Zamknij

Żukowo. Weź udział w teledysku! Nagraj, jak śpiewasz "Morze, nasze morze"

14:37, 16.10.2020 | M.D
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zachęca mieszkańców, aby dołączyli do projektu z okazji rocznicy 100-lecia zaślubin Polski z morzem. Chętni mogą nagrać, jak śpiewają piosenkę "Morze, nasze morze". Wideo zostanie wykorzystane w teledysku. 

Stworzenie oryginalnego teledysku z okazji ważnej rocznicy to najnowszy pomysł OKiS-u w Żukowie. Dołączyć może do niego każdy, kto lubi śpiewać. 

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości chcielibyśmy stworzyć wspólny teledysk do pieśni patriotycznej „Morze, nasze morze”. Widzieliście zapewne sporo pięknych przykładów nagrań zespołów podczas akcji #zostańwdomu. Chcielibyśmy, abyście to Wy byli naszymi artystami! I byśmy wspólnie stworzyli teledysk, którego premiera odbędzie się 11 listopada! - zachęca OKiS w Żukowie.

Wszystkie niezbędne materiały (tekst, podkład oraz kartę zgłoszenia) do pobrania: 

https://drive.google.com/drive/folders/1-QHHLOtfSI8pQnDQOB18Ule2O02O0A_F?usp=sharing

Należy pamiętać, aby obraz nagrać poziomo, z podkładem na słuchawkach, a nie w tle. Format nagrania to mp4. Gotowy materiał należy wysłać poprzez Dysk Google, Dropbox lub WeTransfer na adres [email protected]

Na zgłoszenia OKiS czeka do 2 listopada. Należy koniecznie dołączyć kartę zgłoszenia. 

Gotowy teledysk z Waszym udziałem opublikujemy na naszym kanale YouTube i udostępnimy na fanpage na Facebooku już 11 listopada! Uczcijmy wspólnie tych, dzięki którym możemy obchodzić 100-lecie powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z Bałtykiem - podkreśla OKiS w Żukowie. 

Słowa i melodię utworu "Morze, nasze morze" napisał na przełomie lat 20. i 30. XX w., oficer oświatowy WP – kpt. Adam Kowalski (1896–1947). Jej powstanie związane było z tworzeniem Polskiej Marynarki Wojennej, budową miasta i portu Gdynia. Pieśń jest dziś głównym utworem marszowym Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Marynarki Wojennej, wykonywanym podczas oficjalnych uroczystości oraz na jej koncertach i pokazach musztry paradnej.

Utwór "Morze, nasze morze":

Jeden z teledysków nagranych podczas akcji #zostańwdomu:

fot. OKiS Żukowo

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Janusz sonsiadJanusz sonsiad

0 0

A jak ten nasz grajek? Uwolniony? 15:15, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MozeMoze

0 0

Może nasze może w nim pływa dziewczę boże już słychać syren gwizdy a woda sięga jej do... 21:37, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz