Zamknij
REKLAMA

ZST w Kartuzach stawia na budownictwo energooszczędne

10:26, 29.10.2019 | W.D
Skomentuj
fot.ZST Kartuzy
REKLAMA

Zespół Szkół Technicznych gościł partnerów ze szkół zawodowych z Volos i Bersenbrück w ramach realizacji projektu związanego z projektowaniem domu pasywnego i sposobów oszczędzania energii oraz redukcji zanieczyszczeń środowiska. W projekt zaangażowani byli zarówno uczniowie jak i nauczyciele przedmiotów zawodowych. W ramach projektu odbyły się trzy międzynarodowe spotkania szkoleniowe w poszczególnych krajach.

Wspólnie ze szkołami z Grecji i Niemiec tworzono projekt, dokumentację techniczną oraz wizualizację przestrzenną budynku pasywnego. Nauczyciele omawiali także zagadnienia związane ze szkolnictwem zawodowym. W efekcie tych działań powstał interdyscyplinarny program nauczania obejmujący zagadnienia z zakresu budownictwa, mechatroniki oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Punktem kulminacyjnym projektu była konferencja podsumowująca projekt. Wzięli w niej udział partnerzy z Grecji i Niemiec, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kartuzach, dyrektorzy i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, reprezentanci firm "Górski", 4ECO, SIMPLAR oraz Polskiego Towarzystwa Geotermicznego.

Na konferencji przedstawiono efekty pracy partnerów współtworzących projekt. Zaprezentowano również wykorzystanie alternatywnych, naturalnych źródeł energii. Podkreślano korzystny wpływ inteligentnego budownictwa energooszczędnego na środowisko.

Podczas wizyty w Polsce goście z Niemiec i Grecji mieli okazję zwiedzić Olivia Business Centre - centrum biznesowe, największy kompleks biurowy północnej Polski usytuowany w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Zapoznali się z nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami konstrukcyjnymi kompleksu.

(W.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KpinaKpina

1 1

Uczyłem się w tej szkole i wiem że oni na nic nie stawiaja. Technikum mechatroniczne to kupa śmiechu zamiast normalnych lekcji. Zatrudniają dzbanów zwalniają dobrych nauczycieli a pracownia tylko pozornie wygląda dobrze bo w rzeczywistości nic nie działa 10:47, 29.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Były uczeń Były uczeń

3 0

Również uczyłem się w tej szkole, i także mam o niej jak najgorsze zdanie co w głównej przyczynie jest zasługa ,,najmądrzejszej” Pani dyrektor. 10:56, 29.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

0 0

może na dyrektora wróciłaby już pani Magda Pytka i wzięła tą szkołę w obroty 20:02, 29.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA