Zamknij

Blogerzy z Busem Przez Świat zafascynowani Kaszubami. Zobacz dokument

09:52, 31.01.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. screen z: YouTube/Kim są Kaszubi?

Karol i Ola Lewandowscy odwiedzili swoim busem ponad 50 państw na 5 kontynentach. Ich blog jest niezwykle popularny, podobnie jak publikowane na You Tube filmiki. Niedawno blogerzy gościli na Kaszubach - zrealizowali ciekawy dokument ukazujący kulturę, język i uroki naszego regionu.

Swoim busem byli już m.in. w Australii, USA, Maroko, Skandynawii, zwiedzili też najpiękniejsze zakątki Polski. Niedawno Karol i Ola Lewandowscy z Busem Przez Świat gościli na Kaszubach. Pokazali piękno i historię naszego regionu, mieszkających tu ludzi, ich zwyczaje, język i kulturę.

- Od dłuższego czasu fascynuje nas temat Kaszubów jako krainy geograficznej, ale także jako ludzi, którzy mają swój odrębny język i kulturę - mówi w dokumencie "Kim są Kaszubi" Karol Lewandowski.

Blogerzy byli m.in. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, odwiedzili Chmielno, podróżowali Drogą Kaszubską, gościli w fundacji Pies Szuka Domu w Sulminie, byli też w Sierakowicach. Tam poznali kaszubskie tańce i gościnność mieszkańców. Przyglądali się także wytwarzaniu tabaki przez Andrzeja Olszewskiego, odwiedzili zamek w Łapalicach.

Busem przez Świat to popularny blog podróżniczy. Ma na swoim koncie nagrody, m.in. Blog Roku 2014, Twórca Wideo Roku 2015, nominację do Kolosów 2014. Ich profil na Facebooku obserwuje prawie 140 tys. osób, a kanał na You Tube subskrybuje 75 tys. widzów. Więcej o Kaszubach można poczytać też na samym blogu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Zasłużyli na prezentZasłużyli na prezent

3 0

za reklamę naszego regionu. Kilkaset osób przyjedzie więcej, po obejrzeniu filmiku. Gdyby jeszcze tak zimą było czym u nas oddychać .... eeeech te marzenia !! 16:08, 31.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone