Zamknij

Towarzystwo Miłośników Kartuz przystroiło na Wielkanoc park przy kolegiacie

08:51, 19.04.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz

Towarzystwo Miłośników Kartuz przygotowało wielkanocne niespodzianki w parku przy kolegiacie. Stanęła tam makieta zająca, wielkanocne jajka, a na choince zawisły pisanki. Wszystko własnoręcznie wykonane.

Zając, przy którym można zrobić sobie zdjęcie, kolorowe jajka, płotki i wiszące pisanki na choince - wszystko wykonane własnoręcznie, stanęły w czwartek w parku koło kolegiaty. Wielkanocne niespodzianki są inicjatywą Towarzystwa Miłośników Kartuz. W upiększaniu tego miejsca brali udział także uczestnicy klubu dla rodzin działającego przy GOPS w Kartuzach, którzy wykonali pisanki.

fot. Magda Dzienisz

- Gdy wieszaliśmy pisanki na naszej choince, odkryliśmy gniazdo gołębi z kilkoma jajeczkami. To także symbol rodzącego się na Wielkanoc życia - mówił Tadeusz Moryń, przewodniczący TMK i złożył wszystkim wielkanocne życzenia.

Podczas przystrajania parku członków TMK odwiedzili proboszcz parafii pw. WNMP ks. Piotr Krupiński i wiceburmistrz Sylwia Biankowska. Każdy uczestnik musiał przybić też gwóźdź do wykonanego przez TMK płotka.

fot. Magda Dzienisz

Inicjatywę chwaliła wiceburmistrz Kartuz podkreślając, jak ważne jest społeczne zaangażowanie mieszkańców. Ks. Piotr Krupiński podziękował członkom Towarzystwa za dbanie o park przy kolegiacie, opowiedział o symbolach Wielkanocy i życzył zgromadzonym wesołych Świąt i radości z ich przeżywania.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

jaszczurjaszczur

7 2

a gdzie jest Gołyński ? do ZMP wyjechał ? (piątek) ? 17:33, 19.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdulaAdula

2 5

*%#)!& nie sieją ! Sami się rodzą! jaszczur zapisz się do pisu! 21:01, 19.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdulaAdula

1 3

*%#)!& nie sieją ! Sami się rodzą! 21:02, 19.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PIEKNOPIEKNO

3 3

Piękno ma różne oblicza , jakoś do mnie nie przemawia estetyka Kartuz betonowej wsi aspirującej do miana stolicy kaszub. Wystarczy pojechać np. do Wejherowa lub Kościerzyny a zderzenie zaściankowości z miastem będzie okrutne. Śmierdzące jeziora , wycięte i okaleczone drzewa i wszędzie beton i asfalt. 10:56, 20.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone