Udany finał ligi woj. pomorskiego dla kartuskich pływaków

15:51, 04.05.2024 GKS Cartusia/oprac.W.D.
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

Zawodnicy sekcji pływackiej GKS Cartusia Kartuzy startowali w II rundzie ligi pływackiej województwa pomorskiego. W pływalni SP 2 w Gdańsku wystartowała 13 osobowa reprezentacja młodzików Cartusi Kartuzy rocznika 2012, zaś w pływalni Centrum Park w Chojnicach startowała 16 osobowa reprezentacja dzieci rocznika 2014.

Są to uczniowie piątej i trzeciej klasy pływackiej, uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach. W pierwszy dzień zawodów Piotr Borowski na dystansie 200 metrów stylem zmiennym pobił swój rekord życiowy i zajął 1. miejsce na dystansie 100 metrów, a stylem dowolnym był na 3. pozycji.

Natomiast w drugi dzień zawodów po emocjonującej walce na podium stanął Aureliusz Drewek, który zajął 2. miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym, a także sztafeta dziewcząt na 4x50 metrów stylem zmiennym w składzie: Luiza Stencel, Lena Nowak vel Nowacka, Eliza Pawłowska, Iga Tyrkiel wywalczyła 3. miejsce.

Na szczególne wyróżnienie zasługują pływacy tj. Aureliusz Drewek z rocznika 2014, który po drugiej rundzie ligi województwa pomorskiego dzieci 10-11 lat w klasyfikacji końcowej chłopców rywalizując z 17 pomorskimi klubami zajął 3. miejsce i Piotr Borowski z rocznika 2012, który ligę województwa pomorskiego młodzików rywalizując z 11 pomorskimi klubami zakończył na 3. miejscu.