Kolarstwo torowe. Szymon Sajnok wystartuje na olimpiadzie w Tokio!

20:03, 07.07.2021 M.D Aktualizacja: 20:35, 07.07.2021
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz fot. archiwum/Magda Dzienisz

Kartuzianin Szymon Sajnok został powołany do reprezentacji Polski w kolarstwie na Igrzyska w Tokio. Wystartuje na torze w konkurencjach Madison oraz Omnium.

W środę Polski Związek Kolarski opublikował skład reprezentacji olimpijskiej na Igrzyska w Tokio. W gronie wyróżnionych zawodników znalazł się Szymon Sajnok, pochodzący z Kartuz 23-letni kolarz szosowy i torowy, wychowanek Cartusii Kartuzy.

Szymon wystartuje na torze, w konkurencjach madison i omnium. Jest jednym z dwóch kolarzy torowych powołanych do reprezentacji Polski na średnim dystansie. Oprócz niego na igrzyskach wystąpi też Daniel Staniszewski, który wraz z Szymonem pojedzie w konkurencji madison. W rezerwach na średnim dystansie znaleźli się Wojciech Pszczolarski i Alan Banaszek.

Szymon Sajnok obecnie jeździ we francuskiej grupie Cofidis. W sezonie 2016/17 zdobył Puchar Świata w konkurencji omnium. W 2018 r. zdobył złoty medal w Omnium podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym w Apeldoorn. Kartuska publiczność mogła dopingować Szymona podczas czerwcowych Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym rozgrywanych w Kartuzach i Chmielnie. Od początku wyścigu plasował się w czołówce. Ostatecznie przyjechał na metę na szóstej pozycji.

Szymon jest drugim kartuzianinem, który wystartuje na tegorocznej olimpiadzie. Polskę reprezentować będzie też pływak Jakub Skierka, który wystartuje w konkurencji 200 m stylem grzbietowym.

Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 23 lipca, zakończą 8 sierpnia.