Zamknij

W Staniszewie otwarto punkt biblioteczny dla mieszkańców

10:47, 21.11.2019 nadesłane/SP w Staniszewie, oprac. M.Dz. Aktualizacja: 11:09, 21.11.2019
Skomentuj fot. nadesłane/SP w Staniszewie fot. nadesłane/SP w Staniszewie

W szkole w Staniszewie powstał punkt biblioteczny, z którego mogą korzystać także mieszkańcy. Otwarcie odbyło się we wtorek, a goście sprezentowali bibliotece około 50 książek z osobistymi dedykacjami. W miejscu tym odbywać się będą wydarzenia literackie i artystyczne integrujące lokalną społeczność.

W Staniszewie (gm. Kartuzy) zainaugurowała działalność biblioteka. Ma być miejscem, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy Staniszewa i okolic. Punkt został utworzony dzięki współpracy MiPBP im. J. Żurakowskiego w Kartuzach, Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie, Koła Gospodyń Wiejskich ze Staniszewa oraz Stowarzyszenia „Szkoła na Miotle”. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu przyjaciół szkoły, rodziców uczniów oraz przedsiębiorców i lokalnej społeczności.

fot. nadesłane/SP w Staniszewie

Otwarcie punktu bibliotecznego odbyło się we wtorek. Wszystkich powitali: Sylwia Biankowska– wiceburmistrz Kartuz, Kazimiera Socha – dyrektor MiPBP w Kartuzach oraz Paweł Pytka – dyrektora SP w Staniszewie. Goście oraz mieszkańcy Staniszewa sprezentowali bibliotece ok. 50 książek z osobistymi dedykacjami dla przyszłych czytelników. Ten piękny gest poszerzy ofertę czytelniczą biblioteki.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie autorskie z nauczycielem, poetą, pisarzem kaszubskim Januszem Mamelskim. Autor opowiedział o swoich wieloletnich literackich przedsięwzięciach. Nie zabrakło dyskusji, której punktem wyjścia był najnowszy tomik wierszy poety „Rozmowy w drodze do nieba”. Spotkanie to zainaugurowało cykl wydarzeń literackich i artystycznych w Staniszewie, których celem będzie integracja mieszkańców Staniszewa i okolic, uczniów oraz rodziców.

fot. nadesłane/SP w Staniszewie

Punkt biblioteczny w Staniszewie jest czynny w godzinach pracy biblioteki szkolnej oraz popołudniami (we wtorki 14.25 – 17.00 oraz w czwartki 14.30 – 17.30).

(nadesłane/SP w Staniszewie, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(9)

Świetnie Świetnie

5 2

Czytanie uszlachetnia. Włodarze czytajcie również! 11:44, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Po ChińskuPo Chińsku

7 3

Czy to prawa, że Burmistrz spędza czas w Chinach za publiczne pieniądze ? 11:59, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chiński ZMPChiński ZMP

6 3

To teraz Burmistrz zamiast na zjazdy Związku Miast Polskich to do Chin jeździ? Czy może posiedzenia ZMP przenieśli do Chin? Kto za to wszystko płaci? 12:04, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChinyChiny

7 4

Coraz więcej osób mówi , że dzięki temu, że Kartuzy wystąpiły z ZMP dostały pieniądze na oczyszczanie jezior. 12:08, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Chiny@Chiny

5 4

Zgadza się radni tak gadają 14:28, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@po chińsku@po chińsku

5 3

czy to prawda, że zapaśnik i "bystry" też byli w Chinach za publiczne pieniądze? 14:29, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Stajszevsczi BoysStajszevsczi Boys

0 0

Punkt biblioteczny to nie filia Biblioteki Powiatowej w Kartuzach, przeniesionej kilka lat temu do Mirachowa. Rzekomo powodem był brak miejsca w Staniszewie. Po modernizacji starej szkoły, zgodnie z obietnicą Burmistrza Gminy, miał nastąpić "triumfalny" powrót do Staniszewa. Obecnie, z całym przekonaniem należy stwierdzić, że słowa Burmistrza, związane nie tylko z remontem tej zabytkowej szkoły (wybudowanej pod zaborem niemieckim przed rokiem 1869), "przeminęły z wiatrem". W takim tempie budynek, niezgłoszony do rejestru zabytków, szybciej doczeka się rozbiórki niż właściwej konserwacji, polegającej na przywróceniu obiektu do pierwotnego stanu technicznego. Zastanawia mnie też, co robi Państwowy Nadzór Budowlany w Kartuzach, który nie zauważa chociażby zakłóconego podziału architektury okien budynku szkoły. Ten stan trwa już od wielu lat. A wszystko to dzieje się na obrzeżu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego... 16:25, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%