Zamknij

Sulęczyno. Festiwal Akordeonowy z premierą muzycznego obrazu ubiegłorocznej nawałnicy

00:02, 16.07.2018 | .
Skomentuj fot.W.Drewka
REKLAMA

Bardzo długo oklaskiwano w Sulęczynie zaprezentowaną po raz pierwszy kompozycję Antoniego Wojnara, poświęconą ubiegłorocznej nawałnicy, która przeszła nad Kaszubami. Utwór został przygotowany specjalnie na tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy, który w niedzielę miał swoją inaugurację.

Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy odbywa się w Sulęczynie już po raz XVI i niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. Podczas niedzielnego koncertu w kościele pw. św. Trójcy wystąpiła Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Sylwii Janiak-Kobylińskiej oraz soliści: Jerzy Bawoł - akordeon, Paweł A. Nowak - akordeon, Sławomir Koryzno - perkusja, Bellcanti: Magdalena Chmielecka - sopran, Maria Malinowska - sopran, Karolina Sołomin - sopran.

Podczas niedzielnego koncertu swoją premierę miała kompozycja Antoniego Wojnara poświęcona ubiegłorocznej nawałnicy. Jest to trzyczęściowy utwór: pierwsza część rozpoczyna się cytatami z kaszubskiego hymnu, sielankową melodią, która obrazuje krajobraz Kaszub, a zwłaszcza Sulęczyna; część druga jest niezwykle dynamiczna i stanowi muzyczny obraz niespotykanego dotąd w tych okolicach żywiołu; zaś część trzecia zawiera brzmienia opisujące Kaszuby odradzające się i powracające do normalności.

Utwór bardzo spodobał się sulęczyńskiej publiczności, która bardzo długo oklaskiwała dzieło skomponowane przez Antoniego Wojnara.

Kolejne koncerty w ramach Festiwalu Akordeonowego już 19 lipca o godz. 19:00 w Restauracji Maraska oraz 21 lipca o godz. 19:00 w amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

dgfdgf

2 1

Było NIESAMOWICIE i była to opinia powszechna. Gratulacje dla organizatora!!! 08:02, 16.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maksymilianmaksymilian

0 2

I znowu Panie Jezu zostałeś sprofanowany......Czy niema innych miejsc dla takich koncertów jak tylko Dom Boży? Kapłani robicie z kościoła targowisko.....BAT NA WAS ...jak Pan Jezus to zrobił..... 20:14, 16.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%