdańsk zremisował z Chojniczanką II Chojnice 2:2, by ulec w rzutach karnych 0:2.

W meczach o miejsca 5-8 wpierw GKS Przodkowo pokonało Kaszubię Kościerzyna 3:0, zaś w drugim spotkaniu ponownie remis 2:2 zanotował AP Marko-Gol Gdańsk ulegając w rzutach karnych Kolejarzowi Chojnice 1:2.

fot.Amator Kiełpino

W meczach półfinałowych swoje spotkania wygrywały dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny w grupie A. Wpierw Bałtyk Gdynia rozbił AP Sztum 7:0, a następnie po ciekawej walce GTS Przywidz pokonał Chojniczankę II Chojnice 6:3.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W dwumeczu o miejsce dziewiąte po zaciętej walce lepsza okazała się Chojniczanka Chojnice pokonując Amatora Kiełpino 2:1 i remisując 3:3. Miejsce siódme zajął AP Marko-Gol Gdańsk pokonując pewnie Kaszubię Kościerzyna 6:2.

W ciekawym meczu o piąte miejsce padł remis 3:3 i w rzutach karnych GKS Przodkowo pokonał Kolejarza Chojnice 2:0. Na najniższym stopniu podium stanął zespół AP Sztum, który pokonał Chojniczankę II Chojnice aż 6:0. Finał był rewanżem za mecz w fazie grupowej. Ponownie zdecydowane zwycięstwo aż 9:1 nad GTS Przywidz odniósł Bałtyk Gdynia wygrywając tym samym turniej z kompletem zwycięstw.

fot.Amator Kiełpino

Składy medalistów:

1. Bałtyk Gdynia – Nikodem Kacprowicz (12), Artur Kaczmarek (1), Bartek Bomba (1), Krystian Gralewicz (5), Tymon Borawski (13), Patryk Czerwionka (4), Karol Tessmer (1), Nikodem Parulski (13)

2. GTS Przywidz – Patryk Cimiński, Wiktor Hintz (1), Aleksander Żabiński (15), Adam Giczewski (9), Jakub Frączak, Xavier Stanisławski (3)

3. AP Sztum – Mikołaj Sobczyk (9), Kuba Reszczyński (6), Blanka Baca (1), Antoni Popis, Franciszek Jakubowski (7), Paweł Jankowski

Ostateczna kolejność:

Bałtyk Gdynia
GTS Przywidz
AP Sztum
Chojniczanka II Chojnice
GKS Przodkowo
ChKS Kolejarz Chojnice
AP Marko-Gol Gdańsk
AP Kaszubia Kościerzyna
Chojniczanka Chojnice
Amator Kiełpino

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Aleksander Żabiński (GTS Przywidz)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Mikołaj Sobczyk (AP Sztum)
- najlepszy zawodnik: Nikodem Parulski (Bałtyk Gdynia)
(Amator Kiełpino/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Fan futbolu Fan futbolu

3 1

A gdzie Jedyneczka i Cartusia? 15:44, 11.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChmmmChmmm

2 0

To za słabe turnieje dla nich. 07:03, 12.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hehehehe

1 0

No tak. Dobre podejście. Zespoły jak Bałtyk czy Chojniczanka za słabe dla naszych kartuskich zespołów. Lepiej w ogóle nie grać a szczególnie na naszym podwórku. 08:53, 12.04.2021


piłkarz fuspiłkarz fus

3 0

@ Do Fan futbolu A gdzie Jedyneczka i Cartusia? Oni są zajęci robieniem zdjęć do Facebooka .W kartuskiej kulturze fizycznej już tak jest że największymi ekspertami od sportu są ci co mają o nim dosyć siermiężne pojęcie 08:25, 12.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BarmanosBarmanos

0 2

Takie rzeczy w dobie pandemii? Gdzie była policja? Puby zamykają a tu coś takiego się działo? 12:14, 12.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika 13:48, 14.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%