Zamknij

Wkrótce 31. finał WOŚP. W Somoninie zachęcają do przekazania rzeczy na licytację

11.17, 07.12.2022 M.Dz. Aktualizacja: 12.14, 07.12.2022
Skomentuj fot. archiwum/M.Dz.
REKLAMA

W ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka wesprze zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Sztab w Somoninie zachęca do przekazania rzeczy: przedmiotów, voucherów itp., które mogą być zlicytowane na aukcji.

W całym kraju, także w powiecie kartuskim, trwają przygotowania do organizacji 31. finału WOŚP. Zaplanowano go na 29 stycznia 2023 roku. 

Finał dla wszystkich - małych i dużych - takie hasło będzie przyświecało wydarzeniu. Jego celem będzie zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy

- Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować - informuje WOŚP. 

Także somoniński sztab, który działa w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury, przygotowuje się do WOŚP-u. Jedną z atrakcji będą licytacje - co roku można tu zdobyć atrakcyjne przedmioty, bony i nie tylko. 

- Zachęcamy do przekazania fantów, gadżetów i usług na licytację WOŚP - zaprasza GOK w Somoninie. 

Rzeczy można przekazywać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 18.00 w biurze GOK. 

Dodajmy, że w powiecie kartuskim zarejestrowano łącznie siedem sztabów. Oprócz tego w Somoninie działać będą także w: Baninie, Chmielnie, Chwaszczynie, Kartuzach, Sierakowicach oraz Żukowie.

 Kwota, którą w tym roku zebrano w całym powiecie na rzecz WOŚP, wyniosła ponad 282 tys. zł

(M.Dz.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Nie oddamNie oddam

2 0

Złotego melona trzeba przekazać. 08:45, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%