Zamknij
REKLAMA

Sukces uczniów z Banina na Eurofestiwalu Odysei Umysłu w Petersburgu

10:31, 08.05.2019 | nadesłane: SP Banino, oprac. M.Dz.
Skomentuj
fot. nadesłane/SP Banino
REKLAMA

Grupa uczniów z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Baninie reprezentowała Polskę na Eurofestiwalu Odysei Umysłu w Petersburgu. Wraz z rówieśnikami z Indii i Rosji zajęli pierwsze miejsce w konkursie Mixed Team. 

Uczniowie z Banina podczas krajowych finałów Odysei Umysłu zajęli 2. miejsce w swojej kategorii. Wówczas zmierzyli się z problemem długoterminowym nr IV - "Balsa z polotem". Założeniem problemu było: zaprojektowanie oraz zbudowanie wyłącznie z drewna balsa – i ewentualnie kleju – struktury, która podczas występu poddana będzie próbie udźwignięcia jak największego ciężaru, musiała ona odbyć swobodny lot na określonym dystansie i przetrwać upadek. Oprócz tego uczniowie przygotowali spektakl, który opierał się na antycznych wydarzeniach - Dionizjach, które na potrzeby konkursu zostały swobodnie zinterpretowane. Dzięki temu gimnazjaliści mogli pojechać na Eurofestiwal do Petersburga, który odbył się pod koniec kwietnia. 

fot. nadesłane

Podczas festiwalu w Rosji rozgrywał się konkurs Mixed Team, w którym jedną drużynę stanowili przedstawiciele trzech różnych krajów. Młodzież z SP Banino wraz z uczniami z Rosji i Indii pokonała bariery kulturowo-językowe i okazała się bezkonkurencyjna zajmując 1 miejsce. Reprezentanci trzeciej grupy wiekowej najlepiej współpracowali i kreatywnie przedstawili kosmiczny problem teatralny.

Skład zespołu mistrzów Europy: Natalia Bochan, Apolonia Malańska, Maciej Kanda, Kacper Sonntag, Maksymilian Trzepizur, Piotr Rink, Łukasz Kvapil oraz trener Wioleta Górska- Sierońska.

- Dziękujemy darczyńcom, którzy swoim wsparciem umożliwili udział naszym uczniom w imprezie rangi europejskiej: Gminie Żukowo – Burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiemu, Starostwu Powiatowemu Kartuzy – Staroście Bogdanowi Łapie; Radzie Rodziców, Firmie Ekofinn-pol; Firmie Morad; Firmie Baltic Pomorze; Firmie „Bar u Daniela” oraz wszystkim indywidualnym ofiarodawcom - podkreślają uczniowie i nauczyciele z Banina.

Przypomnijmy, że 21-26.05 na Uniwersytecie Stanowym w Michigan dwie grupy uczniów z Sierakowic będą reprezentować Polskę podczas światowych finałów Odysei Umysłu.

 

(nadesłane: SP Banino, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Twój nickTwój nick

7 1

Gratulacje dla młodych zdolnych! Przyszłość przed wami :) 11:41, 08.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA