Unia Solec Kujawski - Cartusia 1923 Kartuzy 0:1

13:58, 08.08.2022 GKS Cartusia 1923/oprac.W.D. Aktualizacja: 14:01, 08.08.2022
Skomentuj fot.GKS Cartusia 1923 fot.GKS Cartusia 1923

Kartuzjanie wracają z pierwszymi punktami w III lidze po meczu z Unią Solec Kujawski.

Piłkarze z Kartuz w pierwszej części spotkania dłużej utrzymywali się przy piłce, prowadzili grę i częściej bywali pod bramką rywala konstruując groźne akcje bramkowe.

W 29. minucie jedną z takich akcji zamienili na bramkę. Piłkę w pole karne dograł Volodymyr Kucher a pod bramką dobrze zachował się Jakub Poręba, który wygrał walkę o pozycję i ładnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Do przerwy poziom i tempo spotkania oraz wynik nie uległy już zmianie.

W drugiej odsłonie do głosu zaczęli dochodzić Unici, którzy odważniej zaatakowali i potrafili kilkukrotnie zagrozić bramce Cartusii, ale kartuska drużyna zdołała utrzymać przewagę.

Skład Cartusii: Dąbrowny - Kopania, Iwanowski, Garbacik, Kucher (Waleński)- Poręba J. (Żukowski), Szałecki, Dobek, Poręba M. (Zelenevych), Trela (Tomczak)- Marczak;

Rez.: Michalak - Tomczak, Żukowski, Zelenevych, Parulski, Waleński, Novykov.